vergelijk de nieuwste autopremies en bespaar 6 Kevin De Bruyne en Bruno Fernandes vechten nu voor het landsbelang EK2020 Knock-outfase welkom bij jindepender EK VOETBAL De achtste finale morgenavond tussen België en Portugal is ook de ontmoeting van de twee sterren van Manchester: Kevin De Bruyne (29) en Bruno Fernandes (26). Alleen is de één nu wat beter in vorm dan de ander. De één beheerst het totale reper toire, de ander ook. De één dribbelt o zo makkelijk en legt de bal met veel gevoel over een grote afstand weg, de ander ook. Links, rechts, lang, kort, scoren, voorbereiden: het maakte ze allebei niet uit. Kevin De Bruyne en Bruno Fernandes zouden zomaar een voetbal tweeling kunnen zijn. Alleen komt de één uit Oost-Vlaanderen en de ander uit Maia, een stadje iets ten noorden van Porto. Tot zo ver 'zoek de verschillen'. Hoewel er in het voetbal geen jury aan te pas komt, hangt al het gehele seizoen die ene vraag boven de duurste competitie van de we reld. Wie is de beste middenvelder van de Premier League? Is dat De Bruyne, de geniale strateeg van Manchester City? Of toch Fernan- des, de briljante regisseur van Manchester United? In de polls schieten de meningen alle kanten op. Supporters, spelers, analytici en trainers worden het maar niet met elkaar eens. Waar geen enkele dis cussie over bestaat, is dat ze allebei verschrikkelijk goed zijn. Geef ze de bal en het genieten kan beginnen. De twee koningen van Manches ter staan zondagavond in Sevilla weer eens tegenover elkaar en deze keer staat niet de stadseer op het spel, maar het landsbelang. Dat de Belgen niet zonder De Bruyne kun nen, dat werd in de eerste helft van het tweede groepsduel met Dene marken (1-2) wel duidelijk. Toen de 29-jarige spelmaker uit Drongen na rust in het veld kwam en zijn eerste EK-minuten maakte, draaide hij bijna in zijn eentje de wedstrijd om. Achteloos, alsof je een voetbal strip las. Na anderhalve wedstrijd staat De Bruyne al op drie assists en één goal op dit EK. Het zijn cijfers waar Fernandes op dit moment naar hunkert. De 26-jarige Portugees, die het fletse United van de laatste jaren weer iets van zijn glorie en magie heeft teruggegeven, worstelt na een lang en slopend seizoen zichtbaar met zijn vorm. Opeens hapert de be zorgdienst. Geen goal en geen assist en dat voor een spelbepaler die het voorbije seizoen goed was voor achttien doelpunten en elf keer een treffer inleidde. In Portugal gingen ze er op voor hand van uit dat Fernandes op dit EK langzaam maar zeker uit de schaduw van de alles dominerende Cristiano Ronaldo zou gaan stap pen. De troonopvolging was daar mee ingeleid. Maar nu het moment daar is, zijn de verhoudingen in de ploeg onveranderd gebleven. In de eerste twee groepsduels kwam Fernandes niet in het stuk voor. In de ultieme krachtmeting tegen Frankrijk zat hij zelfs op de bank. Zijn vervanger Renato Sanches speelde een dijk van een wedstrijd. Ander beeld De vraag is of we op dit EK nog de Fernandes van de Premier League te zien krijgen. De tijd begint te dringen. Wat dat betreft is het beeld van de twee spelmakers totaal ver anderd tijdens dit EK. Waar nie mand twijfelde over Fernandes, werd De Bruyne vooraf juist om geven door onzekerheden. De Belg kende een seizoen vol blessures, viel huilend uit in de verloren Champions League-finale en werd vlak voor het EK nog geopereerd aan zijn oogkas. Voorzichtigheid was geboden, als een vaas in een porseleinkast werd hij behandeld en klaargestoomd voor het echte werk. De Bruyne zegt na zijn kwetsuur nog het ge voel in zijn gezicht te missen, maar zijn voeten wijzen hem de weg. Over de vraag wie er op dit EK vooralsnog de betere is van de twee, is in elk geval geen stemming nodig. zaterdag 26 juni 2021 GO Koningen van Manchester @deBankzitter LEON TENVOORDE Rotterdam/Sevilla City-ster Kevin De Bruyne (links) staat morgenavond met België tegenover het Portugal van United-ster Bruno Fernandes. fotos ap, afp Achtste finale Sevilla Londen Kopenhagen Boekarest België - Portugal x-x Italië - Oostenrijk x-x Kroatië - Spanje x-x Frankrijk - Zwitserland x-x Kwartfinale vr 2 juli 21.00 München vr 2 juli 18.00 St-Petersburg Halve Finale EURD2020 x-x FINALE di 6juli 2100 zo 11 juli x-x Londen Londen x-x 21-00 Halve Finale Kwartfinale za 3 juli 18.00 wo 7 juli 21.00 Bakoe Londen za 3 juli 21.00 Rome Achtste finale NEDERLAND - Tsjechië x-x zo 27 jun 18.00 Boedapest Wales - Denemarken x-x za 26 jun 18.00 Amsterdam Zweden - Oekraïne x-x di 29 jun 21.00 Glasgow Engeland - Duitsland x-x di 29 jun 18.00 Londen We lijken soms best veel op elkaar. Toch zijn we allemaal net een tikje anders. Ook elke autoverzekering is anders. Wij vinden er een die haarfijn bij jouw bolide past. Ga naar independer.nl en bespaar gemiddeld 258 euro per jaar! zorgverzekeringen, energie, hypotheken, woonverzekeringen mobiele telefonie, internet, autoverzekeringen en meer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 74