II Anthon maakt programma's geheel op zijn eigen wijze 7 ANTHON DE BRUIJN VRIJWILLIGER RADIO SCHOUWEN-DUIVELAND De Gouwe van Schouwen Ondanks zijn respectabele leeftijd maakt Anthon de Bruijn uit Ouwerkerk (85) nog altijd wekelijks drie radioprogramma's voor Radio Omroep Schouwen-Duiveland (ROSD). Al zo'n 25 jaar lang is hij aan de organisatie verbonden. En hij heeft er nog altijd veel plezier in om de luisteraars te vermaken. Als maker en presenta tor is Anthon aan drie programma's verbonden. ,,Car- roussel doe ik al 25 jaar, Mag het een liedje meer zijn doe ik zo'n 24 jaar en Muziekeiland een jaar of 11. Heb het wel met anderen gedaan, maar nu doe ik het alle maal nog in mijn eentje en met een technicus natuurlijk. Dat is nu Patrick Schoenmaker." In zijn werkzame leven heeft Anthon on der andere gevaren bij de lande lijke dienst politie te water, later kwam hij bij de staf terecht waar hij reorganisatieprocessen bege leidde en cursussen gaf. ,,Daar had ik ook wel een beetje met dit soort werkzaamheden te maken. Toen ik binnenkwam bij ROSD waren ze bezig met de opname van een ouderenprogramma. Er moest ie mand geïnterviewd worden en er was niemand om dat te doen. Toen ben ik maar gaan zitten en ben ik het gaan doen. Zo is het begonnen. De programma's die we bedach ten, die zijn door de jaren heen vanzelf gegroeid." Voorbereiding ,,Thuis maak ik een playlist voor ieder programma. Ik heb een ka mertje waar misschien wel dui zend cd's staan. Je moet de tijden erbij zetten en weten waar het over gaat. Ik praat tegenwoordig Je hoopt natuurlijk dat de luisteraars ervan genieten, daar gaat het om niet zo veel meer tussen de num mers door, dat heb ik de afgelopen jaren al genoeg gedaan. Op dins dag neem ik op, drie uur lang. Dus dan zit je wel even in de studio en dan ben je thuis ook al wat uren in de weer geweest." Anthon wil het liefst het bijzondere hebben, dat wat je niet overal hoort. ,,Ieder jaar krijg ik uit Amerika een verza- mel-cd toegestuurd bijvoorbeeld. Echte favorieten heb ik niet. Als het maar goed is." Eerbewijs Anthon voelt zich vereerd dat hij is aangemeld voor deze rubriek, maar: ,,Laat dit nou wel een eerbe wijs zijn voor alle vrijwilligers van de radio. Iedereen doet zijn best. Je doet dit voor de mensen, voor de gemeenschap. Muziek is mooi. Het kan een stukje tevredenheid bren gen bij een mens. Programma's maken is leuk, maar ik maak ze sa men met technicus Patrick Schoenmaker. Je moet wel een klik hebben. En dat werkt prima. Ik zou liegen als ik zei dat ik elke keer weer begon met volle vreugde, je hebt ook weleens een moment dat je tegen jezelf moet zeggen 'kom op, er tegenaan'. Soms lukt het ook weleens niet zo. Maar het komt altijd goed. En je hoopt na tuurlijk dat de luisteraars ervan genieten, daar gaat het om. Zolang ik er nog lol in heb, ga ik door. SD DINSDAG 29 JUNI 2021 «8 3:Q3 l*3H:"33 Daan van der Wekken is voorzitter van Ra dio Omroep Schouwen-Duive- land. Hij draagt Anthon de Bruijn voor als Gouwe van Schouwen. Van der Wekken: „Anthon doet de programma's hele maal op zijn eigen manier, hij is altijd vrij origineel in de dingen die hij weet te vertellen. Iedere dinsdag zit hij trouw van half acht 's ochtends tot twaalf uur, half een in de middag, die drie programma's op te nemen. Dat zoekt hij allemaal zelf uit en dat doet hij nu al zo lang, hij weet van geen ophouden. In de positieve zin. Hij is radiomaker tot in al zijn vezels. Toen onlangs Jeroen van Merwijk overleed, heeft hij daar een special over ge maakt. Hij heeft het programma ingezonden voor de lokale me dia awards van de NLPO en hij heeft dan wel niet de award in de wacht gesleept, maar het ju ryrapport was behoorlijk positief. Dat is toch heel bijzonder." In de wekelijkse rubriek, De Gouwe van Schouwen, vertelt ie mand wie een beetje extra aan dacht verdient en waarom. In deze aflevering: Anthon de Bruijn Mariska den Hartog Ouwerkerk Anthon de Bruijn is al zo'n 25 jaar vrijwilliger bij Radio Schou- wen-Duiveland en maakt nog steeds wekelijks drie program ma's. FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK Kent u ook iemand die wat extra aandacht verdient? Mail naar schouwen-duiveland@pzc.nl, onder vermelding van 'Gouwe van Schouwen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 58