Debuut werkt inspirerend voor Griekspoor ies na nederlaag in eerste ronde tegen Kostjoek 11 TENNIS WIMBLEDON Kiki Bertens zat altijd diep na een nederlaag, maar de snelle uitschakeling bij haar laatste Wimbledon deed gisteravond pijn tot op het bot. ,,Dit is niet hoe ik me wil voelen op de baan." Federer komt met schrik vrij RIK SPEKENBRINK ,,Sorry als ik emotioneel word", ver ontschuldigde Kiki Bertens zich op voorhand. Een zwik tranen na een ne derlaag is geen nieuw verschijnsel bij de tennisster, maar gisteravond op Wimbledon werd het haar echt te veel. De digitale persconferentie moest even worden onderbroken, maar werd op voorspraak van Bertens ook weer hervat en ging zelfs nog wat langer door dan de bedoeling was. ,,Het is mijn laatste keer hier", legde ze de organisatie uit. Bertens liet in de analyse na haar verloren partij tegen Marta Kostjoek (3-6, 4-6) geen spaan heel van zich zelf. Ze was 'boos en zwaar teleurge steld'. Over haar niveau, maar mis schien nog wel meer over haar hou ding op de baan. ,,Het was verschrik kelijk, qua spel en qua gedrag. En dan blijft er heel weinig over. Ik had het hier de afgelopen dagen zo goed bena derd. In de trainingen ging het heus niet altijd top, maar ik beleefde het op een leuke manier en wilde echt genie ten van mijn laatste Wimbledon. In elk geval met een goed gevoel de baan verlaten. Maar zodra die wedstrijd na dert, slaat het helemaal om en is die spanning weer zo hoog. Omdat ik zó graag nog wil presteren. En dan ko men meteen al die irritaties, over van alles en nog wat." Desondanks had Bertens in de tweede set genoeg kansen tegen de 19-jarige Oekraïense. Maar waar ze Zodra die wedstrijd nadert, slaat het om en is die spanning weer zo hoog. Ik wil zó graag presteren zelf de breekpunten miste, had Kostjoek bij 4-4 meteen beet. ,,Dat ik het niet op een positieve manier heb kunnen afsluiten hier, doet heel erg pijn. Dit is niet hoe ik me wil voelen op de baan. En dus een bevestiging dat het een juiste beslissing is om te stop pen. Zeker." Innerlijke strijd Bertens heeft in haar carrière nooit in totale ontspanning op de baan ge staan. Dat zou ook niet goed zijn, zei ze van de week nog. Maar de lading die ze sinds de rentree na haar achil lespeesoperatie op ieder punt legt, en zeker de laatste twee maanden, is on gekend groot. ,,Het heeft te maken met acceptatie. Mijn lichaam stelde me altijd in staat om heel diep te gaan. Dat is veranderd. Ik kan niet meer al die uren erin stoppen en dat merk je in een wedstrijd. Als je lijf je tegen houdt en je niveau is niet meer zo constant als je gewend bent, wordt het een innerlijke strijd. De wil is er, het kunnen misschien niet meer." Dat Kostjoek na afloop nog voor haar carrière applaudisseerde, net als het publiek op baan 18, had Bertens niet meegekregen. De emotie had de overhand genomen. ,,Misschien ook omdat ik weet dat het de laatste keer Wimbledon was." Bertens gaf eerder deze maand aan na de Olympische Spelen nog te be kijken of ze het hardcourtseizoen in Amerika zou spelen. ,,Daar helpt dit niet bij", erkende ze. ,,Ik zal er ko mende week nog over nadenken. Het wordt steeds lastiger. Maar ik vind ook dat ik hier tegen moet opboksen." Ze dubbelt op Wimbledon nog met Lesley Pattinama-Kerkhove. Die be loofde dat de twee 'lol gaan maken' op de baan. Precies wat Bertens nodig heeft. En wat haar in Tokio met goede vriendin Demi Schuurs naast zich op de baan ook kan helpen om het daar wél goed af te sluiten. UITSLAGEN Op zijn 24ste wandelde Tallon Griekspoor van de week voor het eerst over de wereldberoemde Church Road in het zuidwesten van Londen. Veel tennissers zijn als kind of junior wel eens op Wimble don geweest, hij niet. Dus keek hij zijn ogen uit, eenmaal binnen de groene poorten van het beroemdste tennispark van de wereld. Griek- spoor kwalificeerde zich vorige week voor het eerst voor het grand slam. Gistermiddag liep hij Court 1 op voor zijn partij tegen wereldtopper Alexander Zverev. ,,Ik ben niet snel onder de indruk. Maar baan 1 had me wel even. Helemaal toen het dak dicht ging. Er werd vanwege de re gen nog maar op twee banen ge speeld, dus het stadion zat vol. De sfeer was ongelooflijk. Het publiek is zo enthousiast en megafair. Ei genlijk kun je je niet op zo'n ambi ance voorbereiden, dat moet je ge woon in je opnemen." En van genieten, na anderhalf jaar tennis in coronatijd. ,,Ik had het er van tevoren nog met Raemon (Sluiter, coach, red.) over, toen we uitkeken over het park. Het is zo mooi dat er weer veel mensen op de tribunes mogen zitten. Daar wor den wij spelers ook vrolijker van." Al die indrukken hadden verder geen negatieve invloed op zijn spel, benadrukt Griekspoor. Zverev, de nummer 6 van de wereld, was ge woon te sterk. Het werd 6-3, 6-4, 6-1. ,,Elke bal volle bak, zijn niveau verbaasde me wel. Je komt gewoon niet in een ritme met zo'n tegen stander." In de eerste twee sets werd Griekspoor echter niet weg- geslagen. Hij liet geregeld zijn all round tennis zien, met variëteit en souplesse. Zo wist hij de bijna 2 me ter lange Zverev meerdere keren te 'lobben', en kon hij in de slice rally ook aardig mee. Maar ten opzichte van zijn even oude tegenstander mist Griekspoor wel pure power. ,,Het ging net even te hard. Zeker omdat ik steeds vroeg in de set werd gebroken." Toch bood de nederlaag hem houvast en werkte zijn eerste be zoek aan de All England Club inspi rerend. ,,Een mooie baan en goede tegenstander, zo'n ervaring neem je mee. Het gras van Wimbledon heeft toch iets magisch." OPGAVE woensdag 30 juni 2021 PC Bertens: 'Bevestiging dat stoppen juiste beslissing is' Londen @rikspekenbrink Kiki Bertens. ARCHIEFFOTO AFP - Kiki Bertens (29) Tennis Wimbledon, Londen. Mannen enkelspel, eerste ronde: Evans (22, Gb), - Lopez (Spa) 7-6 (4), 6-2, 7-5, Korda (VS) - de Minaur (15, Aus) 6-3, 6-4, 6-7 (5), 7-6 (5), Zverev (4, Dui) - Griek- spoor (Ned) 6-3, 6-4, 6-1, Shapovalov (10, Can) -Kohl- schreiber (Dui) 6-4, 4-6, 6-3, 5-7, 6-4, Hoang (Fra) - Zhang (Chi) 4-6, 7-6 (5), 6-7 (5), 6-3, 6-2, Federer (Zwi) - Mannarino (Fra) 6-4, 6-7 (3), 3-6, 6-2, opg, Gasquet (Fra) - Sugita (Jap) 7-6 (4), 4-6, 6 2, 6-1, Lajovic (Ser) - Simon (Fra) 6-4, 7-5, 3-6, 4-6, 6-3, Hurkacz (14, Pol) - Musetti (Ita) 6-4, 7-6 (5), 6-1, Med- vedev (2, Rus), - Struff (Dui) 6-4, 6-1, 4-6, 7-6 (3), Djere (Ser) - Cuevas (Uru) 5-7, 6-4, 6-4, 6-4, Sandgren (VS) - Gombos (Slw) 6-4, 6 7 (5), 6-1, 6-3, Andujar (Spa) - Herbert (Fra) 7-6 (7), 4-6, 7-6 (7), 5-7, 8-6, Polmans (Aus) - Lu (Tai), 6-2, 7-5, 4-6, 6-1, Bolt (Aus) - Krajinovic (Ser) 7-6 (5), 6-4, 7-5. Vrouwen enkelspel, eerste ronde: Sakkari (15, Gri) - Rus (Ned) 6-1, 6-1, Jabeur (21, Tun) - Peterson (Zwe) 6-2, 6-1, Vekic (Kro) - Pota- pova (Rus) 6-1, 6-4, Pliskova (8, Tsj) - Zidansek (Slo) 7-5, 6-4, Mertens (13, Bel) - Dart (GB) 6-1, 6-3, Podoroska (Arg) - Li (VS) 6-4, 7-6 (1), Rogers (VS) - Stosur (Aus) 6-1, 5-7, 6-3, Martincova (Tsj) - Riske (28, VS) 6-2, 4-6, 6-1, Lin (Chi) - Barthel (Dui) 6-7 (2), 6-3, 6-3, Sam- sonova (Rus) - Kanepi (Est) 6-4, 6-2, V. Williams (VS) - Buzarnescu (Roe) 7-5, 4-6, 6-3, Barty (1, Aus) - Suarez Navarro (Spa) 6-1, 6-7 (1), 6-1, Kerber (25, Dui) - Stoja- novic (Ser) 6-4, 6-3, Petko- vic (Dui) - Paolini (Ita) 6-4, 6-3, Kostjoek (Oek) - Ber tens (17, Ned) 6-3, 6-4, Krejcikova (14, Tsj) - Tauson (Den) 6-3, 6-2, Gauff (20, VS) - Jones (GB) 7-5, 6-4, Blinkova (Rus) - Babos, Hon) 6-2, 6-2, Sasnovich (Blr) - S. Williams (VS) 3-3 opg, Pegula (22, VS) - Garcia (Fra) 6-3, 6-1. Tennisser Tallon Griekspoor (24) kwam nooit eerder op Wim bledon. Het park, het stadion, het publiek, hij was ervan onder de indruk. „Wimbledon is zo groot, zo mooi!" Rik Spekenbrink Londen Achtvoudig Wimbledon-win- naar Roger Federer kreeg de zege in de eerste ronde min of meer in de schoot gewor pen, omdat zijn Franse tegen stander Adrian Mannarino zich verstapte en na de vierde set opgaf. ,,Het is verschrikke lijk. Eén slag kan de uitkomst van een wedstrijd bepalen", reageerde Federer. Serena Williams moest bij haar twin tigste Wimbledon ook direct geblesseerd opgeven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55