3 in september, KNVB moet op zoek naar topcoach die spelers verder kan helpen BONDSCOACH DE BOER MEER DALEN DAN PIEKEN 'Oranje mist karakter' Voorspelling van de dag persen, waardoor je wél wint als het een keertje tegenzit? Denken Hoogma co in de zelfde kaders als in september 2020, dan stemt dat weinig hoop vol. Dan laten ze ofwel De Boer alsnog zitten, ofwel ze bellen daarna eerst naar pakweg Phillip Cocu of Giovanni van Bronck- horst. Trainers van dezelfde gene ratie als De Boer, succesvol in de eredivisie, opgeleid in Nederland, maar (nog) geen bewezen topcoa- ches op internationaal niveau. Oneerbiedig gezegd: de gulden middenweg. Als je de lat hoger legt, wordt er toch echt méér gevraagd. Dan pro beer je bijvoorbeeld om Louis van Gaal alsnog uit zijn pensioen te trekken voor een laatste klus. Of dan reis je nog in deze zomerperi ode af naar Duitsland of Italië, om Joachim Löw of Antonio Conte eens uitgebreid te spreken. Des- S Met De Boer koos de bond voor de 'makkelijkste' en de goedkoopste optie. Iemand die niet al te hoge eisen stelde noods waag je een serieuze poging bij Ajax-trainer Erik ten Hag. Of die opties kansrijk zijn, moet uiteraard maar blijken. De kans dat Van Gaal 'ja' zegt, was in septem ber vorig jaar nog beduidend gro- ter dan nu. Oranje moet zich eerst Frank de nog maar eens zien te plaatsen Boer breekt voor het WK: het grootste gedeelte zijn brein tij van de kwalificatiecyclus moet dens een nog worden doorlopen. Dat maakt drinkpauze bij het voor Van Gaal (en zijn vrouw Nederland - Truus) automatisch tot een full- Tsjechië, zon- time baan, niet tot een mooi tijde- dag in Boeda- lijk project. pest. Oranje Gezien de korte aanlooptijd zal staat dan al op ook een buitenlandse topcoach achterstand drempels op kunnen werpen, nog en speelt ook los van het financiële plaatj e. Maar nog eens met als de KNVB opnieuw de fout een man min- maakt door vooral de gebaande pa- der. foto pim ras den te bewandelen, dreigt een heilloze missie. Goedkoop is duurkoop geble ken. Wie denkt in middelmaat, krijgt middelmaat. Dit EK heeft dat genadeloos aangetoond. Pas op de plaats dinsdag 29 juni 2021 GO Frank de Boer is nu negen maanden bonds coach. Dat is tot nog toe een zware bevalling. Een kort overzicht van een bewogen periode, met meer diepte- dan hoogtepunten. dreigt heilloze missie Oktober 2020: De Boer debuteert tegen Mexico met verlies: 0-1. foto pim ras Maart 2021: dramatische start in WK-kwa- lificatie: 4-2 verlies bij Turkije. foto pro shots Buitenlandse kranten lieten niets heel van Oranje. La Gazzetta dello Sport spreekt van een 'team zonder karakter'. The Guardian zag een 'totale ineenstorting, waar je mond van open valt. Alle fut en energie waren verdwenen.' In Engeland klonk er tijdens de groepsfase vaak kritiek op Harry Kane, die nog niet heeft gescoord op dit EK. Vandaag haalt de spits zijn gram. Daar wordt Duitsland op Wembley de dupe van. Juni: vóór EK onder vuur bij de pers, maar wel volle buit in groepsfase. foto's pim ras, reuters Juni: roemloos uitgeschakeld na fiasco tegen Tsjechië, kritiek op wisselbeleid. foto epa Georginio Wijnaldum (foto) gaf zondag 10 zuivere pas ses. Het laagste aantal in 90 minuten ooit van een Neder lander op een EK of WK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47