ftft Doe mee win een racefiets van Team Jumbo Visma 10 Vrijspraak voor coach Kiens Ticket Spelen voor Savelkouls Ga naar pzc.nl/buitenkansjes Het Instituut Sportrecht- spraak (ISR) heeft turncoach Patrick Kiens vrijgesproken van grensoverschrijdend gedrag. De tuchtcommissie kwam na onderzoek tot de conclusie dat daar onvol doende bewijs voor is. Tegen Kiens was een voorwaarde lijke schorsing van drie maan den geëist, met een proeftijd van twee jaar. De uitspraak is geanonimiseerd gepubliceerd op de website van het ISR, maar de betrokken advocaat bevestigt dat het om Kiens Tafeltennissen voor de lol lukt mij niet. Ik moet mezelf uitdagen en doelen stellen gaat. Kiens is de huidige hoofdtrainer bij SV PAX Haarlemmermeer. Hij heeft daar onder anderen Eythora Thorsdottir onder zijn hoede. De turnster eindigde bij de Olympische Spelen van Rio 2016 als negende op de meer kamp, de beste prestatie ooit van een Nederlandse. Thors- dottir (22) doet volgende maand ook mee aan de Spelen van Tokio. Het ISR doet on derzoek naar grensoverschrij dend gedrag van een aantal turncoaches. Kans voor Chinees Zhou in Oostenrijk De Chinese coureur Guanyu Zhou krijgt een kans in de Formule 1. De 22-jarige cou reur kruipt vrijdag bij de eer ste vrije training voor de Grote Prijs van Oostenrijk achter het stuur van de Al pine-bolide van Fernando Alonso. De Spanjaard, twee voudig wereldkampioen, neemt het stuur 's middags in de tweede training weer over. Zhou rijdt in de Formule 2. Rentree Halep weer uitgesteld Sjoebenkov is zeker van Tokio Twee treffers bij jubileum Messi Folkertsma kiest voor Bordeaux STANLEY CUP Tessie Savelkouls en Sanne Ver hagen maken over een maand ook hun opwachting op de Olympische Spelen. Het bonds- bestuur heeft Savelkouls (+78 kilogram) en Verhagen (-57) bij sportkoepel NOC*NSF voorge dragen voor deelname. In totaal vaardigt Nederland dan tien judoka's af naar Tokio. Vooral de deelname van Savel- kouls is opvallend. De 29-jarige judoka is net teruggekeerd na een zware knie- en voetblessure. ,,Tessie heeft een ongelooflijke prestatie geleverd. De wijze waarop ze haar revalidatie zowel fysiek als mentaal heeft aange- pakt, is indrukwekkend", aldus directeur topsport Tjaart Kloos terboer. Door de deelname van Sanne Verhagen mag Nederland ook meedoen aan de wedstrijd voor gemengde teams. De landenwed- strijd staat straks in Japan voor de eerste keer op het olympisch programma. Met de Buitenkansjes win jij tijdens de Tour de France te gekke prijzen. Deze week kun je een racefiets winnen van Team Jumbo Visma! Bij deelname ontvang je ook een e-book: De Soigneur van Geert van Diepen. Je kunt meedoen tot en met 6 juli. woensdag 30 juni 2021 TURNEN Trinko Keen De 49-jarige speler keert bij het Zoetermeerse Taverzo terug in de eredivisie FORMULE 1 TENNIS De Roemeense Si- mona Halep moet na Roland Garros en Wimbledon ook de Olympische Spelen overslaan. De nummer 3 van de wereld kampt al wekenlang met een kuitblessure. Het was de bedoeling dat de Roemeense de vlag van haar land zou dragen bij de ope ningsceremonie. ,,Ik ben trots om Roeme nië te vertegenwoor digen, maar helaas vergt het herstel van mijn blessure meer tijd'', aldus Halep. ATLETIEK Rusland heeft de atle ten aangewezen die van World Athletics onder neutrale vlag mogen meedoen aan de Spelen. Opvallend ste naam is de recent van doping vrijgespro ken Sergej Sjoeben- kov, voormalig wereld kampioen op de 110 meter horden. VOETBAL Lionel Messi heeft Ja vier Mascherano af gelost als recordinter national van Argenti nië. De 34-jarige aan valler van FC Barce lona speelde op de Copa América tegen Bolivia zijn 148ste in terland. Messi luis terde die op met twee doelpunten en een as sist (4-1). De Argentijn debuteerde op 17 au gustus 2005 in de na tionale ploeg in een oefeninterland tegen Hongarije. Na amper één minuut kreeg hij toen de rode kaart. VOETBAL Sisca Folkertsma vertrekt bij landskam pioen FC Twente en gaat naar Girondins Bordeaux. De 12- voudig international, opgenomen in de selectie voor de Olympische Spelen, wordt daar ploegge note van aanvalster Katja Snoeijs. Folkertsma onderte kende een tweejarig contract bij Bordeaux. Folkertsma speelde drie jaar voor FC Twente. Eerder kwam ze uit voor Heeren veen, PSV en Ajax. JUDO Delen van Amerika en Canada zuchten onder een verzengende hittte. Ondertussen strijden de ijshockey ers van Tampa Bay Lightning met Montreal Canadiens in de NHL-finale om de Stanley Cup. Voor eigen pu bliek in Florida was de regerend kampioen van de Noord-Amerikaanse topcompetitie met 5-1 te sterk voor de recordkampioen van de NHL. Vorig jaar won Tampa Bay Lightning de Stanley Cup door Dallas Stars met 4-2 te verslaan. foto getty images Tessie Savelkouls is zeker van de Spelen. foto pim ras Mede mogelijk gemaakt door Heineken 0.0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54