Zij naar hier en wij naar daar KR. Walcheren Vanaf nu strengere straffen Herstellende economie, koud voorjaar en CO2 -rechten stuwen prijs Mathieu van der Poel staat verbaasd van zichzelf 1688 555530 17°C Gevangene komt niet automatisch eerder vrij. Wel krijgt hij meer hulp Dat betekent dat de jaarrekening van een huishouden met gemid deld 160 euro stijgt ten opzichte van een jaar eerder. Huishoudens die een vast energiecontract hebben dat deze periode afloopt, zijn vol gens prijsvergelijker Pricewise he lemaal de klos. Na het verstrijken van een vast contract (de looptijd is meestal één jaar) gaan zij automa tisch over op variabele tarieven. Als zij geen nieuw vast contract afslui ten, zou hun rekening gemiddeld zelfs met 400 euro per jaar om hooggaan. ,,Voor die groep is de klap het hardst", zegt Tomas Bleker van Pricewise. Dat de prijsverhoging voor die groep zo fors uitpakt, komt omdat zij hun contract hebben afgesloten toen de prijzen nog bijzonder laag waren. Zij kunnen door een nieuw contract af te sluiten, mét wel komstbonus, de prijsverhoging drukken. Volgens de Autoriteit Consu ment Markt hebben zo'n 2,2 mil joen Nederlanders een vast con tract bij een energieleverancier. De kans is groot dat ook per januari de tarieven voor flexibele contracten stijgen Ongeveer 3,5 miljoen huishoudens hebben een variabel contract. Bij het variabele contract kunnen de tarieven twee keer per jaar wor den aangepast: op 1 januari en 1 juli. De afgelopen tijd gingen de varia bele tarieven omlaag. Dat ze nu zo fors stijgen, komt volgens Bleker door het koude voorjaar, de stij gende prijs van CO2-rechten en het herstel van de economie. Volgens de energiespecialist is de kans groot dat ook per januari de tarieven voor flexibele contracten stijgen. Een van de redenen: de vraag naar elek triciteit blijft toenemen. Zo is er door gebruik van elektrische auto's en warmtepompen meer elektrici teit nodig. ,,En op momenten dat er weinig zon en wind is, wordt toch naar kolen- of gascentrales uitge weken. Die prijzen blijven hoog door de prijs van CO2-rechten.'' Ook moet de netcapaciteit flink worden uitgebreid, om dat hogere stroomverbruik aan te kunnen. Ook dat brengt kosten met zich mee. Besparen De consumentenwaakhond ACM roept consumenten al jaren op om te vergelijken en over te stappen. Volgens de laatste Energiemonitor 2021 van de ACM stapte 73 procent van de Nederlandse huishoudens het afgelopen jaar niet over. Als mensen overstappen kun nen ze volgens eerdere berekenin gen van de ACM tot bijna 400 euro per jaar besparen. Nederlander houdt gele trui na stunt met vijfde plek in eerste Tourtijdrit Nieuwsmedia Het is stuivertje wisselen aan de grens. Belgen komen naar Zeeland om mosselen te eten, boodschappen te doen (vooral paracetamol is in trek) en huizen te kopen. Wij steken graag over om te tanken en goedkoop aan bier en sigaretten te komen. Het is één grote kersenboom. De ene keer plukken wij er de vruchten van en de andere keer de Belgen. donderdag 1 juli 2021 Bewolkt en later op de dag wat zon »P7 Stroom en gas flink duurder Consumenten met een energie contract met variabele tarieven zijn vanaf vandaag fors meer kwijt aan hun energierekening. Energieleveranciers verhogen de tarieven met gemiddeld 25 procent, stelt Pricewise. Natasja de Groot Rotterdam SPORTZOMER 2 pzc.nl Ook voor het laatste Zeeuwse nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: ZEELAND5 Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 7-1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1