VDP: 'Ik ben niet vaak realistisch, nu wel' Volgende doel voor Gesink is de Vuelta 6 Mark Cavendish was al afgeschreven, maar Cees Bol mist nog de topvorm WIELRENNEN TOUR DE FRANCE 2021 Sloveense 'mummie' geeft niet op Vandaag staat een tijdrit van bijna dertig kilometer op het pro gramma. Van der Poel kan zeker een meer dan behoorlijke tijdrit rij den, maar hij heeft dit seizoen sim pelweg nauwelijks op zijn tijdrit- fiets gezeten. Wat wil je ook als veldrijder, wegrenner en moun- tainbiker. ,,We moeten realistisch blijven. Het is iets dat ik niet vaak doe'', zegt Van der Poel. ,,Ik ga er alles aan doen om een goede tijdrit te rijden, maar het zal heel moeilijk worden om het geel te houden." In de vierde etappe werkte Van der Poel in het geel voor ploegge noot Jasper Philipsen. Die was bij Alpecin-Fenix aan de beurt om te sprinten en proberen de derde rit- zege voor de ploeg binnen te halen. De Belg strandde op plek drie, ach ter ritwinnaar Mark Cavendish en Nacer Bouhanni. ,,We hadden een goede sprinttrein voor Jasper, maar hij kwam net iets tekort op deze aankomst. Je kunt ook niet iedere dag winnen, maar we blijven pro beren om nog een rit te winnen." VDP mikt na de Tour op olym pisch mountainbike-goud. Drie jongensboeken waren al geschreven in deze Tour, maar op dag vier volgde een wel heel bijzonder verhaal. Mark Cavendish (36) won na vijf jaar weer een Touretappe. Zijn 31ste, maar voor 'Cav' voelt het als de eerste. „Deze wedstrijd heeft mij het leven gegeven.'' DAAN HAKKENBERG j Winnen went nooit. Kijk maar naar de huilende Mark Cavendish op het asfalt van de Boulevard des Déspor- tés. Niemand in het Tourpeloton kent de weg naar het podium zo goed als hij. Zo wordt hij gehuldigd voor ritzege nummer 31 in de Tour en zijn 26ste groene trui, maar Ca vendish ondergaat het alsof het de eerste keer is. ,,In 2008 in Chateau- roux, waar we donderdag finishen, heb ik voor de eerste keer geproefd aan winst in de Tour. Daar droomde ik van. Door alle keren op het podium wordt bijna vergeten hoe verschrikkelijk moeilijk het is om een Touretappe te winnen. Mensen begrijpen niet wat dat alle maal voor opofferingen vraagt. Deze wedstrijd heeft mij het leven gegeven dat ik heb en ik geef mijn leven terug. Ik ben blij dat ik terug ben. Het klinkt silly, maar dit bete ZESDE PLAATS kent zo veel voor mij. Van de eerste keer in 2008 tot nu.'' Even daarvoor zijn de Caven dish-hugs in de uitverkoop in de finishstraat in Fougères. Iedereen van Deceuninck-Quick Step komt aan de beurt, maar Julian Alaphi- lippe en Michael M0rk0v als eer- sten. ,,Alaphilippe, de wereldkam pioen in een groene trui, gooit alles aan de kant en offert alles op om de vlucht terug te pakken. Morkov, de beste lead out ter wereld, zet me af in het juiste wiel. Ik had vuur in mijn ogen. Net als de laatste keer dat we hier aankwamen (in 2015, red). Dat was toen mijn laatste zege voor Quick Step.'' James Bond Achter deze 31ste zege in de Tour van Cavendish gaan meer verhalen schuil dan er James Bond-films zijn. Vooral dat van de beste sprin ter in het peloton die jaren in de verdrukking heeft gezeten. Afge zien van twee ritzeges in de woes tijn wist Cavendish de voorgaande vier jaar bij Dimension Data en Bahrein nooit meer te winnen. Vo rig jaar stond hij na Gent-Wevel- gem te huilen voor de camera's om dat hij zo bang was dat hij zijn laat ste wedstrijd had gereden. Nu schittert Cavendish in de grootste wielerwedstrijd alsof hij nooit is weggeweest. ,,Ik praat altijd emoti oneel, maar op de fiets denk ik vrij logisch. Ik weet of ik me goed of woensdag 30 juni 2021 GO De ontsnapte Brent Van Moer leek gisteren de rit te gaan winnen, maar de Lotto-Belg werd 200 meter voor de finishlijn alsnog bijgehaald. Primoz Roglic ging gisteren ondanks zijn verwondingen gewoon van start. De kopman van Jumbo-Visma zette een foto op Instagram waarop te zien is dat hij bijna volledig is ingepakt met pleisters en ver band, vanwege de verwondingen die hij een dag eerder opliep bij een valpartij. 'Deze mummie zal aan de start staan vandaag. We zullen zien hoe het gaat.' De Sloveen finishte vervolgens keurig in het peloton. FOUGÈRES Mathieu van der Poel behield in de vierde etappe zijn gele leiderstrui, maar hij ver wacht dat hij gisteren voor het laatst in het geel reed. Van der Poel: ,,Het geel hou den wordt moeilijk.'' foto cor vos ROTTERDAM Robert Gesink is gisteren in Amersfoort geope reerd aan de breuk in zijn sleu telbeen. De 35-jarige klimmer van Jumbo-Visma ging in de derde etappe van de Tour de France onderuit en brak daarbij zijn rechter sleutelbeen. Na de operatie gaat Gesink zich rich ten op de Ronde van Spanje, die op 14 augustus in Burgos begint. De routinier liep twee jaar gele den in Luik-Bastenaken-Luik op vrijwel dezelfde plek een breuk op. ,,De boel is toen met een plaatje weer vastgezet. Nu zit er aan het einde van dat plaatje een breuk'', zei Gesink een dag na zijn val in de Tour. ,,Dus die gaat eruit en er komt waar schijnlijk iets anders in. Ik ver wacht dat het herstel vrij snel zal gaan. Verder heb ik qua pijn ner gens echt last van. Maar het is wel gebroken, dus ik kan niet verder fietsen. Het is waarde loos dat het in één keer afgelo pen is, nadat ik zoveel maanden met toewijding en opgaves op andere gebieden naar dit doel heb toegewerkt. Het kost een paar dagen om dat te verwer ken, maar dan ga ik weer door. De Ronde van Spanje is het vol gende doel, daar ga ik naartoe werken.'' Gesink kwam al vroeg in de etappe ten val, omdat vlak voor hem oud-Tourwinnaar Ge- raint Thomas onderuit ging. ,,Hij rolde languit over de breedte van de weg, als een soort kee per die in z'n goal ligt. Zijn fiets lag links, hij rechts. Ik kon ner gens heen. Ik probeerde nog over hem heen te springen, maar dat lukte niet. Ik ging over de kop en brak daarbij het laat ste puntje van mijn sleutelbeen af.'' Gesink kreeg later nog een berichtje met excuses van Tho mas. ,,Maar hij kon er ook niets aan doen.'' M Na een valpartij moest Ro bert Gesink de Tour ver laten. FOTO AFP Verloren zoon @daanhakkenberg Fougères FOUGÈRES Cees Bol werd gis teren zesde in de massasprint die werd gewonnen door sprintlegende Mark Cavendish. Bol, die vlak voor de Tour nog ziek was, voelt dat de benen niet zijn zoals het moet. ,,Maar ik voel me wel steeds beter worden.'' Na de hectiek van maandag kon er nu wel echt gesprint worden. Bol: ,,Dat was fijn. Helaas is het nog niet goed genoeg voor een topuitslag. Maar ik ben wel te vreden over hoe we als ploeg hebben gereden in aanloop naar de sprint. Zelf voelde ik me ook al weer beter. Er zijn altijd details die beter jouw kant op kunnen vallen. Maar ik ben niet in de vorm van mijn leven.'' Cavendish won. Dat vindt Bol toch wel mooi. ,,Ik ben natuurlijk ook een liefhebber. Ik kijk alle massasprints terug. Het is so wieso knap om een etappe in de Tour te winnen. 31 overwinnin gen is wel heel bijzonder. Hij zat eerst verkeerd. Dus ik dacht nog: mooi. Maar hij had nog een tweede versnelling in huis. Knap. Na de tijdrit volgt donderdag een nieuwe kans voor ons.'' Mark Cavendish is geëmotioneerd na zijn 31ste ritzege in de Tour

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50