Britney Spears nog niet af van pa 20 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Quote van de dag Gijs weet bijna zeker dat de staart ergens in een doos in de opslag ligt INTERVIEW SANNE HANS^ Bij haar eerste postcoronaconcert met Miss Montreal stonden bij Sanne Hans de tranen in haar ogen van ontroering. Zo mooi heet haar nieuwe single, een toepasselijke titel en een ode aan haar fans, met wie ze volgend jaar een jubileum wil vieren. Er is een detail dat me mateloos fascineert aan de rel rond de Kaag-documentaire, en dat is dat de VPRO serieus heeft overwogen om een auto gordel over de borst van de D66-leider te fotoshoppen in de fragmenten waarin ze in de auto zit. Ik wist niet eens dat daar bedrijven voor bestaan. Je vraagt je on middellijk af wat ze dan nog meer kunnen waar wij kijkers geen weet van hebben. Maar het gemak waarmee de VPRO zo'n toevoeging overweegt, zegt ook iets over tv en deze tijd, bedacht ik me woensdagavond toen ik De Opstand op de Neptunus (NTR) zat te kijken op NPO 2. Sosha Duysker - de dame uit de Nieuwsuur-rap van Arjen Lubach - maakte een reconstructie over een Zeeuws slavenschip dat rond 1784 voor de kust van Ghana tot ontploffing werd gebracht door een groep tot slaaf gemaakten die al maanden gevangen zaten in het ruim. Best interessant om wat meer over dit ondergeschoven kindje uit onze vaderlandse geschiedenis te leren, want ik behoor tot de generatie die er op school niks over kreeg. Slavernij kende ik als 12-jarige enkel als Amerikaans fenomeen, uit de serie North South. Maar ook hier werd iets aan het verhaal toegevoegd, dat je kunt vergelijken met de autogordels van Kaag. Er was zo weinig bekend en bewaard gebleven van de Neptunus en zijn opvarenden, dat Duysker een kun stenaar de opdracht gaf om geheel naar eigen inzicht een gezicht te geven aan de kapitein en aan de slaven handelaar. 'Ik stel me zo voor dat die man een lege blik had.' En: 'De kapitein had vast een kuifje.' Vervolgens werden die portretten prominent onderdeel van de documentaire. Puur effectbejag, dat nergens op geba seerd is en afbreuk doet aan een serieus en belangrijk verhaal. Dan kun je het geen journalistiek meer noe men, maar wordt het bijna fictie. Een soortgelijk probleem had ik een paar maanden terug met documentairereeks Het Zaad van Karbaat over die verschrikkelijke Barendrechtse spermadokter die minstens zeventig kinderen verwekte met zijn eigen zaad. De verhalen van de slachtoffers zijn op zich al huiveringwekkend genoeg. Maar de maker had ook nog zijn behandelkamer tot in de kleinste details nage bouwd en filmde de slachtoffers - die daar gruwelijke dingen hadden meegemaakt - terwijl ze op de behan- deltafel lagen. Is dat nog journalistiek? Ik vind het op het randje. TV is een lastig medium. Een journalistiek verhaal, hoe schokkend ook, is pas een verhaal als er beelden bij zijn. Daarbij is de technologie tegenwoordig zo goed dat veel, zo niet alles aan is te passen. Maar ergens ligt een grens. En die ligt echt niet alleen bij een stel gefotoshopte autogordels. Biografie Van Duin Nog drie jaar Flikken Het wordt haar groot ste optre den tot nu toe en hoe wel ze er nog bijna driekwart jaar op moet wach ten, is Sanne Hans (36) nu al hyper bij het idee. Op 26 maart, in het jaar waarin haar band Miss Montreal vijftien jaar bestaat, treedt ze op in het nieuwe RTM Stage van Ahoy. ,,Ze hebben daar iets briljants gedaan met de akoestiek, het geluid daar moet niet normaal goed zijn.'' Voor de opname van haar clip bij haar nieuwe single, Zo Mooi, was ze al even in de gloednieuwe Rotterdamse zaal. ,,Hij heeft een zwarte uitstraling, met een gave vloer en een heel groot bal kon. Een hoge zaal, echt sfeer vol." In een grotere zaal dan Afas Live, waar 6000 mensen in kunnen, stond Miss Montreal nog niet voor een eigen optre den. In de RTM Stage, dat in coronatijd is opgeleverd, pas sen er 7800. ,,Ik zou dit najaar eigenlijk een clubtour hebben gedaan, maar die hebben we eerder al uit voorzorg gecan- celd. Alle mensen die naar een van die optredens zouden gaan, passen nu in één keer in deze zaal.'' Lachend: ,,Nu hoop ik dat ze ook daadwer kelijk komen.'' Wie een kaartje koopt, mag een 'dikke vette show' ver wachten: ,,Die vijftien jaar wil ik echt springend en glij dend over het podium vieren, daar heb ik wel wat ruimte voor nodig.'' Twee weken terug stond de band Miss Montreal voor het eerst weer oog in oog met pu bliek tijdens een concert in het Zomertheater in Den Bosch. Hans voelde aan den lijve wat het verschil was met de coronatijd waarin optre den onmogelijk was. ,,Ik had de dag erna enorm spierpijn In gerechtelijke dossiers zei Britney Spears dat ze wilde dat de particuliere vermogensbe heerder de Bessemer Trust zou worden aangesteld als 'enige curator'. Uit documenten die in Los Angeles zijn ingediend, blijkt echter dat de rechter het verzoek weigerde, zo schrijven meerdere media. In het juridi sche document gedateerd op 30 juni staat: 'Het verzoek van de conservator om James P. Spears onmiddellijk te schor sen na de benoeming van Bes semer Trust Company Of Cali fornia, als enige curator van na latenschap wordt zonder voor behoud afgewezen.' W Er wordt wel een tweede curator aangesteld naast James Spears De rechter zou wel hebben goedgekeurd dat Bessemer Trust de medecurator wordt. Spears' advocaat Sam Ingham diende in november een ver zoek in om haar vader Jamie te laten verwijderen als curator. De 39-jarige zangeres probeert al jaren af te komen van het strenge financiële toezicht van haar vader. James Spears werd in 2008 aangesteld als toezicht houder, nadat zij een inzinking kreeg en opgenomen moest worden in een kliniek. Sinds dien heeft de populaire zange res niet meer opgetreden. Fans startten in 2018 de onlineactie #FreeBritney. Fictie vrijdag 2 juli 2021 GO TELEVISIE André van Duin presenteert in oktober, aan de vooravond van zijn 75ste ver jaardag, zijn ge autoriseerde bi ografie Gewoon André. Schrijver Bert Kuizenga duikt met Van Duin en dierba ren, vrienden collega's in zijn verleden. TELEVISIE Flikken Maas tricht, de langst- lopende Neder landse drama serie, gaat nog zeker drie jaar door. Dat heb ben AvroTros producent Hol lands Licht be kendgemaakt. De volgende reeks zal begin 2022 bij de NPO te zien zijn. - De oude paardenstaart van dj en presentator Gijs Staverman is vooralsnog spoorloos, meldt het Instituut voor Beeld en Geluid dat het haar graag in de collectie opneemt. 'Ik dacht: ik ben echt een watje geworden' Alexander van Eenennaam LOS ANGELES Het verzoek van de advocaat van popster Britney Spears om haar vader Jamie te ontslaan als toe zichthouder is afgewezen, zo blijkt uit een document van de rechtbank waarover Ameri kaanse media berichten. Wel zou de rechter in Los Angeles ermee in hebben gestemd dat de financiële instelling Besse mer Trust gaat optreden als medecurator.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20