1.1:3, 20 Actie! Taboes en dilemma's Kinderjury EEN UUR OP VAKANTIE Thuiskomen na een tropische 'We rennen hand in hand door sierlijke sproeier- stralen' autorit, oververhit na krap zestig kilometer. Van een lange laptopdag doorrollen naar haasten in de keuken. De jongetjes komen zo, na twee dagen in hun andere huis. Mijn verheugen is groot, huis en hoofd nog warm. Na het eten zien we een fraai sproeier festijn met uit gelaten guppen in de binnentuin. In een mum van tijd rennen jongste en ik mee door sierlijke stralen. Hand in hand wil hij, beter wordt het niet. Jongste wilde per se z'n kleren aan en is net als ik van top tot teen doorweekt. En stralend. Met blote voeten in het gras. We zijn een uur op vakantie, zomaar middenin de week. 'We werden gelukkig van het gevoel van gras tussen onze tenen.' Zegt cabaretier, columnist en wetenschapper Jasper Kuijk in deze Mezza. Het spat van hun Zweden-foto's af, het land waar hij een jaar was met zijn gezin. Hangmat met slippers. Junioren bij een waterplas. Ik krijg zin om ook te gaan, maar de plek houdt hij geheim. Nou weet ik bij mij om de hoek ook een mooie waterplas om te plonzen. Om de dag af te spoelen. Met vlonders voor een picknick. En een brug waar kinderen joelend vanaf springen. Een plek waar het meteen vakantie is. Voor een avond, of voor een uur. Chef Mezza en moeder van twee zonen van 6 en 11. Wat kun je concreet doen tegen jokkende politici, zwerfvuil en racisme? Hoe een NSB-verleden generaties lang kan doorwerken De Zoete Zusjes en andere toppers van het afgelopen jaar 4 Mijn weekend 7 Heleen van Royen 8 Zin in 11 Egbert Jan 12 Interview Rob Stenders 19 Geld Geluk 24 Heimwee naar Zweden 30 Nederlandse meesters van de fotografie 38 Nu lezen 39 Mijn boek Li An Phoa 40 BV De Liefde 41 Puzzels 45 Joost mag 't weten 46 Hemd van het lijf Bastiaan Ragas MEZZA 3 Sara van Gorp (47) 26 COLOFON Chef Mezza Sara van Gorp Art director Henk Marseille Redactie Charlotte van Genderen, Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef), Els Rozenbroek (frl) Vormgeving Coby Joustra (frl) Sasja Kooistra Beeldredacteur Marcel Wagenaar REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 83