Jan Vantoortelboom Plasje doen? In het nieuws Uit het nieuws m De Ride for the Roses komt eraan Enthousiasme over Roze Zaterdag DEZE WEEK IN Z. Meedoen? Meld je dan op tijd aan 'Voor de bekendheid van Goes is het super 2 Ze schuift een potje naar me toe v 6 WIERT OMTA HOOPTOPEEN 10 DOLLY, HETEERSTE MOOIE LAATSTE GEKLOONDE ZOMER DIER 11 VAN HET CORONASLOT: GEKNETTER IN HET CATSHUIS k was weer eens op bezoek bij ZorgSaam Terneuzen. Van tijd tot tijd gebeurt dat bij een mens. Ik had nogal wat koffie op, want ik hou wel van een stevige pot koffie in de ochtend. En ook nog wat superfoodgroenkruidenpoe- derspul opgelost in water dat me wonderbaarlijk helpt tegen maagzuur. Dus best wel wat gedronken. Nu heb ik al mijn hele leven lang een kleine blaas. Tenminste, dat zei mijn moeder altijd: Jantje drinkt water, Jantje moet plassen. Dus door de draaideur van ZorgSaam regelrecht naar de plee. Na de waterwerken naar de dokter waar ik een af spraak mee had. Dat ging niet zo vlot, want de dames had den moeite met de papierhandel. 'Nee, VANtoortelboom', zeg ik dan altijd. 'Op zijn Vlaams, met de VAN eraan.' het gebruik van die ene zin een hele roman kunnen schrij ven, 240 p. dezelfde zin, welteverstaan. Het is zelfs zo dat ik aan de hogeschool waar ik lesgeef bij de introductieles stan daard zeg: 'Studenten, als jullie mijn naam verkrachten, dan verkracht ik jullie cijfer.' Daar lachen ze hartelijk om. Ver volgens verkracht driekwart mijn naam. Na dit naamkun dige voorval maakte ik gebruik van de wc op de gang ver derop. Nummertje twee van de waterwerken. Dan het be zoek bij de dokter, dat zeer voorspoedig verliep. Vrien delijke man. Wat voetje bui gen, knietje voelen. Top. Nu even bloed laten prikken, zei ie. Ook dat papierwerk duurde een kwartiertje. 'VANtoortelboom', zei ik al. Preemptive strike. Zo kan ik tijd winnen, dacht ik. 'Route 99, meneer VANtoor- telboom.' op weg naar Route 99. Sta ik daar na weer een kwartiertje wachten met mijn nummer B070 in de ene hand, het bloedprikpapiertje in de an dere hand, zegt die aardige mevrouw aan de balie: 'Zul len we een plasje doen?' En ze schuift een potje naar me toe. Als een jonge hond heb ik het vrijwillig drie keer le venslustig laten lopen en nu moest ik. 'Dat gaat niet meer lukken.' 'Lukt het echt niet meer?' 'Ik weet wel zeker van niet.' 'Hebben ze u dat niet verteld, meneer Toortelboom?' 'VANtoortelboom. Nee, dat heeft niemand me verteld.' 'Dan zult u het thuis moeten doen.' 'Dat zal ik graag en zeker op volle sterkte doen.' Terwijl ik terugloop naar de uitgang, zie ik bij de NOS-ar- tikelen op mijn telefoon dat Philips een aantal slaapapneu- toestellen terug wil halen wegens schadelijke stoffen. Dat deed me denken aan een slaaponderzoek jaren geleden in Oostburg. Helemaal bedraad en beplakt met sensoren en met een bakje op mijn buik ging ik slapen. Ze hadden ge zegd dat ik gewoon mijn routine moest volgen. Het was een vrijdagavond, dus ik had twee Belgische biertjes op. Bij de bespreking van de resultaten keek de dokter bedenkelijk en zei dat ze geen diepe slaap hadden gemeten, maar mis schien was er een technische mankementje geweest. En ik had een mild slaapapneu. 'Allez, gij', zei ik werkelijk verbaasd. 'Daar had ik nu eens geen last van.' 'Dat komt wel, meneer Toortelboom.' 'VANtoortelboom.' Ik kreeg zo'n toestel mee, zette die avond dat ding op mijn neus en mond en werd opgeblazen als een brulkikker. Na een paar dagen flikkerde ik het aan de kant en bracht het te rug. Door de draaideur verliet ik ZorgSaam. Bij de auto aange komen toch maar nummertje vier in het groen achter de parking. Door Zeeland fietsen om geld op te halen voor kankeronderzoek kan weer op 10, 11 en 12 september. Vorig jaar werd het fietsevene- ment Delta Ride for the Roses nog afgelast in verband met corona maatregelen. De organisatie ver wacht dat dit jaar de Delta Ride wél gereden kan worden. Inschrij ven kan vanaf donderdag. De belangstelling voor het jaar lijkse sponsorevenement is door gaans zeer groot. Wil je deelne men? Meld je dan op tijd aan om teleurstellingen voorkomen. Er kan namelijk maar een beperkt aantal deelnemers meedoen, van wege vergunningen en veilig heidsmaatregelen voor de fietsers. Fietsliefhebbers kunnen kiezen voor tochten door Midden-Zee- land, met een start en finish in Goes. Of ze kunnen starten in Zeeuws-Vlaanderen, vanaf de Grote Markt in Terneuzen. Er zijn allerlei afstanden mogelijk, er is keuze uit afstanden van 25, 50, 80 of 120 kilometer. Er is ook een La dies Ride met afstanden van 15 of 30 kilometer. Of je nu fietst op een stadsfiets, een toerfiets of een racefiets, ie dereen kan meedoen. Deelname kost tussen de 15 en 25 euro en ie dere euro die deelnemers betalen gaat naar het goede doel: versnel ling van het onderzoek naar kan ker. Voor de jongste deelnemers is er de Kids Ride, een fietstocht voor jonge kinderen met ouders, met opa's en oma's of andere fami lieleden. Citymarketeer Tom de Koning van Stichting Goes Marketing is dubbelblij met het binnenhalen van Roze Zaterdag in Goes in 2023. ,,Het is zakelijk en ook sociaal ge zien goed dat Roze Zaterdag naar Goes komt." ,,Voor de bekendheid van de stad is het super. De aandacht in landelijke media was nog groter dan ik had verwacht. Goese on dernemers gaan profiteren van mensen die hier komen eten, drinken, overnachten en plezier hebben. Ze reageren enthou siast." De gemeente gaat de inves tering in tijd en geld er dubbel en dwars uithalen, verwacht De Ko ning. Naast de zakelijke voordelen vindt hij het sociale aspect ook mooi. ,,Goes wil inclusief zijn, we zijn een regenbooggemeente. Met het organiseren van Roze Zaterdag laten we zien dat je hier goed kunt leven en wonen." Verrassend voor De Koning wa ren de vele reacties van mensen die zich spontaan aanmeldden als vrijwilliger. ,,We hebben heel veel plannen en willen in twee jaar van alles organiseren. De vrijwilligers zijn er wel heel vroeg bij, ontzet tend leuk." Sinds 1977 waren er door het hele land al Roze Zaterdagen en in 2023, na 46 jaar, komt voor het eerst een editie van Roze Zaterdag naar Zeeland. De Koning bena drukt dat Roze Zaterdag veel meer is dan één feestelijke dag. ,,In heel 2023 zullen er activiteiten zijn." Voor wie nu al de sfeer wil proe ven, zijn er via sociale media onder 'Roze Zaterdag Goes' al wat eerste activiteiten te zien. ZATERDAG 26 JUNI 2021 GO 'Toortelboom?' Jezus. In de zeventien jaar dat ik hier woon had ik met Nummertje drie dan maar 1 #3 Onder water KIEK! P8 10 Saskia Noort Dat heb je zeker weer in de Viva gelezen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 46