Ideale elf van Jan Meijaard II O O) CD O ZEELAND 13 EK VOETBAL Tennis Voetbal BRESKENS Ja, ook Jan Meijaard zou als bondscoach 4-3-3 spelen met Oranje. ,,Ik vind dat 3-5-2 helemaal niks'', zegt de voetballer uit Breskens. „Iedereen is er nu zo positief over, maar we hebben nog geen fatsoenlijke tegenstand gehad.'' Onder de lat kiest ook Meijaard voor Maarten Stekelenburg. „Omdat hij nu de beste optie is. Justin Bijlow keepte het EK met Jong Oranje, maar hij komt eraan. Ik hoop echt dat hij in de ko mende jaren eerste keus wordt bij Oranje. Die jongen heeft alles om een absolute topkeeper te worden.'' Daley Blind speelt bij Meijaard als linksback. ,,Hij zou niet snel genoeg zijn. Wanneer is hij voor het laatst echt op snelheid gepakt door een aanvaller? Blind is zo slim, legt een bal waar hij maar wil en zorgt voor evenwicht.'' Op het middenveld krijgt Davy Klaas- sen een plek als aanvallende midden velder. ,,Hij staat altijd op de goede plek. En Klaassen scoort iedere wed strijd minimaal een 6.'' Berghuis (,,Ik vind het sneu dat hij niet speelt'') is de rechtsbuiten, met Malen als spits en Depay vanaf links. Jan Meijaard: ,,Die laatste twee kunnen ook nog van posi tie wisselen. En Weghorst hebben we nog als pinchhitter achter de hand.'' Het Nederlands elftal speelt morgen de achtste finale van het EK. Voorafgaand aan ieder duel van Oranje laten we een Zeeuwse voetballiefhebber aan het woord. In deel 4: Jan Meijaard, die in Boedapest op de tribune zit. ders dan die poulewedstrijden. Oranje kan ver komen, ze zijn in dit schema ei genlijk verplicht om minimaal de halve finale te halen. Of dat lukt, is van veel factoren afhankelijk.'' ,,Van iemand als Jack Grealish bij En geland (kleine foto links). Ik ben echt fan van hem, een magnifieke speler. Zijn stijl doet me denken aan Van Per- sie en ook een beetje aan Bergkamp. Daar kan ik echt van genieten. Wat Cristiano Ronaldo (kleine foto rechts) laat zien is ook knap. Hij heeft er alweer vijf gemaakt. Ja, er zaten strafschoppen tussen. Maar die moet je wel maken. We hebben dit EK al gezien hoe moei lijk dat voor veel spelers is. ,,Engeland. Daar had ik zoveel meer van verwacht. Maar ja, als je als bonds coach spelers als Grealish, Rashford en Sancho op de bank zet, dan vraag je er misschien om. Sommige spelers kun je gewoon niet op de bank houden.'' „Italië heeft indruk gemaakt, maar ze zouden ook zomaar het Nederland van 2008 kun nen worden. Geweldig spe len in de groepsfase en er daarna uitvliegen. Ik zet mijn geld op Frankrijk. Ik heb niet het idee dat ze al op volle kracht hebben gespeeld. Ze werden eerste in een zware poule, maar dat kostte niet te veel energie. Als het bij de Fransen gaat draaien, zijn ze moeilijk te stoppen.'' ,,De kwartfinale is in Bakoe, dat is niet te doen. Maar als Oranje de halve finale op Wembley speelt, dan ben ik er mis schien wel bij. Een zakenrelatie kan waarschijnlijk kaarten regelen. Al moeten we dan wel Groot-Brittannië in mogenEerst maar eens winnen in Boedapest. Ik hoop dat het één groot feest wordt.'' Vóór corona was Jan Meijaard vaak op reis. De medewerker van Doens Food stapte regelmatig in het vliegtuig, maar dat was er het afgelopen jaar niet meer bij. Morgen is het eindelijk weer eens zo ver. Van vliegveld Beauvais- Tillé, net boven Parijs, vliegt de inwo ner van Breskens met twee vrienden naar Boedapest. „Eindelijk weer eens een wedstrijd in een stadion, dat heb ik echt gemist.'' Zijn laatste live wedstrijd was Fey- enoord-Willem II, in maart 2020. ,,Ik was wel een paar keer per maand in een stadion te vinden", zegt de Zeeuws-Vlaamse aanvaller. ,,Ik wilde nu ook weer graag, maar niet naar een wedstrijd met maar tien of twintig procent bezet tingsgraad. Nederland- Tsjechië wordt in een vol stadion gespeeld. Heerlijk.'' ,,Nee, niet echt. Ik heb ze via de website van de Uefa besteld. Toen Nederland in de tweede poulewedstrijd tegen Oos tenrijk de 2-0 maakte was duidelijk dat ze groepswinnaar gingen worden. Ik heb na die 2-0 meteen kaarten besteld en vliegtickets geboekt. Het vliegveld boven Parijs is iets verder rijden dan Amsterdam, het ticket naar Boedapest kost 15 euro. Mijn werkgever is erg flexibel, dus dat was ook geen pro bleem. We vliegen maandag weer terug." „Dat klopt, ik heb ze bijna alle maal gezien. Ik denk dat er vier, vijf landen zijn die niet voor elkaar on- Als Oranje de halve finale op Wembley speelt, dan ben ik er misschien wel bij derdoen en het toernooi kunnen winnen. Weet je waar ik wel moe van word? Van de teksten van analisten die zeggen dat je van iedereen moet kunnen winnen, wil je Europees kam pioen willen worden. Dat is dus de grootste onzin. Kijk de EK's van de af gelopen jaren maar terug. Er is niet één land geweest dat de ene na de andere topfavoriet eruit heeft geknikkerd. Je moet op het juiste moment pieken en soms een beetje geluk hebben. In welk deel van het schema je zit is ook be langrijk.'' ,,Ja, maar Tsjechië wordt echt geen makkelijke wedstrijd. Je moet vroeg scoren, dan wordt het anders. Maar wat als Oranje op achterstand komt? Het is de knock-outfase hè, dat is totaal an- zaterdag 26 juni 2021 GO Tennisster Le sley Pattinama- Kerkhove treft in de eerste ronde van Wim bledon de Rus sin Svetlana Kuznetsova. Zij is de voorma lige nummer twee van de wereld en staat nu 39ste. Kuznetsova, die morgen 36 wordt, won in 2004 de US Open en in 2009 Roland Garros. Patti- nama-Kerk- hove treedt voor de tweede keer aan in het hoofdtoernooi van Wimble don. 2 FC Utrecht en Roda JC beleg gen volgende maand een trainingskamp in Zeeland. De twee profclubs spelen in die week ook oe fenduels, maar de locaties daarvan zijn nog niet beves tigd. FC Utrecht komt van maandag 12 juli tot zater dag 17 juli naar Burgh-Haam- stede. De week erop komt Roda JC van 20 juli naar Zeeland. 'Na de 2-0 tegen Oostenrijk heb ik meteen kaarten besteld' Stekelenburg De Vrij De Ligt Dumfries Blind Wijnaldum F. de Jong Klaassen Berghuis Malen Depay Barry van der Hooft Van welke spelers op dit EK geniet jij het meest? Welk land valt je tegen? En wie is de grote favoriet voor de titel? Stel dat Oranje ver komt dit EK, ga je dan nog naar een kwart- of halve finale? Breskens Was het moeilijk om aan kaarten te komen? Jan Meijaard vliegt morgenochtend naar Boedapest. ,,Ik hoop dat het één groot feest wordt.'' foto anne hana Jij hebt als liefhebber waarschijnlijk weinig wed strijden gemist dit EK. -Jan Meijaard Dat zit voor Oranje wel goed toch? a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37