EURD2020 Je Ook met het oog op hervatting van de WK-kwalif icatie hebben 4 Mignolet haakt af bij België Deense coach niet verrast Duitsers weer allemaal fit Oranje faalde op het EK. Richting het volgende toernooi, het WK van 2022 in Qatar, is nog veel onduidelijk in de selectie van het Nederlands elftal. En dat betreft niet alleen de positie van de bondscoach. Topscorers Assists MIKOS GOUKA De uitschakeling in de achtste finales tegen de Tsjechen zet de positie van Frank de Boer onder grote druk. Maar of de KNVB de bondscoach nou wel of niet in het zadel houdt, de vraag is uiteraard ook welke spelers dit EK hebben aangetoond dat ze een be langrijke rol kunnen vervullen op weg naar het WK in Qatar eind 2022. DE MEEVALLERS Het grootste lichtpuntje bij het Ne derlands elftal is even fraai als pijn lijk. Een speler die is op geleid door welwil lende jeugdtrainers van de amateur clubs Smitshoek, Spartaan'20 en Barendrecht, was de opvallendste international van Oranje. De gebrek kige technische vaardigheden werden op dit EK gecompen seerd door uithoudings vermogen en (wils)kracht. Dumfries werd man of the match tegen Oekraïne en Oostenrijk, maar bleef ook tegen Noord-Macedonië en Tsjechië overeind. In de aanloop naar de EK- eindronde werd er meer dan eens getwijfeld aan Dumfries, maar de PSV'er heeft aangetoond in 4-3-3 of 3-5-2 prima uit de voeten te kunnen. In zijn slipstream hielden meer verdedigers hun hoofd boven water. Stefan de Vrij - waarom hij voortdu rend naar de rechterkant van het centrale trio werd verbannen, blijft een raadsel - was geen zekerheidje op weg naar het EK. Bankzitter, blessure leed: dat werk. Maar De Vrij deed heel weinig fout dit EK. Daley Blind komt van alleinter- nationals op basis van leeftijd het dichtst in de buurt van een afscheid als international, maar de 31-jarige Ajacied toont zich los van zijn povere optreden tegen de Tsjechen nog altijd een meerwaarde in balbezit. De sprong die Jurriën Timber maakte, geeft hoop voor de toekomst. De kans dat hij in de toekomst een vaste waarde wordt bij Oranje, is groot. Dan geldt ook voor Ryan Gra- venberch. Al is te vroeg juichen wel echt een Nederlandse kwaal. Toen Owen Wijndal in de aanloop naar het EK doorbrak bij Oranje, werd er bijvoorbeeld geroe pen dat het de ko mende tien jaar wel goed zat op de positie van linksback. Maar zo snel Frenkie de Jong en Georginio Wijnaldum zullen ook na de zomer de sterkhouders van Oranje blijven als hij kwam, verdween hij ook weer uit het elftal. Wie even verder kijkt dan hun ma tige optreden tegen de Tsjechen, hoe lastig dat ook mag zijn, weet dat Fren- kie de Jong en Georginio Wijnaldum ook na de zomer de sterkhouders van Oranje zullen blijven. Spelers waar de bondscoach het elftal omheen zal bouwen. DE TEGENVALLERS Dat laatste is wel een interessante kwestie als het gaat over Memphis Depay, eigenlijk de enige topaanvaller die Nederland heeft. Hij staat abso luut niet ter discussie bij Oranje, maar het gaat om zijn huidige rol. Is Memphis wel de speler waar alles om moet draaien? Of moet de bonds coach het meer gaan zoeken in een rol van Memphis vanaf de zijkant? De Boer nam al eens die afslag, maar kwam er snel weer van terug. Het EK is uiteraard maar een mo mentopname en Memphis heeft zich vaak genoeg laten zien in het Neder lands elftal, maar dit toernooi kon hij de ploeg nimmer bij de hand nemen. Dan is er Matthijs de Ligt. Een van dinsdag 29 juni 2021 GO TUBEKE Doelman Simon Mignolet van Club Brugge heeft de Belgische EK-se- lectie met een blessure aan zijn linkerknie moeten verlaten. Bondscoach Ro berto Martinez heeft inmid dels Blackburn Rovers keeper Thomas Kaminski opgeroepen als vervanger. België speelt vrijdag in München in de kwartfinales tegen Italië. KOPENHAGEN De Deense bondscoach Kasper Hjul- mand (foto) is allesbehalve verrast dat zaterdag niet Oranje, maar Tsjechië de tegenstander is in de kwartfinales. ,,De Tsjechen spelen met veel intensiteit. Ze zijn goed georganiseerd en ook fysiek erg sterk. Patrik Schick is op dit mo ment een van de beste aanvallers in Europa.'' LONDEN De Duitse ver dediger Antonio Rüdiger (Chelsea) en middenvelder Ilkay Gündogan (Manches ter City) keerden gisteren terug op het trainingsveld van de nationale selectie. Vanavond vanaf 18.00 uur strijdt Duitsland met Enge land op Wembley om een plek in de kwartfinales. Rüdiger had last van een verkoudheid, terwijl Gündo gan een lichte hoofdbles sure had opgelopen. 1 Ronaldo (Portugal) 5 2. Benzema (Frankrijk) 4 Schick (Tsjechië) 4 3. Wijnaldum (Nederland) 3 Lukaku (België) 3 Forsberg (Zweden) 3 Lewandowski (Polen) 3 Seferovic (Zwitserland) 3 1. Zuber (Zwitserland) 2. H0jbjerg (Denemarken) 3 3. Malen, Memphis (Nederland) en nog 10 spelers met 2 Spelerspuzzel op weg naar Qatar Boedapest ^0 @MikosGouka Denzei Dumfries, op vallendste speler van franje op het EK. Memphis Depay kon het elftal in de vier wedstrijden nooit bij de hand nemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 48