Bolwerk krijgt nu opknapbeurt en over drie jaar nieuw pad OPHEFFINGS UITVERKOOP HOGE KORTINGEN! Kruiskwal drijft bij De Schelphoek Ons pand moet leeg. Alle tapijten nu met extra 7 AUTOLUWE BOULEVARDS INSPREKEN/ De Vlissingse boulevards worden de komende jaren 'autoluwer'. Moderne Perzische tapijten Berbers Het gemotoriseerd verkeer op de boule vards zal verder aan banden worden ge legd om de verblijfs kwaliteit van de flaneerlanen een oppepper te geven. Sporten op het strand, borrelen en eten op terrassen, rustig genieten tijdens een wandeling langs het hele Badstrand. Het moet een feest zijn om op de Vlissingse boule vards te vertoeven. Binnenstad zichtbaarder Dat de binnenstad op nog geen steenworp afstand ligt, moet voor iedereen duidelijk en vooral ook zichtbaarder zijn. Een wandelaar die nu op de kruising van de bou levards Bankert en De Ruyter de Coosje Buskenstraat in kijkt, heeft geen idee dat hij zo het stadshart in kan lopen. Dat de ge meente (opnieuw) studeert op een aantrekkelijke invulling van de Spuikom moet een natuurlijke en vanzelfsprekende verbinding tussen stad en strand ten goede komen, is een conclusie die voortvloeit uit de nieuwe Boule vardsvisie Vlissingen. Wethouder Sem Stroosnijder (bereikbaarheid en verkeer, bin- nenstad, citymarketing en toe risme) benadrukt dat de nieuwe Boulevardsvisie Vlissingen niet krakend vers is, maar een 'herij king' van de in 2013 vastgestelde visie. De boulevards moeten nog beter worden toegerust voor ver blijf en ontspanning en alle bou levards dragen hun 'eigen, unieke Ik hoop vooral dat mensen met suggesties komen sfeer' uit. Het Nollehoofd biedt het mooiste uitzicht op de boule vards en de Westerschelde en wordt nog aantrekkelijker met een betere 'natuurlijke' verbin ding met het Nollebos. Stadsstrand Nieuwbouw van Hotel Britannia aan Boulevard Evertsen brengt de ambitie om van het Badstrand meer een stadsstrand te maken dichterbij. Op Boulevard Bankert heerst heel het jaar reuring door de wisselwerking tussen wonen, horeca, winkels en onderwijs (maritiem college, de voormalige Zeevaartschool). Door de toegang tot de glooiing te verbeteren, wordt die deel van de openbare (wandel)ruimte. Boulevard Bankert heeft meer mogelijkheden voor terrassen dan Boulevard de Ruijter. De schepen komen langs deze, meer in het teken van wonen staande, boulevard vlak langs het strand en vestingmuren en de Gevan gentoren brengen de historie tot leven. Op het Keizersbolwerk vechten zee, Koopmanshaven en binnenstad om aandacht, terwijl de Groene Boulevard wandelaars en fietsers rust brengt. Ook al door de tot contemplatie en her denking stemmende oorlogsmo numenten op en rond Uncle Be ach. 'Rondje boule' Verblijven en ontspannen moe ten - nog meer dan nu - hoofd functies van de boulevards zijn. Of dat het einde van 'het rondje boule' is, durft Stroosnijder niet te voorspellen. ,,Ik kan me voor stellen dat je de boulevards Evert- sen, Bankert en De Ruijter in de len knipt en tegengestelde rij richtingen invoert. Of dat dé op lossing is om boulevards autoluw te maken, weet ik niet. Menings verschillen over die oplossingen blijven er zeker, we gaan op zoek naar het best mogelijke compro mis. Het is de bedoeling dat de Vlis- singse gemeenteraad de Boule vardsvisie komend najaar vast stelt. Voor dat gebeurt, kunnen Vlissingers en andere belangheb benden laten horen hoe hun ideale boulevards eruitzien. Tot en met vrijdag 6 augustus kan eenieder via de site van de ge meente (vlissingen.nl/boule- vardsvisie) van zich laten horen. Stroosnijder snapt dat veel men sen hun stokpaardjes zullen berij den. Dat er zienswijzen voor en tegen gemotoriseerd verkeer bin nenkomen, is logisch. ,,Ik hoop vooral dat mensen met suggesties komen. We kunnen niet iedereen haar of zijn zin geven, maar wil len alle goede ideeën wel meene men." De SGP beklaagde zich vorige maand over de slechte staat waarin de 'groene parel' van Middelburg verkeerde. Het college van B en W erkende dat de wandelpaden veilig moeten zijn. Donderdag is een aan nemer begonnen met reparatie van de slechte plekken en verwijderen van de wortelopdruk. Eind volgende week moet het ze ven kilometer lange wandelpad rond de binnenstad weer goed be gaanbaar zijn. Daarmee is het bol werk in ieder geval de komende tijd weer veilig. Maar de beste oplossing voor de lange termijn is het asfalt De beste oplossing voor de lange termijn is asfalt vervangen door een natuurlijke verharding weg te halen en te vervangen door een 'natuurlijke verharding die ge schikt is om wortelopdruk op te vangen'. Dat kost echter bijna 400.000 euro. Daar moet de ge meente nog wat voor sparen. Daarom wordt dat grote werk pas in 2024 gedaan. WOLPHAARTSDIJK De Japanse phaartsdijk, aangetroffen. In het oorzaken. Omdat heftige klachten Kruiswal breidt zijn leefgebied in Veerse Meer zitten meerdere soor- zeldzaam zijn, mag er nog wel ge- het Veerse Meer uit. Zaten ze twee ten kwallen, maar de meeste zijn zwommen worden. De provincie weken geleden nog alleen bij Kort- onschadelijk. Aanraking met de Ja- zet wel waarschuwingsborden gene, nu heeft Rijkswaterstaat ze panse Kruiskwal - kleine beestjes, neer. Meer informatie over de ook bij het strandje van De Schel- niet groter dan 2 centimeter - kan kwaliteit van zwemwater staat op phoek, ten westen van Wol- echter jeuk en prikkelingen ver- zwemwater.nl. MUSM? WWW. 0031 164 24 22 16 zaterdag 26 juni 2021 Het toverwoord is verblijfskwaliteit René Hoonhorst Vlissingen - Sem Stroosnijder, wethouder Gaten, kuilen, sporen en wortels die het asfalt omhoog drukken. Een wandeling over het mooie Middelburgse bolwerk is niet overal veilig, zeker niet als je al moeilijk ter been bent. Maar de problemen zijn bijna voorbij: de reparatie van de wandelpaden is in volle gang. Maurits Sep Middelburg De boulevards lenen zich voor een breed scala aan verblijfs- en recreatiemogelijkhe den. FOTO ARTIST IMPRESSION GEMEENTE VLISSINGEN Showroom: BERGEN OP ZOOM, Bosstraat 24 0 WEBSHOP Grote markt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31