Kunst die verrast 'Mijn 16-jarige ik zou trots zijn op waar ik nu sta' 'De ingewikkeldste weet ik niet, maar het is zeker de eerste van een aantal markante leeftijden. Wat we in bijna alle interviews hoorden was dat iedereen op die leeftijd zoekende is: wat doen anderen, wat vinden ze van mij, wat wil ik? Maar ik ben net 30 geworden en dat is ook weer een leeftijd waarop nieuwe, moeilijke vraagstukken langskomen. Al durf ik nu wel, anders dan toen, meer mijn eigen koers te varen.' BIJPRATEN 'Het interview met Rotjoch, een grote naam binnen de hiphop. Hij vertelde dat anderen hem altijd zo laag inschatten, dat hij ook een laag zelfoeeld kreeg. Hij heeft hard gewerkt en geworsteld om te komen waar hij nu is, en dat raakte me.' 'Ik ben ook over mezelf gaan nadenken. Waar stond ik op mijn 16de en waar sta ik nu? Ik hoop dat lezers denken: ik ben behoorlijk gegroeid sinds die tijd. Ik denk dat mijn eigen 16-jarige zelf het fantastisch zou vinden te zien waar ik nu sta. Dat is toch mooi?' MEZZA 9 In en rond de Van Nelle Fabriek geven tijdens Art Rotterdam meer dan honderd galeries acte de présence. Kunst in alle soorten en maten dus, zoals dit gefotografeerde stilleven van Danielle Kwaaitaal. Je zult hoe dan ook worden verrast, of je nu op zoek bent naar kunst om te kopen of je gewoon wilt onderdompelen in de zee van creativiteit van aanstormend en gevestigd talent. 1-4 juli, coronaproof (toegang zonder testen) 22,50 artrotterdam.com TATJANA ALMULI (30) schreef met Cathelijne Blok Zestien, een boek waarin zestien BN'ers - onder wie Sigrid Kaag, Arie Boomsma en Roxeanne Hazes - vertellen over hun 16-jarige zelf. Is 16 de ingewikkeldste leeftijd? Wat heeft je geraakt tijdens het schrijven? Wat wil je met dit boek bereiken? Zestien, Blossom Books 19,99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 89