OZCAN AKYOL Bekir E. krijgt twintig jaar cel, nu wél voor moord op Humeyra STIP BOEK SNEL 6 II TmiFW 088 - 70 70 600 6 dagen - per Emirates L reizen nlJ 6 dagen - per Turkish Airlines 5 dagen - per Emirates 8 dagen - per Emirates Column Wie niet het talent bezit om te relativeren, had zich deze week zomaar kunnen laten meeslepen door een aantal nieuwsberichten met een vergelijkbare strekking. Ik geef u twee voorbeelden: een café in Deventer kondigde trots aan dat het weer opengaat voor publiek, maar dan moeten bezoe kers wel een negatief testbewijs kunnen overleggen, óf een vacci natiecertificaat. Dat heeft het per soneel geweten; in no time kwa men er op Instagram berichten binnen van agressieve gekken. De getormenteerde zielen schreven aan de eigenaar: 'Mafklapper, ik hoop dat je gauw doodvalt.' En: 'Ik hoop dat iemand je aanklaagt. Anders doe ik het wel zodra het tribunaal er is en we landverraders vervolgen.' Op NPO Radio 1, in Nieuws en Co, ging een verslaggever op bezoek bij een kroegbaas die het zelfde overkwam. Zij wil zondag met haar gasten voetbal kijken, al leen dan wel volgens de regels van de overheid. Dat leverde haar eveneens een bak stront op; ze kreeg doodverwensingen op sociale media, een paar mensen belden naar haar zaak en er volg den uiteraard dreigementen. Tegelijkertijd gebeurde er iets anders. De overheid stelde het Janssen-vaccin beschikbaar voor iedereen die maar interesse had. Handig als je bijvoorbeeld naar het buitenland wilt, of maandenlang hebt gehunkerd naar een concert of festival. Er kwamen ruim vijf miljoen telefoontjes binnen, voor de 200.000 beschikbare prikken. De servers raakten overbelast en het telefoonnummer was tijdelijk onbereikbaar. Ik ben niet zo van mensen doodzwij gen, tenzij ze evident een gevaar voor de sa menleving vormen, of anderzijds - -- gewoon stel selmatig on zin uitkra men. Maar in het bovenstaande voorbeeld wordt wel heel zichtbaar hoe een klein groepje gehersenspoelde agressievelingen de sfeer rond een thema kan bepalen. De vaccinatie bereidheid in Nederland is naar bijna 90 procent gestegen. Dat betekent dat een klein per centage oproerkraaiers momen teel het leven zuur probeert te ma ken van ondernemers en jongeren die ruim een jaar werden gepij nigd door een pandemie. Het is goed om dit in het achterhoofd te houden als we de komende weken verhalen gaan lezen over toetsen bordstrijders die louter erop uit zijn anderen te intimideren, om dat zijzelf in complotten geloven, of op een andere manier buiten de werkelijkheid zijn getreden. De GGD gaat zijn handen nog vol krijgen aan deze mensen - vooral in de geestelijke gezond heidszorg. Maar eerst even door prikken. Ik ben niet zo van het doodzwijgen, tenzij er onzin wordt uitgekraamd Voor de familie van Humeyra is de veroordeling als 'een pak van hun hart', aldus advocaat Nelleke Stolk. „Humeyra krijgen ze niet terug, maar eindelijk gerechtig heid.'' Bij de uitspraak van de rechtbank in 2019 ontstaken ze nog in woede, vooral omdat het oordeel toen doodslag was in plaats van moord. De familie van het meisje vreest wel dat de verdediging nog in cassatie gaat tegen de uitspraak. Bekir E.'s advocaat Yehudi Mosz- kowicz, die net als Bekir E. niet bij de uitspraak aanwezig was, hintte tijdens zijn pleidooi al op een gang naar de Hoge Raad. Volgens het gerechtshof was Bekir E. (nu 34) 'gekrenkt', omdat Humeyra had gelogen over haar leeftijd toen zij een korte relatie hadden. Hij zocht haar herhaalde lijk op met een doorgeladen wa- pen en daarmee kan het hof niet anders concluderen dan dat het hier gaat om moord. Ook sprak hij zelf van een liquidatie. ,,Zij moest niet fucken met mij, zij had gelo gen over haar leeftijd, de reclasse ring dacht dat ik pedofiel was.'' Het gerechtshof spreekt van een uiterst gruwelijke en lafhar tige moord. Bekir E. schoot de wegrennende Humeyra van ach teren neer. Wel is hij verminderd toerekeningsvatbaar. Het hof zegt dat bij Bekir E. een groot gevaar bestaat op herhaling. Het hof spreek van uiterst gruwelijke en lafhartige moord Om het gerechtshof te overtuigen dat de dood van Humeyra gezien moet worden als moord, werden een maand geleden schokkende camerabeelden getoond. Daarop is onder meer te zien dat Bekir E., zelfs als Humeyra al is gevallen, zeven keer op haar schiet. Bekir E. schoot op 18 december 2018 de toen 16-jarige Humeyra dood op haar school in Rotter dam, na haar maandenlang te hebben gestalkt en bedreigd. Hij had een contactverbod gekregen, maar hield zich daar niet aan. €200 e" 1AATSTE 52 PLAATSEN Vertrek 10 december LAATSTE 44 PLAATSEN Vertrek 9 december LAATSTE 33 PLAATSEN Vertrek 9 december Vertrek 8 december LAATSTE 24 PLAATSEN^ i'h iA. jzT jJ T€100 OvJS ook op [j stipreizen.nl/formulel zaterdag 26 juni 2021 GO ^0 @OzcanAkyol Mafklaooers Bekir E. krijgt in hoger beroep twintig jaar cel en tbs voor de moord op de 16-jarige Rotter damse scholiere Humeyra. Het gerechtshof wijkt daarmee af van de rechtbank, die het in 2019 op doodslag hield en veertien jaar cel. Victor Schildkamp Den Haag korting V P P- V korting Wat een vooruitzicht! Een geweldige reis naar de EXCLUSIEVE ORANJE TRIBUNE en de EIGEN ORANJE FANZONE op het Yas Marina Circuit in Abu Dhabien wie weet ziet u dan op de Marina Grandstand, die geheel oranje gekleurd zal zijn, onze eigen Max daar wereldkampioen worden? Het zou zo maar kunnen. Stip Reizen organiseert voor het 2e jaar op rij als officiële partner van het Yas Marina Circuit deze bijzondere reis. In 2019 waren er maar liefst 2.000 Nederlandse fans met ons mee, dit jaar verwachten wij er nog meer want inmiddels is meer dan 81% van de arrangementen volledig volgeboekt. Onze arrangementen bieden u de mogelijkheid om niet alleen de laatste race van het seizoen mee te maken, maar ook om kennis te maken met de bucketlist bestemmingen Dubai en Abu Dhabi. Vanuit onze uitstekende 4*+ af 5* hotels organiseren we tal van leuke excursies. Zoals naar de hoogste toren ter wereld (828 meter hoog), een avontuurlijke 4WD door de woestijn, het Louvre museum in Abu Dhabi, de Dubai Expo en nog veel meer. Ook organiseren we op vrijdagavond een exclusief Oranje Feest in een 5* hotel. Een bekende Nederlandse DJ en Nederlandse artiest zorgen voor de sfeer tijdens dit feest, en uiteraard in onze Oranje Fanzone op het circuit en op de tribune Om het u gemakkelijk te maken, zijn standaard bij onze arrangementen inbegrepen: de vliegreis, alle transfers, 4*+ of 5* hotel met ontbijt, eigen Nederlandse begeleiding, en uiteraard toegang tot onze eigen Oranje Tribune 8< Fanzone t.w.v. 385! BELANGRIJK: inmiddels is al 81% van de arrangementen volgeboekt. Wilt u nog mee? Wacht dan niet te lang....WANT VOL=VOL zie stipreizen.nl/aegpbb l korting V P P- J nu v.a: zie stipreizen.nl/aegapb Emirates OFFICIAL ON-SELLER Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50, reserveringskosten €35 per boeking en incl. SGR Bijdrage van €5,- p.p. Onze prijzen en kortingen zijn onderhevig aan vraag aanbod en beschikbare voorraden en zijn een momentopname. Dat betekent dat ten tijde van boeking de kortingen en prijzen dagelijks kunnen variëren. Op onze website vindt u te allen tijde de juiste prijzen en kortingen. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contactcenter. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6