Ié VDP stunt en eert opa met gele trui iïN JOL Onrust in de polder Lerarentekort basisonderwijs EK VOETBAL 2021 'Max is nu echt beter dan ooit' \r Walcheren Zorgen om thermisch gereinigde grond Wethouder Hilbert Bredemeijer van Den Haag ziet scholen in be paalde wijken langzaam ten onder gaan. ,,Ik kom wekelijks op zulke scholen en daar voltrekt zich een stille ramp. Het schrijnende tekort aan leerkrachten zal straks leiden tot situaties waarin we scholen moeten gaan sluiten." Recent stuurde het kabinet een Kamerbrief over de lerarentekor ten in grote steden. Daaruit blijkt dat Amsterdam (12,5 procent), Rot terdam (12,7 procent), Den Haag (14,9 procent) en Almere (14,6 pro cent) de kroon spannen. In Den Haag springen de tekorten in Laak en Escamp eruit, in Amsterdam zijn de problemen in Nieuw-West veruit het grootst. In Rotterdam zijn vooral Feijenoord en IJssel- monde de klos. Wethouder Said Kasmi van Rot terdam noemt de huidige situatie op sommige plekken in zijn stad 'ronduit zorgelijk'. „Sporadisch hebben scholen al klassen naar huis moeten sturen. De tekorten zijn flink en zullen de komende ja ren alleen maar verder toenemen. Dus we verwachten grote proble men in de nabije toekomst. Dan moet je keuzes gaan maken als school die je niet wilt maken." Ook de Amsterdamse onder wijswethouder Marjolein Moor man bevestigt dit doemscenario. ,,Ik heb deze week al verschillende besturen gesproken die zeggen dat ze na de zomervakantie bepaalde scholen niet open kunnen doen. Sommige scholen werken inmid dels met noodplannen. Dan krijgen leerlingen één dag per week sport of cultuur aangeboden in plaats van les door een leraar." Volgens Bredemeijer (Den Haag) Ik kom wekelijks op zulke scholen en daar voltrekt zich een stille ramp moeten leerkrachten in achter standswijken - naast hun werk - dealen met complexe grootstede lijke problemen. ,,Dat heeft zoveel impact op leraren, dat ze vaak toch kiezen voor een rustiger werkom geving. Dan ontstaat er een glij dende schaal: de onderwijskwali teit wordt minder, scholen kunnen leerlingen nog maar deels lesgeven of moeten uiteindelijk zelfs dicht." De wethouders roepen de par tijen aan de formatietafel op de loonkloof tussen leraren in basis- en voortgezet onderwijs te dichten. Ook dienen de tijdelijke coronagel- den voor het onderwijs blijvend te worden en moet het verouderde schoolsysteem op de schop. P7 Nederlands elftal faalt in de achtste finale tegen Tsjechië (0-2). Wat een gouden kans lijkt op een prachtig EK, eindigt al snel in een totale deceptie. Het enorme Oranjelegioen in Boedapest druipt af. Formule 1 Dubbelslag Van der Poel met ritzege en leiderstrui in tweede etappe Tour de France Ploegbaas lovend na dominante zege van Verstappen in zijn 'thuisrace' vci_ if> maandag 28 juni 2021 Nieuwsmedia It c? ZEELAND 2 Sluiting dreigt voor scholen in grote stad Scholen in onze grootste ste den dreigen op korte termijn door hun hoeven te zakken van wege de enorme lerarentekor ten in het basisonderwijs. Voor dit rampscenario waarschuwen de onderwijswethouders van Den Haag, Rotterdam en Am sterdam. Edwin van der Aa Den Haag —Hilbert Bredemeijer, wethouder 'RkJNIIIJIv- 4 EN SPORTZOMER 1-5 SPORTZOMER 8-11 0» SPORTZOMER 12-13 Q Wisselvallig met regen, onweer, hagel 22°C en windstoten. pzc.nl Ook voor het laatste cfk Zeeuwse nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1