Voor u geproefd hard seltzers 1 18 ,6,5 Kever mandarin orange €2,75 A \>l Spijked& seaweed €1,95 Door het frisse en lichte karakter passen hard seltzers goed op het terras, strand en een festival i i mm Spiked cucumber €2,09 HARD SELTZER PYKE 4, ...l Clean Press white peach mango €2,85 Pyke grapefruit €2,49 Oyester tropical punch €2,49 Stëlz lime €1,99 White claw black cherry €2,49 Rechtstreeks overgewaaid uit de VS: hard seltzers. Een zomers drankje, laag in alcohol en suiker. Trendwatcher Gijsbregt Brouwer en horecaondernemer Harrie Baas proeven voor. LAURA DE GRAVE ssschjjj''. De heren trek ken via de lipjes de kleur rijke blikjes open, schen ken de inhoud in glazen en nemen plaats aan de testtafel. Op het eerste oog lijken vrijwel alle acht hard seltzers die ze vandaag blind proeven meer op water met bubbels dan op een alco holische versnapering. Alleen de Oyester is licht oranje. ,,Lekker, een waterproeverij", lacht Baas iro nisch. Brouwer: ,,Het is ook 95 pro cent water, maar dan met 4 tot 5 procent alcohol en natuurlijke fruitaroma's of smaakstoffen. Ik noem hard seltzers ook wel wodka spa rood met een smaakje.'' Hard seltzers zijn populair in Amerika, in Nederland wint het drankje langzaam terrein. Food trendwatcher Brouwer: ,,Ik gok dat als je aan honderd mensen vraagt wat hard seltzer is, er 95 je glazig aankijken.'' Nu het zomer is, is wel hét moment aangebroken ze eens te proeven. Door het frisse en lichte karakter passen ze goed op het ter ras, strand, in een club of op een festival als die straks weer mogen. „Vanwege de lockdown heeft het drankje nog geen grote vlucht kun nen nemen'', legt Brouwer uit. ,,Maar dat komt nog wel'', voorspelt horecaondernemer Baas. Yoga en sportschool Wereldmarktleider is het Ameri kaanse merk White Claw, maar ook in Nederland springen veel frisdrankbedrijven en bierbrou wers gretig op de populariteit in. In Amerika pakken met name jonge gezondheidsfreaks het drankje op. ,,Meiden die yoga doen en jongens die vijf keer in de week naar de sportschool gaan'', weet Brouwer. ,,Deze groep drinkt hip gezegd 'mindful'. Of op z'n Nederlands: bewuster.'' Hij wijst naar de glazen. ,,Het ziet er ook niet uit alsofje iets ongezonds drinkt.'' ONSPANEL Gijsbregt Brouwer (46), food trend- watcher en oprichter van debuik.nl. Harrie Baas Hard seltzers bevatten dan ook minder calorieën en relatief weinig alcohol en er zitten geen kunstma tige toevoegingen en kleurstoffen in. Daarnaast is het drankje vegan (dat is niet altijd zo bij alcoholische drankjes) en bevat het geen gluten, zoals bij bier het geval is. Influen- cers koketteren er graag mee op bij voorbeeld Instagram. Je kunt het drankje goed opleuken. Baas: ,,Doe het eens in een cocktailglas of long drink, met fruit en verse kruiden.'' Al lijken de hard seltzers in kleur erg op elkaar, de smaken zijn wél compleet verschillend; van grape fruit tot limoen en van zeewier tot komkommer (de winnaar). De bubbels zijn niet te sterk, bij vrij wel allemaal proef je de alcohol nauwelijks. Brouwer: ,,Dus je moet wel opletten, straks op het terras in de volle zon.'' 'Doe het eens in een cocktailglas of een longdrink, met vers fruit en kruiden' ZATERDAG 26 JUNI 2021 GO Je proeft niet alleen de manda rijn zelf, maar ook de iets bittere witte draadjes van de vrucht. Dat levert een verfrissende, originele hard seltzer op, die bovendien een natuurlijke nasmaak heeft. Het zeewier is helaas niet dui delijk te proeven. Het drankje smaakt eerder naar een krui sing van een groene Franse charentais meloen en een jona gold. Niet heel uitgesproken qua smaak, wel een goede ba lans in geur, smaak en afdronk. 5! .LING WATEfl\\ Fris in de neus, met een licht tintelende parel en een licht zoetje in de afdronk. Hij doet denken aan de gin van Hendrick's met tonic en kom kommer erin. Smaakt niet che misch. Lekker! Brouwer: ,,Ik zou 'm zo nog een keer bestellen.'' EFRlflT IOYESTER I ft 'Mt HARD SELTZER De vrij heftige zoete geur doet denken aan versgebakken koekjes. Gelukkig is de smaak iets minder heftig. Hij lijkt wat op de Pornstar Martini, de cocktail met passievrucht. Brouwer: ,,Dit kan een hardlo per onder vrouwen worden.'' Door de friszoete citruslucht van grapefruit en agrume (schil van een citrus) lijkt het bij deze hard seltzer net alsof je aan de Middellandse Zee zit. De drank zelf is wel vrij bitter, waardoor de bubbel wat wordt wegge drukt. De enige met een kleurtje. De oranje uitstraling doet wat den ken aan een vitamine C-bruista- blet. Toch is de geur niet slecht, de drank niet zoet en de bubbel een van de beste die ertussen zit: licht tintelend, als goede champagne. na Dit drankje lijkt op 7Up, Sprite en tonic omdat het een tikkeltje bitter en zoet is, maar dan romi ger en voller. De structuur is dikker, als limonade, en het mondgevoel is het prettigst van allemaal. Alsof er iets in je mond zit, wat niet gelijk weg is. ,,Een allemansvriend.'' De geur is uitnodigend zoet en fruitig, als kersensnoepjes. Maar de smaak is chemisch, niet lekker. Net alsof je cherry cola drinkt. Toegankelijk, maar de kunstmatige nasmaak blijft in je mond hangen. Brouwer: ,,Te gemaakt.'' 'Pas op, je proeft de alcohol nauwelijks' (50), eigenaar van Harries Wine Deli in Rotterdam. Werkte eerder als sommelier en gastheer bij diverse sterren restaurants, waaronder Amarone en Parkheuvel. HARRIE BAAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 62