Dierenwelzijn Walcheren rijdt voor alle dieren in nood Staan er zes man voor de deur: 3 Vanaf het moment dat de Dierenbescherming besloot Vlissingen voortaan over te slaan, deed een stel dierenliefhebbers geen oog meer dicht. Ze besloten zelf maar een dierenambulance te gaan rijden. Een jaar later zitten ze tot over hun oren in het werk. Verslaggever Wendy Wagenmakers maakt kennis met Dierenwelzijn Walcheren. En dat begint met haar kater Daan. 'Simpel: als mijn kat vermist was, zou ik hem ook terug willen' Rens van Goudswaard is een van de oprichters van Dierenwelzijn Walcheren. Zijn vrouw Jill neemt er alle telefoontjes aan. Samen vangen ze ook weeskittens op. foto lex de meester WENDY WAGENMAKERS Achttien is-ie, onze mooie rooie je- weet-wel-katrr. Trombose, een tu mor, epilepsie, een verbrijzeld pootje en zo dement als een deur. Dus toen Daan een paar weken geleden ineens kwijt was, dachten we dat hij een plekje had gezocht om rustig te ster ven. Maar ja, wat nou als hij ergens onder een rhododendron lag te ont binden? Dan begroeven we hem toch liever in onze eigen tuin. Na een middag malen en vergeefs zoeken, tikte ik een oproepje op een speciale Facebookpagina voor ver miste en verloren dieren op Walche ren. Al snel had ik een privéberichtje van Dierenwelzijn Walcheren. Of ze ons zouden helpen. Graag, ant woordde ik enigszins beschroomd. Maar hoe dan? Als wij onze kat al niet konden vinden, hoe zou het wildvreemden dan wél lukken? Een halfuur later ging de bel. Het was zondagavond de regen kwam met bakken uit de hemel en voor onze deur stonden zes mensen influoriserende jasjes met een tas vol zaklampen en een warmtebeeldca- mera. ,,Wegaan Daan zoeken." Tijdens de zoektocht was ik nog amper met mijn kat bezig. Ik dacht alleen maar: wat bezielt deze mensen? Nog onbezoldigd ook. Maar drie weken later, op een comfortabele bank omringd door springerige opvangkittens, geeft Rens van Goudswaard exact het- Rens van Goudswaard, Dierenwelzijn Walcheren zelfde antwoord op de vraag als op die regenachtige zondagavond. „Simpel: als mijn kat vermist was, zou ik hem ook terug willen. En toevallig weten wij hoe dat moet." Van Goudswaard vertelt hoe hij een jaar of vier geleden verzeild raakte in een Facebookgroep voor behoeftige dierenvrienden. ,,Een soort ruilhandel was het, van die- renvoer. Maar het werd steeds groter. Met vijf bestuursleden, waaronder voorzitter Jolanda Lichtenberg, maakten we er een stichting van, de Stichting Die- GO ZATERDAG 26 JUNI 2021 'We gaan kater Daan zoeken' LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47