Populaire skateplek ook niet onomstreden 6 Mannen zonder hoogtevrees werken aan windturbine bij Terneuzen Hoogtevrees hebben ze in derdaad niet, vertellen ze. Met de lift zijn de mannen naar boven gegaan, waarna ze in de gondel op tachtig meter hoogte via een luik naar buiten kunnen stappen en hun werk kunnen doen. In de kop van de windtur bine langs de Tractaatweg is een (smeer)olielekkage ge weest. Ze moeten de boel schoonmaken. Strikte regels Praten willen de hoogtewer kers, twee Nederlanders en een in Brabant wonende En gelsman, wel. Hun namen la ten ze achterwege. Ze ken- nen het persbeleid van hun bedrijf niet. Het is typerend, ze houden zich strikt aan de regels op grote hoogte én op de grond. Anders kun je dit soort werk niet doen. Ze vinden het ook niet spectaculair wat ze doen, maar als ze de foto's ervan zien, lijken ze toch in elk geval een beetje on der de indruk van wat ze zelf doen. Geersesweg. Die plek kwam al vrij snel bovendrijven toen de skaters hoorden dat ze definitief weg moesten uit de Veerse Poort. Een alternatief zien ze op een terrein aan de rand van de stad, naast de N57, aan de andere kant van de Veerse Poort. Een plek naast een scoutinggebouw, met voldoende ruimte voor een mooi nieuw park, én mogelijk uitbreiding in de toe komst. Nu al overlast Niet verwonderlijk dus dat de Geersesweg de afgelopen weken ook veel is voorgesteld via het plat form doemee.middelburgers.nl, waarop de gemeente inwoners vroeg mee te denken. Maar behalve duimpjes, kwamen er ook bezwa ren tegen die plek. Ook daar wo nen mensen voor hun rust. Ster ker, er is nu soms al overlast van motors, fietscrossers, scouting en illegale feestjes, luiden de waar schuwingen. ,,Het wil ook niet zeggen dat de Geersesweg het wordt omdat de skaters die plek willen of omdat daar veel likes voor zijn", zegt wet houder Chris Dekker, die blij is dat In het gunstigste geval is er één uitschieter die voldoet aan de eisen er door zo veel mensen wordt meegedacht. ,,We gaan alle voor gestelde locaties beoordelen op ba sis van de voorwaarden die wij hebben gesteld. In het gunstigste geval is er één uitschieter die vol doet aan de eisen. Maar het kan ook zijn dat we een top drie moe ten maken met gelijkwaardige plekken en daaruit moeten kie zen." Huisartsenpost Op basis van de suggesties die door 66 mensen zijn gedaan, springen er wel een paar uit. Het Meiveld is een vaker genoemde plek, omdat daar ruimte is en er ook al een Cruyff Court, een speeltuin, een kinderboerderij en een scouting- gebouw zijn. Een andere veelge noemde locatie: naast de nieuwe huisartsenpost op Ramsburg. Dat er dan dokters in de buurt zijn wordt niet als voordeel genoemd; wel dat die plek goed bereikbaar is en niet te dicht bij huizen. Vrijburg - aangedragen door SGP-raadslid Lilian Janse uit Vlis- singen om ook Vlissingse skaters tegemoet te komen - wordt ook een paar keer genoemd. Net als de ruimte tussen de moskee en het Leger des Heils, en de Mortiere. Tijd is krap ,,Het projectteam, waarin ook ska ters zitten, zal voor de zomer een voorstel doen aan het college van B en W en dan maken wij een keuze", zegt wethouder Dekker. ,,Daarna beginnen we meteen met de voorbereidingen voor de aanleg, want de tijd is krap." Het streven is het nieuwe skate- park in het voorjaar van volgend jaar klaar te hebben. De huidige baan in de Veerse Poort mag tot die tijd gebruikt worden. zaterdag 26 juni 2021 'Zo spectaculair is dit toch niet' Werkzaamheden op grote hoogte aan windturbine in de Koegorspolder langs de Tractaatweg tussen Axel en Terneuzen. fotos anne hana Rijdend over de Tractaat weg van Axel naar Terneu- zen zag je ze hangen deze week, onder de gondel onder een van de 22 wind turbines in de Koegorspol- der: de mannen zonder hoogtevrees. Ze werken voor onderhoudsbedrijf Deutsche Windtechnik, blijkt laat in de middag bij een bezoekje. Harmen van der Werf Terneuzen Over een paar weken wordt be kend waar het nieuwe skatepark van Middelburg komt. Tot en met gisteren kon iedereen voorstel len doen voor de 'beste plek'. Dat leverde tientallen reacties op. De skaters hebben een dui delijke voorkeur, maar die is (wederom) niet onomstreden. Maurits Sep Middelburg - Chris Dekker, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30