huiskamer in gevlogen. De rade loze makelaar, Ben de Weerd, rent opgelucht de oprit op zodra de dierenambulance arriveert. ,,Ik ben zó blij dat jullie er zijn! Ik dacht, ik zet de ramen lekker open, goed voor de beleving, vliegt er ineens een kraai naar binnen!" Het blijkt geen kraai, maar een kauw. Een jonkie nog. Van Lies hout haalt het beestje gelijk van de vensterbank en loopt ermee naar de achtertuin, waar moeder kauw luid kwetterend rondflad dert. De makelaar en zijn klanten kijken ontroerd toe hoe de vogels met elkaar worden herenigd. Alfons en Van Lieshout zijn nog niet terug bij de bus, of een buur man komt op ze af lopen. Of ze even bij hem in de heg kunnen kijken naar een gewonde merel. Maar ze buigen zich eerst over de doos, waar niet veel beweging meer in blijkt te zitten. De meeuw ligt plat, zijn snavel open. Alfons legt het beestje als een baby in de armen van Van Lies hout, die met een flesje water in de snavel giet. De meeuw kikkert wonderwel op, tot grote opluch ting van Alfons. „Prachtig toch? Daar doen we het nou voor. Kom, nu snel naar De Mikke. Die merel komt later wel." Weggelopen hond Dat was een paar uurtjes mee in de ambulance. Maar zo gaat het dus al een jaar lang. Dag in, dag uit. ,,Tot nu toe hebben we bijna tweeduizend meldingen gehad", vertelt Rens van Goudswaard. ,,En allemaal even boeiend. Op verzoek van een gemeente heb ben we negentien verwaarloosde katten uit een huis gehaald. We hebben een keer 24 uur achter een weggelopen Spaanse hond aan gereden. Het gaat maar door." Zo veel, dat de coördinator er soms gek van wordt. En hij niet alleen. Zijn vrouw Jill doet ook mee, als centralist. Er zijn dagen dat ze 45 telefoontjes wegwerkt. En dan staan er nog elke middag vrijwilligers aan de deur met was goed en verhalen die ze kwijt wil len. Samen met de altijd aanwe zige opvangkittens, met alle speeltjes en verdwaalde drolletjes van dien, is Dierenwelzijn Wal cheren tamelijk overheersend in het Vlissingse rijtjeshuis. ,,Het slokt veel tijd op", geeft Van Goudswaard toe. ,,Mijn werk lijdt er gelukkig niet onder, maar mijn vrije tijd wel. Maar het is iets wat ik niet kan tegenhouden. Ik ben altijd bezig. Altijd aan het helpen, altijd dingen aan het be denken. Als kind was ik al vrijwil liger bij de jeugdsoos van Sint Laurens en later stond ik in Mid delburg mee Southpark op te bouwen. Het zit erin. Al zou het fijn zijn als ik ergens een balans weet te vinden." Gelukkig heeft Van Gouds waard een goed team van inmid dels 54 vrijwilligers achter zich staan. De jongste 17, de oudste 74. ,,Stuk voor stuk mensen die heel begaan zijn met dieren en die in middels zoveel cursussen hebben gevolgd dat ze precies weten wat ze moeten doen. We doen dit echt samen." Dat moet ook wel, want het aantal meldingen neemt niet al leen toe, ze reiken steeds verder dan Vlissingen. Middelburg is al geen uitzondering meer, de am bulance reed laatst nog naar 's-Heerenhoek voor een duif in een schoorsteen. ,,We zijn bezig met een plan om ook daar een ambulance te laten rijden. En ook daar vrijwilligers te werven. En sponsoren, niet te vergeten." Al met al gaat het goed met Stichting Dierenwelzijn Walche ren. ,,Als ik zie wat we allemaal hebben gedaan, hoeveel dieren we hebben gered en hoeveel mensen we blij hebben gemaakt, denk ik: wauw, dat is toch wel echt gaaf", glundert Van Gouds waard. ,,Nee, ik heb er nog geen moment spijt van gehad." Ook kater Daan is terecht. Gevonden in een sloot een paar honderd meter van mijn huis, dankzij de vrijwilli gers van Stichting Dierenwelzijn Walcheren. Hij leeft nog! Reactie Dierenbescherming: 'Uiteindelijk draait het bij ons allemaal om dierenwelzijn' GO ZATERDAG 26 JUNI 2021 Nathalie van Lieshout helpt een gewonde meeuw in Vlissin- gen-Oost. Anton Alfons controleert of de jonge kauw niet gewond is. De gewonde meeuw wordt in een handdoek gewikkeld en naar vogelopvang De Mikke in Middelburg gebracht. Manon Stokvis, coördinator Zeeland bij Dierenbescher ming: ,,Na zes jaar lobbyen bij de gemeente zijn wij in 2019 met grote tegenzin gestopt in Vlissingen. Dat Jolanda Lich tenberg, die ons nog had ge holpen bij een handtekenin genactie, een nieuwe stichting oprichtte, gaf ons een dubbel gevoel. Goed voor de dieren, maar niet goed omdat de ge meente Vlissingen er zo nog goed mee wegkomt. Onze stichtingen hebben allebei een andere aanpak, dus we zitten elkaar niet in de weg. Als ik hoor dat ze een keer op pad gingen voor een brullende kik ker, denk ik wel: dat gaat ver. Maar uiteindelijk draait het bij ons allemaal om dierenwelzijn. Dat is goed."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49