Gü Speel het Tour de France Wielerspel en win een Krush racefiets! 10 WIELRENNEN TOUR DE FRANCE 2021 Na 37 jaar jaagt een Van der Poel opnieuw op leiderstrui in Tour, een trui die Adrie al Mathieu van der Poel (26) is topfavoriet voor de eerste gele trui. De trui die zijn vader Adrie (62) al heeft. Een vergeten moment in de Nederlandse wielergeschiedenis, want Van der Poel senior werd in 1984 niet gehuldigd en was het geel na één dag alweer kwijt. „Later besefte ik pas wat ik ben misgelopen." zaterdag 26 juni 2021 y @daanhakkenberg DAAN HAKKENBERG Kapellen Nog precies zoals Adrie van der Poel 'm heeft uitgetrokken op 3 juli 1984. Aan de voorkant zitten nog wat bruine vlekjes. ,,Van de broodjes met con fituur onderweg. Die trui is nooit gewassen'', zegt Van der Poel over de wollen gele trui die hij uit een plastic tasje heeft gehaald. Een dag eerder heeft zijn vrouw Corinne de trui van zolder gehaald. ,,Ik had al gekeken in de la van mijn bu reau, maar daar lag-ie niet. Co- rinne had 'm zo gevonden. In die lockdown met corona hebben we de zolder netjes opgeruimd. Toen zijn de truien in koffers gegaan.'' Mathieu van der Poel (26) mag een geboren veelwinnaar zijn, het palmares van zijn vader Adrie (62) is evengoed rijk. Beiden wonnen de Amstel Gold Race (1990 en 2019) en de Ronde van Vlaanderen (1986 en 2020). In sommige wed strijden heeft Mathieu zijn vader al overvleugeld. Zo werd Mathieu Mijn zonen weten wel dat ik geel heb gedragen. Maar ze hebben er nooit naar gevraagd -Adrie van der Poel (62) twee keer Nederlands kampioen op de weg, Adrie eenmaal. De jongste Van der Poel is vier keer wereldkampioen veldrijden, Adrie werd dat in 1996. Verschillen zijn er ook. Van der Poel junior won Strade Bianche, vader Adrie Clasica San Sebastian ('85), Luik Bastenaken-Luik ('88) en Tour etappes in 1987 en 1988. In de computerkamer waar broers David en Mathieu uren hebben doorgebracht, hangen de 31 kampioenstruien die Mathieu heeft verzameld. Maar in huize Van der Poel herinnert weinig aan het wielerverleden van Adrie. Eén trui heeft hij ingelijst, zijn regen boogtrui van het WK veldrijden. ,,Een huis is geen museum, hè.'' Adrie van der Poel, de boeren zoon uit Hoogerheide die twintig jaar profwielrenner was, is altijd bescheiden gebleven. ,,Ik ga niet pronken met trofeeën en prijzen. Ik heb vroeger wel lezingen ge daan en dan nam ik truien mee, maar daar voelde ik me niet lekker bij. Ik ben wel trots hoor, maar ik uit het nooit zo naar anderen.'' Weten zijn zonen David en Mathieu wel dat er op zolder een gele trui ligt? ,,Ik ga ervan uit dat ze hem weleens gezien hebben, maar met 100 procent zekerheid durf ik dat niet te zeggen. Eigenlijk wel beschamend. Ze weten dat ik geel heb gedragen, maar hebben er nooit naar gevraagd. Niemand gelooft het, maar hier wordt bijna nooit over fietsen geouwehoerd." Zijn eigen bescheidenheid is niet de voornaamste reden dat de gele trui van Van der Poel in de Tour van 1984 in de vergetelheid is geraakt. Dat komt vooral door een rekenfout van de Tour-organisatie na de vierde etappe in de finish- plaats Béthune. De Belg Ferdi Van Den Haute komt solo aan en krijgt die middag de gele trui die voor Van der Poel had moeten zijn. ,,Voor sommigen is het een beetje een vergeten Tour, maar ik heb er wel mijn herinneringen aan. Het Ben jij de ultieme Tour de France-specialist? In het Wielerspel stel je een team van 20 renners samen. Deze 20 renners scoren elke etappe punten met hun uitslag én positie in de klassementen van de gele trui, groene trui, bergtrui en de jongerentrui. Laat zien wat je waard bent en maak kans op een Krush Aero racefiets t.w.v. 1.999 euro. Speel gratis mee op pzc.nl/wielerspel 'Mathieu in de gele trui op het podium, dat is mijn revanche'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 78