Nieuwe appartementen voor jongeren in centrum Hulst II 7 BRESKENS VVV WEG? BANKJES VAN MEERPALEN GEVEN INFORMATIE VIA JE SMARTPHONE^ „Bent u van hier?" is een vraag die, vooral na het sluiten van de VVV-kantoren, steeds vaker wordt gesteld door bezoekers van de streek. In Breskens hebben ze daar iets op gevonden: negentien bankjes die digitaal informatie geven over het dorp, de omgeving en de natuur. De bankjes, gemaakt door scheepsbouwer Rinus Meeusen uit afgedankte meerpa len, zijn sinds afgelo pen weekend voorzien van Quick Response-code, een QR-code. Met een smartphone is het daardoor heel eenvoudig een film te starten; maak een foto van de code en even klikken. Op elk bankje vertelt een inwo ner van Breskens in zijn eigen woorden een verhaal passend bij juist dat bankje. Filmer Joël Duin- kerke heeft een prachtige compo sitie van beeld, geluid en pas send historisch beeldmateriaal sa mengesteld. ,,Heel verrassend", vinden de Bressiaanders Bram en Corrie. ,,Wij weten veel van onze plaats, maar niet alles, blijkt nu." Zij moesten nog wel even worden ge wezen op de speciale functie. ,,'Waar zijn die codes eigenlijk voor?', vroegen we ons al af. Het is leuk en handig, zeker voor mensen van buiten." En wat vinden toeristen er van? Thomas Stuppy uit Karlsruhe is al even verrast dat de bankjes ook informatie kunnen geven met behulp van de smartphone. ,,,Oh, kan dat? Jammer, ik heb mijn tele foon niet mee!" Thomas komt al jaren naar Breskens. ,,Ik heb het dorp in twintig jaar zien verande ren. Het is groter en onrustiger ge worden, maar ik kom nog steeds graag." Rebekka Hollstein en partner Marco Schuck met dochter Kaya zijn van Winnweiler, in Rijnland Palts. Ze vinden het schitterend dat de bankjes van oude meerpa len zijn gemaakt. ,,Geen recycling dus, maar 'abcycling'. Van iets ouds iets nieuws maken. Bij ons is dat helemaal in! Met de filmpjes erbij is het helemaal een superi dee." Bij de steiger aan de vissersha ven zijn Cor Fondse en Gaby Eras- Met de filmpjes erbij is het helemaal een superidee! mus neergestreken. De bankjes? ,,Niet onaardig, ze passen bij de kaoje", reageren de twee mannen nuchter. ,,Ze zijn beter dan die door de gemeente geplaatste, een tonige banken." En de QR-code, de filmpjes? Ze hebben de filmma ker wel bezig gezien, maar Cor heeft geen smartphone en Gaby moet er nog maar eens goed over nadenken of hij er gebruik van zal maken. 'Bankjes van Breskens' is een in teractieve wandelroute vanaf de flats van Port Scaldis tot voorbij Fort Frederik Hendrik, een beleef- route die te voet of op de fiets, ook in delen, kan worden afgelegd. Bij diverse zaken in Breskens ligt een gratis folder met de route. Voor En gelse en Duitse bezoekers zijn de filmpjes voorzien van ondertitels. Het project is dankzij negentien bankzitters en de inspanning van een aantal Bressiaanders, Rinus Meeusen en partner Laura Vroon, de gemeente Sluis, het Prins Bernhard Cultuurfonds, de dorpsraad Breskens en een groep ondernemers tot stand gekomen. Woonstichting Hulst leverde in maart vorig jaar al elf appartemen ten op aan het Cornelis de Vosplein in de binnenstad, speciaal voor j on- geren vanaf 23 jaar. Die doelgroep heeft moeite met het vinden van een betaalbare woning in de kern Hulst, merkte de Woonstichting. De appartementen waren gewild en in een mum van tijd allemaal verhuurd. Woonstichting Hulst gaat daarom opnieuw speciaal voor jongeren bouwen, die alleen of met zijn tweeën een woning in het cen trum zoeken. Leegstaande panden Er worden twee leegstaande pan den in de omgeving van het ge meentehuis verbouwd, die al in be zit van de Woonstichting zijn. ,,Het wordt hetzelfde idee als aan het Cornelis de Vosplein." Aan de Korte Bellingstraat 3 moeten vijf Het wordt hetzelfde idee als aan het Cornelis de Vosplein appartementen komen. Daar zat voorheen een groepswoning van ZorgSaam die is verplaatst naar Kloosterzande. ,,Alles wordt inpan dig verbouwd", vertelt Pijcke. Ook komt er nog een berging bij aan de voorzijde. Aan Lange Bellingstraat 6 komen er twee appartementen en de voorgevel van het gebouw krijgt een ander uiterlijk. Voorheen zat er een zorgsteunpunt van ZorgSaam op die plek. De bouwvergunning is inmid dels verleend, aannemers zijn be naderd en de Woonstichting hoopt gauw te kunnen starten met de werkzaamheden. De verwachting is, als alles meezit, dat de apparte menten begin 2022 klaar zijn. Wie zo'n woning wil huren, kan zich al vast melden bij Woonstichting Hulst. dinsdag 29 juni 2021 VL 'Niet onaardig, ze passen bij de kaoje' Wilma Valk Breskens -Rebekka Hollstein Het centrum van Hulst verjongt steeds meer: Woonstichting Hulst gaat zeven appartementen bouwen voor jongeren vanaf 23 jaar. ,,We merken dat er veel be langstelling voor is", zegt direc teur-bestuurder Jurgen Pijcke. Sophie Stockman Hulst -Jurgen Pijcke Aan Lange Bellingstraat 6 in Hulst komen appartementen voor jongeren vanaf 23 jaar. foto rothuizen architecten Cor Fondse (links) en Gaby Erasmus op een bankje aan de haven van Breskens, met de QR-code die erop staat, is veel informatie op te halen over Breskens, de wijde omgeving en de natuur. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 62