'Een ex zei het zo: je hebt geen zak aan die gozer, maar als je hem echt nodig hebt, dan is-ie er' Rob Stenders liefeebberijen heb ik van hem overgenomen. Ik ben voetballief hebber, mijn vader was profvoet baller bij onder meer Willem II. Ik was een keer te gast bij Voetbal International en toen zei Johan Derksen dat ik dezelfde bouw heb als mijn vader. Was ik toch trots op, dat Johan hem kende. En hij was ook dol op muziek. Ik woonde als kind meestal bij mijn moeder, en als ik bij hem was mocht ik natuurlijk meer. Als ik om 4 uur 's nachts met een bandrecorder in de weer was, vond hij het alleen maar prachtig. Daarna trouwde hij opnieuw en werd hij heel erg van het geloof. Katholiek plus, zeg maar. Toen hij mij dat ging opdrin gen, haakte ik af. Ik heb nooit een hekel aan hem gehad, maar ik trek dat geloof niet. Iedereen moet doen en laten wat-ie wil, maar het opleggen van een overtuiging aan anderen stuit mij tegen de borst. Jouw waarheid hoeft niet de mijne te zijn. Mijn vader stuurde me ook eens een kaartje, waarom al dat gevloek op de radio nou zo nodig was. Daar kan ik niets mee. Toen hij overleed, heb ik een kaart en een bos bloemen gestuurd, ik ben niet naar zijn begrafenis gegaan. Waarom zou je dat doen, bij een man die je in dertig jaar tijd één keer hebt gezien?' 'Diep in haar hart wel. Na de scheiding wissel den wij de traditionele gezinssetting in voor een leven in een studentenhuis. Mijn moeder werkte op een assurantiekantoor en de eige naar daarvan had vele panden. Na de schei ding moesten mams en ik ergens wonen en hij was zo aardig ons in een van zijn panden onder te brengen. Had-ie meteen een goeie moeder-overste voor al dat wilde volk, aan wiens lippen ik avond aan avond hing. Filoso- fen en zo, prachtig vond ik die gesprekken. En mijn moeder ook, zij genoot daar zichtbaar van. Dat gaf me een andere, vrijere kijk op het leven.' 'Verschrikkelijk! Zoals een van mijn vorige vriendinnen zei: je hebt geen zak aan die gozer, maar als je hem écht nodig hebt, dan is-ie er voor je. Ik ben een autisti sche holbewoner en moet dus iemand hebben die het best vindt dat ik niet meega naar verjaarda gen van familie en vriendinnen. Ik heb een paar relaties gehad waarin dat een discussie werd. Ook al had ik vanaf het begin gezegd: ik word daar dood ongelukkig van, dus dat moet je niet met me doen. Naar een huwelijk of een uitvaart wil ik nog net gaan, al het andere sla ik over. Toen besloot ik: ik doe geen rela ties meer, het wordt toch nooit wat. En toen liep ik twee jaar gele den Liedewij tegen het lijf, die zei: ik vind het prima als jij niet mee wil. In de eerste prille weken was dat even aftasten, of ze het wel echt meende. Maar dat deed ze.' Heb je haar ouders inmiddels wel ontmoet? 'Nou, letterlijk één keertje. Toen ze tegen haar moeder zei: 'Mam, ik ben nu met een deejay', schrok zij zich kapot. Die dacht: nu is ze met zo'n feestbeest, die aan de drugs en drank zit. Nou, drank doe ik af en toe, drugs nooit. Dat zei ze ook tegen haar moeder: mam, hij komt de deur niet uit. Dat vond haar moeder wel een geruststelling.' 18 Heeft je moeder ook een probleem met gezag? Rob Stenders (Oisterwijk, 18 april 1965) wordt bij Radio Veronica een meewerkend voorman: naast zendermanager ook deejay. Vanaf maandag is De Bonanza op werkdagen tussen 14 en 16 uur te beluisteren, dat hij samen met Caroline Brouwer maakt. Met Fred Siebelink maakt hij op vrijdagavonden van 19 tot 22 uur One Night Stenders. Stenders is sinds eind 1985 op de nationale radio te horen. Zijn eerste programma was Muziek in de nacht voor de Vara, het eerste plaatje dat hij draaide Bicycle Race van Queen. Met Adam Curry en Jeroen van Inkel maakte hij eind jaren 80 vrijdagavondradio voor Veronica, dat destijds nog in het publieke bestel zat. Hoe is het om met jou samen te leven?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 98