Kunstenaar toont erotische kant JC II 3 NIEUWS 13 Recordvangst van2993kilo cocaïne mm maaskant In een villa in het dorp De Kwakel bij Uithoorn vond de politie pre cies 2993 kilo cocaïne plus nog eens 11,3 miljoen euro aan contan ten. Op foto's van de politie is te zien hoe de garage van het huis bijna tot de nok toe gevuld was met blokken cocaïne. En daar bleef het niet bij. In de kruipruimtes, op zolder, in slaapkamers; overal kwamen rechercheurs het spul te gen toen ze de woning doorzoch ten. De geschatte waarde ligt op 195 miljoen euro. In het huis vond de politie niet alleen drugs, maar stuitten agen ten ook op tientallen sporttassen vol met cash geld, keurig voorzien van briefjes met de hoeveelheid erin. Er lagen zes vuurwapens, ge luiddempers, munitie en geldtel machines. Overal stonden dure spullen: drank met een waarde van duizenden euro's per fles, een dure oldtimer en een boek over Mo hammed Ali van een vierkante meter dat maar liefst 12.500 euro waard is. In een van de kamers hing een poster van Marlon Bran don als Don Corleone, het kopstuk van de maffia in de legendarische filmtrilogie The Godfather. Heterdaad Agenten kregen na een maanden lang onderzoek even het gevoel alsof ze zelf een film waren bin nengestapt, toen ze afgelopen donderdag het huis binnenvielen en daar ook nog eens iemand op heterdaad betrapte; de 54-jarige Mike S. Een man van wie niemand in zijn omgeving vermoedde dat hij kon beschikken over zoveel speelde. ,,Vijf keer per jaar komen we bij elkaar en hebben we een ge zellige avond. Mike is hele een rus tige, vriendelijke open man die makkelijk contact legt. We hebben werkelijk geen idee wat hier pre cies is gebeurd.'' In interviews die S. gaf aan tijd schriften voor de businessclub-le den vertelde hij onlangs nog zelf honderduit over zijn leven, zijn passies en zijn nauwe banden met Zuid-Amerika, de plek waar de drugs volgens de politie zeer waar schijnlijk vandaan kwam. Elvis Presley S. groeide op in Suriname, maar kwam naar Nederland toen hij 5 jaar oud was en woonde sinds 2008 in De Kwakel. Daarvoor runde hij een tijd lang bij het Rembrandtplein zijn eigen kroeg, Mikey's. Volgens S. reisde hij zo'n tien keer per jaar naar Mexico, een land waar hij ooit verliefd op werd nadat hij een paar Mexicaanse toe risten opzocht die hij in zijn kroeg had ontmoet. Hij runde er met vrienden een bouwbedrijf voor kantoren. S. vertelt dat hij het zakelijke netwerk van FC Aalsmeer inrolde via hoteleigenaar Jan Koster. Ook deze ondernemer is stomverbaasd over wat er nu is gebeurd. ,,Ik heb hem jaren geleden geïntroduceerd omdat hij weleens in ons restau rant at en we blij zijn met ieder nieuw lid. Hij is een joviale man, met wie je goed kunt lachen. Maar dacht je dat hij mij ooit iets ver telde over waarvan hij wordt ver dacht? Natuurlijk niet. Je merkte helemaal niets aan hem.'' Behalve zaken doen en Ajax had S. nog een grote passie: Elvis Pres ley. In zijn kantoor had hij een enorme verzameling lp's en cd's van The King of Rock and Roll en een groot schilderij met Elvis erop, dat hij speciaal heeft laten maken voor in zijn kroeg. Hij reisde ook een paar keer naar Graceland. Voorlopig moet hij het doen met Jailhouse Rock van zijn idool. De rechter verlengde zijn voorarrest met tenminste twee weken. Of was zij de verzorger van de leerlingen van Jezus, zoals ook be schreven staat in de evangeliën? Omdat er zo weinig over haar be kend is, zijn er veel uiteenlopende interpretaties van Maria Magda- lena, zoals blijkt uit de expositie. Sterren als Kim Kardashian en Lady Gaga gebruiken Maria Mag- dalena als powervrouw. Voor Chantal Breukers is Maria Magdalena de geliefde van JC. In de serie van zes geëxpo seerde tekeningen zijn Maria Magdalena, gete kend als een street- dancer met zwarte knie kousen, en JC met lang haar en een baard, in wis selende houdingen aan het dansen. ,,Zij verleidt hem, maar ze raken elkaar niet aan. 'Raak me niet aan', waren volgens het evangelie de woorden die Jezus zei tegen Maria Kim Kardashian en Lady Gaga gebruiken Maria Magdalena als powervrouw Magdalena, toen ze hem als eerste zag na zijn opstanding. De licha melijke verleiding is echter groot, want hij komt af en toe heel dicht bij'', legt Breukers uit. drugs en geld. En zeker niet ie mand die ook maar een beetje lijkt op de meedogenloze Don Corle- one uit de film, zeggen mensen die hem kennen. S. is een familieman met twee kinderen, blijkt uit interviews die hij onlangs nog gaf. Een zakenman die volgens de officiële inschrij ving in de villa in De Kwakel een Dacht je dat hij mij ooit iets vertelde over waarvan hij wordt verdacht? financieel bedrijf runde. Een voetballiefhebber die zo vaak hij kon bij Ajax op de tribune zat en sinds 2003 lid was van de Ajax Business Associates (ABA). Maar ook in het zakelijke netwerk van de plaatselijke voet balclub FC Aalsmeer kennen ze hem. Stomverbaasd zijn ze hier over de vondst van zoveel drugs en geld in het huis. Bestuurslid Jacco van der Laarse van businessclub FC Aalsmeer zegt nooit een sig naal te hebben gehad wat er „Ik heb geen behoefte om ge lovigen te shockeren", re ageert de Utrechtse kun stenaar. ,,Ik probeer Jezus van het kruis af te halen, alledaagser te maken en hem in deze tijd te plaat sen. Ik wil het laatste taboe doorbreken. Jezus, ik noem hem JC, want Jezus is zo kleverig, is een mooie man: een lustobject. Hij is de meest erotische man in de kunstgeschiedenis.'' Met een selectie uit haar spraak makende serie tekeningen Ten Dans maakt Chantal Breukers deel uit van de vorige week geopende tentoonstelling over Maria Magda- lena in Museum Catharijnecon- vent. Maria Magdalena was een mysterieuze vrouw uit de Bijbel, een vrouw met veel gezichten. Wie was zij echt? Was zij de ge liefde van Jezus? Was zij een pros tituee of een bekeerde zondares? maaskantreizen.nl/0412 482828 3 i De ontdekking van Apulië woensdag 30 juni 2021 De meeste drugs lagen in de garage, maar rechercheurs kwamen het spul toen ze de woning door zochten overal tegen: in de kruipruimtes, op zolder en in slaapkamers. foto politie 'Drugsbaas' leek 'zo'n gewone man' Hij was verliefd op Mexico, kreeg geen genoeg van Elvis en zat zo vaak mogelijk bij Ajax op de tribune. De 54-jarige Mike S. uit De Kwakel leidde ogen schijnlijk een doodnormaal leven, maar zit nu vast voor een van de grootste drugsvangsten van de Amsterdamse politie in jaren. Raymond Boere De Kwakel Is het pornografie en godslaste rend? Door Jezus en Maria Mag- dalena als een erotisch stel af te beelden, schuwt de Utrechtse kunstenares Chantal Breukers (foto) het niet om gelovige mu seumbezoekers tegen zich in het harnas te jagen. Peter van de Vusse - Jan Koster, hoteleigenaar Utrecht Bekenden van Mike S. noe men hem 'joviaal' en 'open'. Er is nagenoeg altijd een opstapplaats in uw regio! 12-daagse busreis Asturië, Cantabrië en Galicië Per Comfort-Class touringcar naar o.a. San Sebastian, Bilbao, Picos de Europa, Llanes, Riba- desella, Covadonga, Oviedo en Santiago de Compostella. Data: 6 september, 4 oktober e.a. 12-daagse busreis 6-daagse busreis Genieten in het Beierse Woud Per Comfort-Class touringcar met o.a. stadswandeling in Lourdes, internationale mis en middagtocht Pyreneeën! Data: 1,29 augustus, 12,26 september e.a. Per Comfort-Class touringcar naar o.a. Regensburg, Passau, Zuid-Bohemen en Cesky Krumlov! Data: 8 augustus, 5 september, 3 oktober e.a. Per Comfort-Class touringcar naar o.a. Matera, Alberobello, Ostuni, Otranto, Lecce, Bari e.a.! Data: 28 augustus, 11,25 sep tember, 9,23 oktober e.a. Per Comfort-Class touringcar met deskundige gidsen in alle drie de steden. Data: 22 augustus, 5 september, 24 oktober

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 13