Arbeidsmigrant niet welkom op Amac-terrein 6 HART IN ZIERIKZEE NIEUW SFEERVOL GEZONDHEIDSCENTRUM OP MOOIE LOCATIE Het was een gebouw waar je als kind niet graag heen ging in Zierikzee. Die naalden van toen waren schrikbarend, vergeleken bij het prikkie voor een inenting nu. En ook de sfeer in het toenmalige Groene Kruisgebouw ademde niet direct gezelligheid. In het nieuwe gezondheidscentrum Hart in Zierikzee is er wat dat betreft weinig meer wat aan vroeger herinnert. ,,Nu heb ik gratis koffie, gratis wifi en airco." Marcel Modde Zierikzee Met het besluit van Arduin om de zorg voor verstandelijke gehandicapten op de andere locaties te concentreren, kwam het karak teristieke pand aan het Jannewek- ken in 2018 leeg te staan. Het ge bouw werd in 1935 gebouwd voor het Groene Kruis. Het deed onder meer dienst voor de verpleging van patiënten met tuberculose. Hans Stoutjesdijk en Janine Hanse kochten het pand begin dit jaar en maken er weer een gezondheids centrum van. Maar dan variërend van psycholoog tot leefstijlcoach, logopedist, podoloog, fysiothera peut en alles wat er op dat vlak nog meer een beetje bij past. Hanse en haar collega-psycho loog Marcella Kerbusch namen deze maand als eerste hun intrek in één van de vijftien afzonderlijke ruimtes. De verbouwing van de aanbouw op de begane grond is grotendeels klaar. Eind dit jaar wordt het tweede stuk opgeleverd en aansluitend de bovenverdie- Victor de Vries grijpt het nieuwe ping. De hoofdingang is verplaatst naar de toerit van het parkeerter rein aan de Gasthuisboomgaard. ,,Hier komt straks ook mijn logo op de ramen", toont Victor de Vries trots. Drie jaar geleden begon ge wichtsconsulent, leefstijlcoach en persoonlijk trainer De Vries onder de noemer Fit4life voor zichzelf. Hij huurde een kamertje aan de zorgboulevard van de Victoriakli- niek en trok er daarnaast met zijn klanten buiten op uit voor oefe ningen. Met het gezondheidscen trum Hart in Zierikzee kan hij als jonge (25) ZZP'er weer een stap verder zetten. ,,Hier heb ik alles bij elkaar en kan ik veel makkelijker schakelen tussen een stuk admini stratie of fysiek aan het werk met de klant." Zwoegen Kamer negen en tien zijn vanaf 1 juli voor hem. Op negen houdt De Vries kantoor. Nummer tien wordt de komende dagen inge richt voor het betere zwoegen. De eerste dumbells en kettlebells zijn net uitgepakt, verschillende an dere fitnessapparaten komen nog. ,,Sommige mensen trainen lie ver niet in een groot fitnesscen trum, dus daar kan ik straks dan ook gewoon hier mee aan de slag. Eén op één, of in groepjes van maximaal zes mensen", vertelt hij. Het voordeel van zo'n verzamelgebouw is dat je elkaar kunt versterken ,,Het voordeel van zo'n verzamel gebouw voor mij is dat je elkaar kunt versterken. Stel dat de psy choloog iemand behandelt die overspannen is, dan zou ik die cliënt verder kunnen helpen met het aanpassen van de leefstijl. En verder is het all-inn. Nu heb ik gra tis koffie, gratis wifi en airco. Daar hoef je zelf niet achteraan. Ge woon een heel mooie plek dus, op een mooie locatie en goed opge knapt." Hart in Zierikzee schuwt de concurrentie met de Victoriakli- niek niet, geeft Hanse aan. ,,De sfeer is daar toch heel kil. Het is er ook ontzettend gehorig. Knap ver velend wanneer je met een behan deling bezig bent en continu wordt gestoord door lawaai op de gang of uit andere kamers." Vol gens Hanse is er meer dan genoeg vraag in Zierikzee naar dit soort praktijkruimten en kunnen de Victoriakliniek en het gezond heidscentrum prima naast elkaar bestaan. De spreekwoordelijke messen wor den geslepen. Bewoners van de Burgemeester Timansweg en de Prins Hendrikstraat willen niet dat er 48 arbeidsmigranten komen te wonen op het oude Amac-terrein in hun buurt. Ondanks hun bezwa ren stemt het gemeentebestuur in met de plannen van Prior Group. Nu ook de gemeenteraad van plan lijkt groen licht te geven, be zinnen de buurtbewoners zich. „Desnoods gaan we door tot aan de Raad van State", zegt woordvoerder Willem Peeters. Kortgezegd kunnen hij en zijn buurtgenoten er met de pet niet bij dat het gebied straks omgevormd wordt. Niemand ziet het zitten, met 48 (extra) arbeidsmigranten wordt de verdeling in de gemeente onge lijk, de arbeidsmigranten dragen niets bij op sociaal vlak aan het dorp. En zo kan Peeters nog wel even doorgaan, legt hij uit. Met een lange brief lieten hij en mede buurtbewoners gemeentebestuur en -raad weten niets voor de plan nen te voelen. Maar alleen VVD en Ouderen Po litiek Actief (OPA) spraken in een raadsvergadering hardop uit fel te gen te zijn. VVD'er Roel Boekholt laakte 'de regentencultuur van honderd jaar geleden'. Wat hem be treft zouden arbeidsmigranten be- Desnoods gaan we door tot aan de Raad van State ter op een bedrijventerrein onder gebracht kunnen worden. ,,Net zo als in Terneuzen en Sluis." Wethouder Kees Weststrate ver weet Boekholt een verhaal te hou den dat 'niet vrij van enig popu lisme was'. Hij legde uit dat het ge- meentebestuur draagvlak wel de gelijk belangrijk vindt, maar dat er meer belangen spelen. ,,Bij de sane ring van het terrein zijn afspraken gemaakt met de projectontwikke laar, er zijn gemeentelijke en regio nale regels. En ook Borselse bedrij ven kampen met onvoldoende per soneel." Volgens Weststrate houdt de gemeente wel degelijk rekening met de belangen van de dorpelin gen door de maximale tijdsduur van de bewoning te bepalen op vijf tien jaar en een maximum aantal van 48 arbeidsmigranten aan te houden. Johan Verbrugge (OPA) was kri tisch op de manier waarop omwo nenden geïnformeerd werden. ,,Een foldertje in de brievenbus doen is niet de juiste manier." Hij vroeg zich daarnaast af of de ge meentelijke regels uit 2016 nog wel van deze tijd waren en pleitte er- Een foldertje in de brievenbus is niet de juiste manier voor om juist starterswoningen te bouwen op het oude Amac-terrein. ,,Die zouden daar prima kunnen komen." In september wordt de raad ge vraagd een definitief standpunt in te nemen. dinsdag 29 juni 2021 Van psycholoog tot logopedist SD gezondheidscentrum in Zierikzee met beide handen aan om door te kunnen groeien met zijn bedrijf Fit4life. FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK -Victor de Vries, Fit4life Aanwonenden van het oude Amac-terrein in 's-Heerenhoek gaan er alles aan doen om te voorkomen dat er 48 arbeidsmi granten komen te wonen. Michiel Bouwman 's-Heerenhoek -Willem Peeters, woordvoerder buurtbewoners -Johan Verbrugge, Ouderen Politiek Actief Kerbusch Psychologie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 57