'Waarom zou ik naar mijn vaders begrafenis gaan als ik die man in dertig jaar tijd één keer heb gezien' eigenlijk altijd fijn jouw mening te horen, soms trek ik me er ook nog wel iets van aan. Maar die Top2000, dat is de soundtrack van het leven van de luisteraars. Ze hebben hun hele leven aan die liedjes opgehangen en dan heb ik eventjes geen behoefte aan jouw mening. Daar heb ik over na gedacht en dat snapte ik ook wel.' Dat je eind vorig jaar ontbrak in het deejay-team van die Top2000, heeft dat te maken met de overstap naar Talpa, waar Radio Veronica onder valt? 'Totaal niet. Wat voor veel mensen het hoogtepunt van het jaar is, die Top2000, daar doe je mij geen ple zier mee. Het is een te groot circus geworden, ik mis de knipoog. Voor die lijst heb ik grote waardering, er stemmen 600.000 mensen op, dus het zegt wel iets over de smaak van Nederland. Maar dat volle café, al die reacties - ik kan dat niet. Als Caroline lekker meedanst wordt ze op sociale media weg gezet als aandachtshoer. Als ik door een intro heen praat heb ik geen respect voor de muziek. Het is allemaal veel te serieus gewor den. Dus met de leiding van NPO Radio 2 was ik er al begin 2020 over uit dat ik een jaartje zou over slaan. Lang leve de ironie: het café bleef aan het einde van dat jaar natuurlijk leeg, vanwege corona. Haha, daar heb ik met de zender bazen nog grote lol om gehad.' Dé reden voor zijn transfer was Stenders' brandende ambitie. 'Er zit nog één leemte in mijn cv: ik wil nog weleens een radiostation runnen. Radio Veronica kwam wel een keer of zeven op mijn pad en na een gesprek waarin ik de sleutels van de zender kreeg én ik dat formeel terugzag in het con tract, heb ik besloten het toch te doen. In een geprek met John de Mol kreeg ik de zekerheid dat ik de zender naar eigen inzicht in kan vul len. Dus als wij om 10.15 uur iets van Radio- head willen draaien, dan kan dat. Die vrijheid verwacht ik ook op mijn 56ste.' Bij NPO Radio 2 stonden zijn bazen volgens Stenders 'niet op de banken te dansen', toen hij zijn vertrek aankondigde. Zijn entree bij de zender was stormachtig. Hij begon in januari 2015 als deejay van AvroTros bij die zender, maar wilde uiteindelijk toch liever hetzelfde programma maken namens BNNVara. 'Toen ik begon op '2' had ik even geen werk, dus het kwam mij mooi uit. Maar ik twijfelde wel over AvroTros qua Nick en Simon-gehalte, en zij ook over mij. Stenders? Moeilijk type! We gingen toch in zee met elkaar, het was een verstandshuwelijk, maar prima. Zij lieten mij met rust, ik hen. Mij was gezegd: als je na twee jaar toch over wilt stappen naar BNN Vara, dan kan dat, met behoud van dit pro gramma. Dat wilde ik na twee jaar nog steeds en toen ontstond er allemaal gedoe. Want AvroTros wilde het tijdslot niet opgeven en had Annemieke Schollaardt van 3FM gehaald voor die plek. Het is een zaak geworden tot aan de bestuursrechter, die BNNVara in het gelijk stelde. Maar als ik dit geweten had, was ik nooit overgestapt en lekker bij Avro- Tros blijven zitten. Die omroep verdiende dat niet en Annemieke zeer zeker niet. Ik vind haar een goede deejay, in vergaderingen bij Radio 2 trokken wij qua muziek ook altijd met elkaar op.' 'Ik ga niet liegen, die foto bestaat. Ook voor Caroline en mij was volstrekt onduidelijk hoe dit zou eindigen. Toen kwam Veronica op ons pad - het ging destijds alleen om een pro gramma, niet om een leiding gevende rol - en we hebben een soort jawoord uitgesproken. Tot dat die uitspraak van de rechter kwam. Het was zo'n rare tijd joh, vol hoogte- en dieptepunten uit mijn werkzame leven.' 'Ik vond het allebei moeilijk, maar van m'n moeder wist ik dat ik ouderwets op m'n flikker zou krijgen, en dat gebeurde ook. Ik heb gewacht met haar te bellen totdat ik het niet langer kon uit stellen, totdat ik wist: morgen staat het in de krant. "Ach men- neke," zei ze, "eindelijk vinden ze jou leuk bij Radio 2 en jij vindt hen ook leuk. Waarom ga je dit nou weer doen?" Inmiddels begrijpt ze het wel hoor, ze ziet ook dat ik bij Radio Veronica met rust wordt gelaten. Maar ze was echt laaiend.' Moeder Rikie, nu 77, en vader Henk Zieltjens scheidden toen hun enige kind 6 was. Tien jaar later nam hun zoon de meisjes naam van zijn moeder, Stenders, officieel als achternaam aan. 'Daar was mijn vader niet kapot van, liet hij via een kaartje weten. Een paar jaar geleden is hij overleden, ik had weinig contact met hem.' Hoe vaak sprak je hem? 'Nooit. Ik ben in mijn volwassen leven nog één keer bij hem langs geweest, toen ik een jaar of 40 was. Ik vond dat ik toch moest kijken waar ik vandaan kwam. Want twee MEZZA 17 Je was in die tijd ook nagenoeg rond met Radio Veronica, ik begreep zelfs dat er een foto bestaat met klinkende champagneglazen. Wat was lastiger: je overstap bekendmaken bij Radio 2 of bij je moeder?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 97