Brent, ik zal je niet veraeten 7 wint zijn 31ste Tour-etappe en nadert record Bescheiden protest Zwitser Küng jent zijn ploeggenoten De voorspelling: Wout van Aert slecht voel en hoe het komt dat ik me goed of slecht voel. Ik wilde hier zijn om te zien of ik het nog kon. De mensen dichtbij me begrijpen me. Vandaag heb ik bewezen waarom ik meer in hen geloof dan in de men sen die me afschreven.'' De winst in Fougères is ook de definitieve terugkeer van de verlo ren zoon van Deceuninck- Quick Step. In de jaren tussen 2013 en 2016 TOP5/^ Meeste etar in de Tour de France: ~22 Meeste etappezeges in de drie grote rondes: won hij 46 keer voor de ploeg. Pa trick Lefevere is afgelopen najaar de enige die zijn voormalig protegé een kans op eerherstel gunt. Het maakt dat Lefevere na Cavendish de gelukkigste man is in Fougères. De afgelopen weken brandde hij open lijk zijn andere sprinter Sam Ben nett af. Die verweet hij amateu risme en angst. Op het laatste mo ment verdween hij uit de Tour- ploeg. ,,Acht maanden geleden had Mark geen ploeg en wij rapen hem voor een shitsalaris van de straat. Hij kwam last minute als supersub voor Bennett. Zaterdag hebben we gebeld, dinsdag vertrokken we naar hier en nu wint hij. Dan ben ik nu de held, want ik heb hem de kans gegeven. Omdat ik in hem geloof. Ik heb op trainingskamp in december gezegd dat hij me niet hoeft te be danken in woorden, alleen met de pedalen.'' Toen Cavendish terugkeerde bij Quick Step hield hij het niet voor mogelijk dat hij ook zou terugkeren in de Tour. ,,Als je tekent bij Quick Step met Bennett in het team, vorig jaar winnaar van de groene trui en twee ritzeges, dan reken je niet op de Tour de France. Ik tekende om dat ik hier de mooiste dagen heb ge had. Hier geloofden ze in me. De Wolfpack is niet zomaar een wolf op een t-shirt, dat betekent echt iets. Dat is een wereldkampioen die in je gelooft en alles voor je doet.'' i Vorig jaar dacht Cavendish na Gent- Wevelgem dat het zijn laatste wedstrijd was Natuurlijk wordt hem gevraagd naar het rittenrecord van Eddy Merckx in de Tour (34 zeges). Ca vendish wil het er niet over hebben. Maar Levefere weet dat 'Eddy er geen problemen mee zal hebben' mocht Cavendish nog drie ritten winnen. ,,Eddy maalt niet om dat record. En als iemand het kan, dan zal het enkel Mark zijn.'' Podium Geel COLUMN THIJS ZONNEVELD valt, zomaar ineens en zonder dat je er op bent voorbereid, uit de hemel. Flats. Op tien kilometer van de finish in Fougères zit het plotsklaps op het schouder van Brent Van Moer. Het fluistert in zijn oor. Misschien. Misschien kan het. Hij rijdt de hele dag al voorop. Eerst met een Fransman die vooruit fietste om het vooruit fiet sen, daarna in zijn dooie uppie. Niemand geeft een cent voor zijn kansen, behalve hijzelf. Hij rijdt niet voor de strijd van de prijslust - dat is een drol op een slagroomtaart. Hij rijdt om te winnen. Ik heb een zwak voor eenzame aanvallers in vlakke Tour-etappes. Althans: voor degenen die er écht voor gaan. Ze doen iets wat niet kan. Het peloton voorblijven, dat is als voor de trein uit pro beren te rennen naar het volgende station. De kans dat het lukt is net zo groot als de kans dat er nu een tonijn in een bloemetjesjurk aanbelt: nul komma nul procent. De laatste keer dat er een vluchter in een vlakke rit dichtbij kwam is zeven jaar geleden: Jack Bauer in Nimes. Hij kwam een meter of twintig tekort. Had hij gewonnen, dan was hij er zijn hele leven lang aan herinnerd. Maar Alexander Kristoff won de rit en niemand weet meer wat Bauer die dag deed. Je kunt altijd van zo ver aanvallen dat iedereen denkt dat je kansloos bent Wielrennen is de sport van de hoop. Er is geen en kele andere sport waarin je met 199 snellere renners kunt starten en tóch kunt dromen dat je wint. Je kunt altijd van zo ver aanvallen dat iedereen denkt dat je kansloos bent. Je kunt altijd nog proberen om een heel peloton voor de gek te houden. Van Moer deed alles goed. Hij wiegde ze in slaap, hij hield genoeg over voor de laatste tien kilometer en hij reed zijn ziel uit zijn lijf. Hij is de kloon van Thomas De Gendt; ze hadden hem beter Brent De Gendt kunnen noemen. Zes, zeven ploegen reden zich op hem stuk. Zijn voorsprong slonk met ie dere kilometer. Eerst langzaam, toen steeds snel ler. Brent De Gendt was de hoofdpersoon in een horrorfilm: hij werd achtervolgd door een mon ster. Ik had de neiging om ,,Pas op! Achter je!", naar de tv te schreeuwen. Om de streep een stukje dichterbij te duwen. Om mijn ogen te sluiten toen de sprinters hem te grazen namen, als wolven die op een gewonde eland sprongen. Ach, wat had ik het hem gegund. Dat Mj had ge wonnen, en niet een sprinter. Die winnen al ge noeg. Het verhaal van de comeback van Cavendish: hartstikke mooi. Maar een vluchter die het peloton fopt was nog veel mooier geweest. Het zal gaan als met Jack Bauer: over een paar jaar zijn we vergeten hoe dichtbij hij kwam. Ik niet. Ik beloof het, Brent. Ik niet. woensdag 30 juni 2021 GO De renners in de Tour zagen gisteren af van een groot protest, maar hebben wel hun onvrede geuit over de gevaarlijke situa ties van de afgelopen dagen. Na de start van de etappe stopten ze kort en de eerste kilometers reden ze heel rustig. Of het EK voetbal leeft bij de renners in de Tour? Zeker als je de ploeggenoten kunt jennen. De Zwitser Stefan Küng die rijdt voor de Franse ploeg Groupama-FDJ zat gisteren heel lekker aan het ontbijt. Zijn voetballende landgenoten versloegen maandag Frankrijk na straf schoppen. Daar móest Küng van profiteren. Hij kwam met een vestje met de kleuren van Zwitserland de ontbijtzaal in. nu écht terug $0 @thijszonneveld de France, vijf jaar na nummer 30. Rechts, in het groen, ploegmakker Julian Alaphilippe. foto afp Eddy Merckx Mark Cavendish 34 Bernard Hinault André Leducq André Darrigade 28 ~25 Eddy Merckx Mario Cippolini 66 ~57 Mark Cavendish Alessandro Petacchi Bernard Hinault 55 48 ~4o TOUR DE FRANCE 2021 Voor video's, al het Tour- (n> nieuws en verslagen zie de site van deze krant 1. Cavendish (GB/DQT) 2. Bouhanni (Fra/Ark) 3. Philipsen (Bel/AFC) 1. Van der Poel (Ned/AFC) 2. Alaphilippe (Fra/DQT) 3. Carapaz (Ecu/IGD) Iet hoop is het als met vogelpoep. Het Vandaag een belangrijke dag voor de klassementsrenners. De eerste tijdrit gaat over ruim 27 kilometer op een licht glooiend parkoers. Wout van Aert, geen klassementsrenner, staat er goed voor. De Jumbo-renner gaat de tijdrit winnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51