Nu tegen voormalige nummer één O O) CD O Zeeuwse wint in Londen met 6-3 6-3 van Svetlana Kuznetsova 10 ZEELAND Lesley Pattinama-Kerkhove in actie. foto action images De Zierikzeese tennisster stijgt boven zichzelf uit. Op Wimbledon verslaat ze de nummer 40 van de wereld. dinsdag 29 juni 2021 Klomp Hardlopen Dat Lesley Pattinama-Kerkhove in de eerste ronde van Wimbledon kansen had tegen Svetlana Kuznetsova, was wel duidelijk. De Russin - een voor malige nummer twee van de wereld en tweevoudig Grand Slam-winnares - is immers duidelijk over haar hoog tepunt heen. Maar dat de Zierikzeese haar zó van de baan zou vegen, zag waarschijnlijk niemand aankomen. Pattinama-Kerkhove (29) boekte gisteren één van de mooiste en be langrijkste overwinningen in haar profcarrière, die nu al zo'n dertien jaar duurt. Ze staat nu voor het eerst in de tweede ronde van een Grand Slam- toernooi. Het opzij zetten van Svet- lana Kuznetsova past moeiteloos in een rijtje van zeges op Samantha Sto- sur (2018), Sabine Lisicki (2019) en de Williams-zussen (met Demi Schuurs in 2018). Al jarenlang solide Op papier was de Zeeuwse de under dog. Ze is de nummer 174 van de we reld. Ze speelt al jarenlang solide, maar zorgt nauwelijks voor uitschie ters. Kuznetsova heeft daarentegen een spectaculaire loopbaan achter de rug en staat op haar 36ste nog altijd 40ste op de WTA-ranking. Hoewel haar spel inmiddels roestig is, moest ze toch nog wel de eerste ronde van het grastoernooi kunnen overleven Pattinama-Kerkhove, die vorige week in de kwalificaties al drie par tijen won en bij de laatste zelfs match points tegen kreeg, wilde daar begrij- In de tweede set stribbelde Kuznetsova nog maar twee keer tegen pelijkerwijs niet aan meewerken. Na dat de partij op baan 14 liefst vijf uur later begon dan gepland - de regen hield alle tennissers binnen - was ze heel scherp. Ze brak haar tegenstand ster al in de derde game en deed dat bij de stand van 5-3 nogmaals. De Zeeuwse merkte dat de Russin moeite had met haar opslag en in de rally's ronduit slordig was. Eigenlijk hoefde ze de bal alleen maar, zonder al te veel risico, in het spel te houden en te wachten op een foutje van de vete rane. Gedecideerd In de tweede set stribbelde Kuznet sova nog maar twee keer tegen. Bij 3-0 voor Pattinama-Kerkhove noteerde ze opeens een love game en ook brak ze één keer de opslag van de Zierikzeese. Die hield echter het hoofd koel en ser veerde daarna gedecideerd de partij uit. Met een bescheiden juichkreet stapte ze de tweede ronde in. In 2019 stond Pattinama-Kerkhove ook in de eerste ronde van Wimble don. Toen speelde ze eveneens goed tegen de Servische Ivana Jorovic, maar gaf ze beide sets aan het einde weg. Dat duel eindigde in 7-6 6-4. Was ze tijdens die partij meer ontspannen geweest, dan had ze twee jaar geleden al een keer de eerste schifting kunnen overleven. Nu is die mijlpaal er alsnog voor haar, waardoor ze weer richting haar hoogste positie ooit op de we reldranglijst (149ste) gaat. Pattinama-Kerkhove Muguruza Leeftijd Profdebuut 2008 Ranking Hoogste ranking Winst/verlies 2021 17-15 Beste resultaat Grand Slam 2e ronde Wimbledon 2021 Winst Roland Garros (2016) en Wimbledon (2017) Prijzengeld 750.000 21,8 miljoen GO 2-1 Daan Klomp kende een prima competi tiestart met zijn club Cavalry FC. Het eerste duel in de Ca nadian Premier League leverde een zege op. In Winnipeg, waar de acht clubs uit de Premier League de eer ste weken van het seizoen in een 'bubbel' verblijven, werd York United FC met 2-1 versla gen. De uit Wissenkerke afkomstige Klomp speelde de hele wed strijd. Net als vorig jaar organise ren Sven Ver meulen en Sjaak Brouwer weer de hard loopwedstrijd Welcome Back, die over de Walcherse dui nen gaat. Op zaterdag 10 juli wordt gestart bij de kanovij ver in het Nol- lebos in Vlissin- gen. Om 10.30 uur start de 15 kilometer, om 10.45 uur de 7,6. Voorin- schrijven kan via aeromad@ zeelandnet.nl. Londen Mijlpaal Pattinama-Kerkhove: eindelijk in de tweede ronde Roeland van Vliet Garbine Muguruza. foto reuters Lesley Pattinama-Kerkhove staat in de tweede ronde van Wimbledon tegenover de Spaanse Garbine Mugu- ruza, weer een tegenstandster van naam. Eén keer eerder troffen de twee elkaar. Toevallig was dat ook op gras. In 2014, in Rosmalen, verloor ze toen met 6-4 6-2. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38