de mais verdrinkt! JOL Stunt op Wimbledon ass-r Nibud: Middeninkomen kan amper bijdragen aan studie kind door leenstelsel Walcheren EK VOETBAL 2021 Programma Achtste finales SPORTZOMER Vertrek van De Boer lijkt onvermijdelijk Analyse: Oranje heeft nu topcoach nodig Spelerspuzzel op weg naar WK in Qatar Pattinama-Kerkhove in tweede ronde na winst op Kuznetsova Met zijn laarzen in de natte klei. Door de hevige regenval de afgelopen dagen is het kleddernat op het boerenland van Huibert Janse in Wolphaartsdijk. Om de jonge suikermais niet te laten verdrinken, trekt hij met zijn spade naar het perceel om er greppels te graven, zodat het overtollige water naar de sloot loopt. V- ?T- '.;i :-:-v -.'ïi,,v o-'" 7 ,-v - - -- pf nr-1\ -j-Js Per september 2015 kregen studen ten te maken met het leenstelsel in plaats van een studiebeurs. De fi nanciële rol van ouders in het leven van deze groep jongeren is sinds dien duidelijk toegenomen, toont vierjarig onderzoek onder 1505 hbo- en universitaire studenten aan. Ou ders dragen vaker een steentje bij, betalen ook hogere bedragen dan in het verleden. Tevens wonen meer studenten nog thuis. Paps en mams betalen nu meer dan in 2017 voor thuiswonende stu denten de volledige reisverzekering, telefoon, studieboeken, studiespul len, aansprakelijkheidsverzekering en telefoonverzekering. Ruim twee derde van de studenten ontvangt geld van hun ouders, 10 procent meer dan in 2017. Het bedrag dat zij krijgen, is ook gestegen: van 165 euro naar 211 euro per maand. Een deel van de ouders trekt die kar financieel niet, blijkt uit een doorlichting van de huishoudboek- Hierin zien wij een risico op toenemende kansenongelijkheid jes door het Nibud. Gezinnen met een middeninkomen kunnen am per bijdragen aan de studie van hun kinderen. Studenten die net niet in aanmerking komen voor een aan vullende beurs, kunnen hierdoor niet altijd een beroep doen op hun ouders. Zij moeten extra werken of meer lenen om rond te komen. Hoge prijs Volgens Arjan Vliegenthart, direc teur van het Nibud, betalen deze jongeren een hoge prijs voor hun studie en staan daardoor financieel minder sterk aan de start van hun werkende leven. ,,Hierin zien wij een risico op toenemende kansen ongelijkheid. Terwijl het idee ach ter het leenstelsel juist was: we ver leggen de verantwoordelijkheid naar studenten en hun omgeving." Het Interstedelijk Studenten Overleg (ISO) presenteert - niet toevallig - ook vandaag een mani fest voor een nieuw studiefinancie ringsstelsel richting de formatieta fel. Er moet onder meer een basis beurs voor studenten terugkomen die minimaal het collegegeld, de studiekosten en een tegemoetko ming voor de huurkosten dekt. Dit betekent een beurs voor thuiswo nenden van 247 euro en voor uit wonenden van 460 euro per maand. Het SER Jongerenplatform doet eveneens voorstellen om de basisbeurs te herintroduceren. »P4 en ZEELAND 2 Jaargang 263 Nieuwsmedia It c? vandaag 8.00 uur Engeland - Duitsland vandaag 1.00 uur Zweden - Oekraïne ZEELAND 10 ZEELAND 1 '-v tsssMttié - - -H .J i. - - ■- f. - --! -• f - -■* r OA- Ö- •VM OS -OIO MARCtLLt DAVIDSt Student leunt meer op ouders Studenten zijn, mede door het leenstelsel, de afgelopen vier jaar afhankelijker geworden van hun ouders. Dat blijkt uit onder zoek van budgetvoorlichter Nibud. Terwijl gezinnen met mid deninkomens nauwelijks geld overhouden om hun studerende kind extra te ondersteunen. Edwin van der Aa Utrecht -Arjan Vliegenthart, directeur Nibud dinsdag 29 juni 2021 Droge start, later vandaag meer buien pzc.nl Ook voor het laatste cfk Zeeuwse nieuws De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1