'Weet je wat, dan richten we zelf een dierenambulance op' 4 'Als ik een overreden kat bij zijn baasje terugbreng, dan hoeft die niet eens 'dank je wel' te zeggen. Ik zie zo wel wat het betekent' renvoedselbank. Het liep als een trein." Twee jaar geleden kwam in het nieuws dat de Dierenambulance geen ritten in Vlissingen meer zou doen, omdat de gemeente Vlissingen had besloten geen sub sidie meer toe te kennen. Het die renasiel en vogelopvang De Mikke krijgen al geld, luidde de redene ring. ,,Maar hoe die dieren daar komen, moesten ze zelf maar uit zoeken", zegt Van Goudswaard. ,,Weet je wat, zeiden we, dan rich ten we zelf een dierenambulance op." Dat klinkt eenvoudig. En als je Van Goudswaard hoort, dan was het dat ook. ,,We hebben de Stich ting Dierenlot benaderd met ons idee, we hebben een plan ge maakt en een paar maanden later kregen we bericht dat we een am bulance kregen. Op basis van een soort leasecontract, voor 600 euro per jaar. Peanuts. Nou, we hadden 5 bestuursleden en 24 vrijwilli gers. We konden aan de slag." Het idee was om, anders dan de Dierenambulance, te rijden voor alle hulpbehoevende dieren. Dus ook de meeuw met een gebroken vleugel en ook de doodgereden kat. De nieuwe stichting, Dieren welzijn Walcheren genaamd, was amper op Facebook aangekondigd of de eerste meldingen druppel den al binnen. „Zoekgeraakte kat ten, vogels die uit het nest waren gevallen, maar ook een kikker die overlast veroorzaakte." En toen was daar de explosie in een flat aan de Hogeweg in Vlis- singen. Niet alleen de bewoner kwam om het leven, maar ook zijn huisdieren. Van Goudswaard woont om de hoek en zat in de tuin toen hij de klap hoorde. ,,Het was één grote chaos. De GGD stond katten met een zuurstoffles te beademen, omwonenden ston den buiten met hun huisdieren. Die hebben wij van voer voorzien. De dagen erna hebben we nog zestien dode dieren uit de flat ge haald." Duif in penthouse Diezelfde week zit ik naast Natha lie van Lieshout, die de dierenam bulance stuurt naar een melding in de Rubenslaan in Vlissingen, waar een duif een penthouse is ingevlogen. Ze vertelt dat ze zelf klant was bij de Dierenvoedsel- bank toen ze daar een vacature zag hangen van Dierenwelzijn Walcheren. ,,Een centralist zoch ten ze. Ik werkte op het kantoor van een transportbedrijf, maar zat langdurig ziek thuis. En dit was iets wat ik wel kon doen." Van Lieshout is zo'n type dat meer van dieren houdt dan van mensen. ,,Als kind kwam ik altijd te laat aan tafel, omdat ik na schooltijd altijd bij de supermarkt bleef hangen om zielige honden te aaien. Zelf had ik cavia's en kip pen. Nu twee katten, vogels en een hond. Ik ben er gek op. Dieren geven, hoe zeg je dat, échte liefde. Dierenwelzijn Walcheren naar de supermarkt. En ik zie ook altijd alles." Alleen die meeuw is in geen velden of wegen te bekennen. De melder zou hem in een doos heb ben gedaan en bij de poort heb ben gezet. Maar het adres is on duidelijk en alle bedrijven lijken op elkaar. Van Lieshout zet door. En dan eindelijk, op een stoffige grintweg ver achter de kerncen trale, staat daar een doos met ga ten erin. Hebbes! Inmiddels is er versterking bij gekomen. Anton Alfons, in Vlis- singen bekend van de brandweer, komt Van Lieshout deze middag bijstaan. Een beetje mopperend wel, want de auto die hij mee kreeg vertoont kuren. De versnel ling loopt steeds vast, met als ge volg dat hij de auto constant langs de weg moet zetten. Maar zodra het over dieren gaat, beginnen Alfons' ogen te glim men. ,,Ik ben gek op dieren. Na tuurlijk, anders doe je dit werk niet. Wij hadden vogels thuis, en honden, katten. We hadden alles. Nu heb ik een paar sierkipjes en twee schapendoezen. We wonen op het Eiland, heerlijke plek. De tuin zit altijd vol met vogels." Alfons is sinds drie jaar met Anton Alfons redt een jonge kauw uit een woning in Middel burg en herenigt de vogel met zijn moeder. foto's lex de meester pensioen. Hij heeft nog geen dag stilgezeten. ,,Ik zit bij Stichting Reddingsteam Zeedieren en 's avonds ben ik verzorger bij Groene Ster en VC Vlissingen. En nu ook nog dit. Niet iedereen be grijpt dat hoor. 'Je krijgt er niks voor', zeggen ze dan. Maar als ik een overreden kat bij zijn baasje terugbreng, dan hoeft die niet eens 'dank je wel' te zeggen. Ik zie zo wel wat het betekent. Dat is voor mij genoeg." Blij dat jullie er zijn De volgende stop is in de Mor- tiere, in Middelburg. Daar is tij dens een huisbezichtiging in een nieuwbouwwoning een vogel de Onvoorwaardelijke liefde." Het baantje bij Dierenwelzijn Walcheren was Van Lieshout op het lijf geschreven. Prompt ging het beter met haar. ,,Het was ge woon verslavend, ik wilde steeds meer. Dieren herenigen met hun baasje, iedereen blij zien, ik kon daar gewoon geen genoeg van krijgen. Al gauw reed ik zelf mee op de ambulance en nu doe ik ei genlijk alles. Ik denk wel eens dat ik mijn roeping heb gemist. Ik had gewoon dierenarts moeten wor den." Op de bovenste verdieping van het appartementencomplex aan de Rubenslaan zit een jonge duif bibberend in de serre. Van Lies hout wikkelt het beestje in een handdoek, bedankt de bewoner voor de melding en stapt weer in de lift. De volgende melding staat alweer op haar scherm: een meeuw met een gebroken vleugel, in Vlissingen-Oost. Het is vrijdagmiddag, half Vlis- singen ligt op het Badstrand en Van Lieshout doorkruist een oververhit haventerrein op zoek naar een meeuw met een gebro ken vleugel. Het kan haar niks schelen. ,,Ik heb ruim vijfjaar thuisgezeten. Ik werd gek. Dit is wat ik wil. Wat ik hoor te doen. Ik merk ook dat ik continu alle ber men check op dieren, zelfs al ga ik ZATERDAG 26 JUNI 2021 GO VERVOLG VAN PAGINA 3 Stichting Dierenwelzijn Walche ren is opgericht in februari 2020 en twee maanden later gestart. Voorzitter is Jolanda Lichtenberg, secretaris is Rens van Gouds waard en Carien van 't Westeinde is penningmeester. In totaal zijn er 62 vrijwilligers. De club werkt op Walcheren en daarbuiten, als andere instanties niet helpen. De ambulance wordt groten deels gesponsord door Stichting Dierenlot. Overige kosten worden betaald uit donaties, betaalde rit ten en verkoop uit de webshop. De stichting zoekt nog meer vrij willigers - en sponsoren, uiter aard. Meer informatie: dierenwelzijnwalcheren.nl. Anton Alfons, vrijwilliger Dierenwelzijn Walcheren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 48