Schot in plan voor woningen op plek van voormalig tuincentrum Café De Oranjeboom heeft nieuwe uitbaters: Hier geen sushi of dure wijn 6 »Geen industrieterrein Margrietstraat Nieuwdorp krijgt beloofde opknapbeurt Joeri Wisse Yerseke Over het plan was veel ophef ont staan in Yerseke. Bewoners van de aangrenzende woonwijk, die bang waren voor nog meer overlast van verkeer, lawaai en stank, voelden zich in hun hemd gezet. Honder den mensen tekenden een petitie om de camping te behouden. Vorige week werd ook duidelijk dat niet één politieke partij enthou siast is over méér in plaats van min der industrie in de Burenpolder. De raad had jaren geleden immers vastgelegd dat bedrijven juist moe ten worden uitgeplaatst, zodat de hele Burenpolder een woon- en re creatiegebied kan worden. Stinkende dingen Wat Ida Sinke (VVD) betreft, houdt de raad zich aan die visie. ,,We moeten niet opeens paniekvoetbal spelen als er gebrek is aan bedrijfs- grond." Dat wethouder Kees Ver burg (PvdA, economie) liet weten dat onder meer oesterkwekers ruimte zoeken voor de opslag van hun korven en tafels, maakte het er voor Andries Jumelet (CU) niet be ter op. ,,Op die stinkende dingen zitten we echt niet te wachten." Wethouder Maarten Both (SGP, ruimte) baalde dat de discussie al leen maar over industrie ging. Hij erkende dat dit plan afkomstig is uit de conceptvisie voor Yerseke die volgende week wordt gepresen teerd. Maar volgens hem zijn er meer mogelijkheden. ,,Het gaat erom dat we de gemeenteraad in een positie zetten dat u alle kanten op kan." Uiteindelijk stemde alleen de SGP voor, waardoor het voorstel sneuvelde. Raadslid Daniël van Iwaarden zei dat hij Yerseke tijd en ruimte gunt om straks een visie vast te stellen. ,,We willen de inwo ners van Yerseke niet overvallen met lichte industrie, maar ook niet met huisjes op de camping." We moeten niet opeens paniekvoetbal spelen als er gebrek is aan bedrijfsgrond De op handen zijnde verkoop aan een partij die plannen had om huis jes te bouwen, was voor het college van B en W de aanleiding om het voorkeursrecht te vestigen. Volgens huidig eigenaar Monique Beerents is de geïnteresseerde koper inmid dels afgehaakt. ,,Hij zocht volledige medewerking van de gemeente om zijn plannen te realiseren." Nu het voorkeursrecht van het terrein af is, mag Beerents het be drijf in principe aan iedereen ver kopen. Toch is ze dat niet van plan. ,,We zijn nog te jong om met pensioen te gaan en onze zoon had zijn baan al opgezegd." Overigens houden de ondernemers een nare smaak over aan het gebeuren. ,,Wij blijven het gevoel houden dat er een spel met ons is gespeeld." Het is alweer tweeënhalf jaar ge leden dat de plannen naar buiten kwamen om op de ruime kavel, nabij de entree van het dorp, der tig woningen te bouwen. Toen stonden de verschillende panden op het terrein (er zat onder meer een vestiging van Halfords) al een tijd leeg. Ze staan nu te ver pauperen. Opgelost Op dit moment laat het bestem mingsplan de bouw van wonin- gen ter plekke niet toe. De proce dure om dat te veranderen, werd vorig jaar al opgestart, maar heeft volgens de Goese wethouder Joost de Goffau daarna wat ver traging opgelopen, omdat de ini tiatiefnemer - TCZ Vastgoed - Negen sociale huurwoningen, acht patiowoningen, zes rijwoningen en zeven vrijstaande huizen wat 'issues' had met aangren zende belanghebbenden. ,,Maar die zijn inmiddels opgelost. De ontwikkelaar wil nu voortvarend aan de slag gaan. De procedure om het bestemmingsplan te wij- zigen wordt op korte termijn hervat.'' In het plan is wel een kleine wijziging aangebracht, waarmee burgemeester en wethouders ak koord gaan. Er komen negen in plaats van tien sociale huurwo ningen. Het aantal patiowonin gen wordt juist uitgebreid van zeven naar acht. Verder bestaat het plan uit zes rijwoningen en zeven vrijstaande huizen. Het is uiteindelijk natuurlijk aan de ge meenteraad om definitief ak koord te gaan met het plan. Groenrijk Het tuincentrum was tientallen jaren een zeer bekende winkel in de regio. De ketens Europatuin, Life Garden en Groenrijk zaten er. De laatste jaren ging het win- kelcentrumpje door het leven als Hendrik's Plaza. Hij gaat het bekende café samen met zijn vrouw Lorraine runnen. ,,Wat je tegenwoordig steeds vaker ziet, is dat cafés veranderen in con cepten", verklaart Knaap de moti vatie om De Oranjeboom te hou den zoals hij is. ,,Dan hebben ze ineens alleen sushi of zit je heel dure wijn te drinken. Maar het ge wone bruine café, dat altijd open is, waar je gewoon lekker kunt eten en waar iedereen gelijk is, zie je steeds minder. Natuurlijk gieten we ons eigen sausje over De Oranjeboom, maar in principe blijft het gewoon zoals het is, met binnen ouwe san- nie, een prachtig terras aan de ach terkant en aan de voorkant een klein terras voor de wielrenners." De nieuwe eigenaren hebben al lebei ervaring in de horeca, al is het wat langer geleden. Christian werkte ooit in café De Pompe in Goes, Lorraine draaide aan het be gin van de eeuw restaurant De La chende Koe. Het echtpaar hoopt be gin augustus echt te beginnen in De Oranjeboom, maar is er nu ook al actief. ,,Het vaste personeel houdt de zaak gewoon open en wij zijn als het ware stagiaires.'' Lau komt terug De zaak werd de afgelopen jaren uitgebaat door Dennis Mijnsber- gen, die De Oranjeboom destijds overnam van de familie Oosthoek. Aan één lid van die familie, Lau Oosthoek, dankt het café ook z'n bijnaam. Heel veel mensen gaan niet naar De Oranjeboom, maar naar 'Schele Lau'. En wat wil nu het toeval? De bijnaam van Lorraine is ook Lau. ,,Dus Lau komt gewoon te rug in het café", grapt man Chris tian. Nieuwdorp Nieuwe klinkers, veel groen en vooral klimaatbestendig. De Mar grietstraat in Nieuwdorp krijgt de beloofde vernieuwing. Dat bete kent nieuwe riolering, een apart riool voor regenwater waarmee het overtollige water naar de dorpsbossen wordt gebracht en grasdoorgroeiplaten op de par keerplaatsen. Ook de kruising met de Hertenweg wordt vernieuwd. De aanpak van de Margrietstraat maakt deel uit van het afgeslankte masterplan voor het dorp. De her inrichting kost 800.000 euro. woensdag 30 juni 2021 Camping Zon en Zee kan blijven Het leegstaande tuincentrum wijkt voor dertig woningen. foto johan van der heijden De eigenaren en gasten van camping Zon en Zee in Yerseke kunnen opgelucht adem halen. Het voorkeursrecht dat burge meester en wethouders op het terrein aan de Burenpolderweg in Yerseke hadden gelegd met het idee om er een industrieter rein van te maken is door een grote raadsmeerderheid van tafel geveegd. - Ida Sinke, VVD Er komt eindelijk schot in het plan voor woningbouw op de plek van het voormalige tuin centrum aan de Nieuwe Rijks weg bij 's-Heer Hendrikskinde ren. Rob Paardekam 's-Heer Hendrikskinderen Café De Oranjeboom in 's-Heer Hendrikskinderen heeft nieuwe uitbaters, maar de trouwe klan ten hoeven niets te vrezen. ,,Dit blijft gewoon die gezellige, bruine kroeg'', zegt Christian Knaap. Rob Paardekam 's-Heer Hendrikskinderen Melita Lanting M De Mar grietstraat in Nieuwdorp wordt aange pakt. Ook de kruising met de Hertenweg (links) wordt vernieuwd. FOTO GOOGLE MAPS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 60