O Ervaringen Van Nistelrooy waardevol: 'Er komt nu wel een andere druk bij kijken' II 3 duel in knock-outfase was vaak een worsteling Voorspelling van de dag Russische arbiter Tsjechië Overtredingen Ruud van Nistelrooy was erbij in 2008, toen een frivool Oranje af rekende met onder meer Italië en Frankrijk in de groepsfase van het EK, maar zich in de achtste finale liet aftroeven door Rus land. De hernieuwde druk waar mee Oranje te maken krijgt, nu een halve finale opeens een 'lo gisch' doel is geworden, kent hij dus. Én Van Nistelrooy was erbij in de historische EK-confronta- tie met Tsjechië in 2004, met 'De Wissel' van Dick Advocaat. „Natuurlijk komen wedstrij den voorbij die je gespeeld hebt en ook vooral momenten in de knock-outfase van toernooien. In 2004 verloren we van de Tsje chen, ontstond er onrust in het team, maar stonden we daarna wel ineens in de halve finale. Dat is óók het spelen van een toer nooi'', aldus Van Nistelrooy. ,,In de knock-outfase komt er een andere druk bij kijken en dat be paalt mentaal heel veel in de be nadering van dit soort wedstrij den. Op momenten probeer ik dat over te brengen en aan te vul len. Toen we als groepshoofd ge plaatst waren voor de achtste fi nale, heb ik in de bespreking wel aangegeven dat er wat druk vanaf is en dat daar onbewust ontspanning bij komt kijken. Het is heel moeilijk om die focus en flow in één keer aan te zetten als je die te veel laat vieren.'' Waar Van Nistelrooy zich óók in herkent: de situatie van Wout Weghorst en Donyell Malen. Het is zo ongeveer het grootste Ne derlandse vraagstuk op dit mo ment: wie start er morgen naast Memphis Depay? Van Nistelrooy zelf werd in de achtste finale van het EK in 2006 plots gepasseerd door bondscoach Marco van Bas ten. Die ervaringen brengt hij nu over op de groep. ,,Het is duide lijk dat er in de groep jongens an ders uitzien als ze teleurgesteld zijn of in een goede flow zitten. Ik ben wel iemand die daar oog voor heeft en dan even met de jongens bijkletst, ja.'' Het is heel moeilijk om die focus en flow in één keer aan te zetten als je die te veel laat vieren Over Depay had Van the Man nog lovende woorden. Sterker nog, hij herkende zichzelf wel in de nieuwe spits van FC Barce lona. ,,Het is een jongen met een bepaalde focus, overtuiging en bewijsdrang. Hij heeft altijd de wil om de beste te zijn met het team waarin hij speelt. Ik vind het mooi om te zien hoe hij dat etaleert. Het is een plezier om met hem te werken. Hij staat zeer open voor gesprekken over verbeterpunten in zijn spel. In die gesprekken gaat het vooral over details: afronding, positie kiezen, het moment kiezen. Dat soort zaken. Memphis stelt ook veel vragen. Onze gesprekken verlopen op een natuurlijke manier.'' Nederland Morgen, 18.00 uur Vermoedelijke opstellingen Arbiter: Sergei Karasev (Rus) FIFA-ranglijst Nederland: 16de Tsjechië: 40ste Aréna, Boedapest zaterdag 26 juni 2021 Het weekend eindigt met een kraker. België is misschien licht favoriet, maar Portugal is altijd heel moeilijk te verslaan. Het wordt een thriller in Sevilla, tot penalty's aan toe. En daar weten Ronaldo co wel raad mee. Scheidsrechters floten tot nu toe voor 806 over tredingen. Vijf jaar geleden bij het EK stond de teller op 911 na de groepsfase. Sergei Karasev (42) heeft de leiding over Nederland - Tsjechië. De Rus floot eerder al Italië - Zwitserland (3-0) en Duitsland - Hongarije (2-2). Hij trok in totaal zeven gele kaarten. Van Nistelrooy: „Natuurlijk komen nu wedstrijden voorbij die je gespeeld hebt in de knock-outfase van toernooien.'' foto pim ras Optimisme na de groepsfase? Check. Onderdeel van een spitsendiscussie? Ook daar kan een vinkje achter bij Ruud van Nistelrooy (44), assistent trainer van Oranje. Hij kent het klappen van de zweep en speelt dus een belangrijke rol deze dagen. Tim Reedijk Zeist - Ruud van Nistelrooy (44) bananenschil MPm Puskas pi iDnonon J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 71