'Een oud-Hollandse kermis voor kinderen leek me helemaal leuk' 'k Krammersluizen: deur gaat de lucht in voor reparatie Man gearresteerd voor gewapende overval op kapperszaak 4 WmM Kinderen stuiteren op muziek van K3 en kabouter Plop op het grasveld naast de basisschool van 's-Heer Hendrikskinderen, De Poeljeugd. ,,De kermis was een verrassing voor de kinderen. We vertelden vanoch tend pas dat er iets leuks kwam als ze goed zouden werken", zegt Mar leen de Goeij-Kars. De directeur van De Poeljeugd moest lachen om de kinderen die om half negen zo snel mogelijk heel serieus aan het werk gingen. Als ze later de kermis wagen zien en de muziek horen, rennen ze naar buiten. De kleine kermis, alleen bedoeld voor schoolkinderen van De Poel- jeugd, is waarschijnlijk de eerste kermis van Zeeland dit jaar. Het sei zoen begint binnenkort weer, na maanden stilte door corona. Prima stage Het idee voor de kermis kwam van vmbo-stagiaire Mercedes Brug man. Aan het eind van haar stage op de basisschool in 's-Heer Hendriks kinderen moest ze nog een evene ment organiseren. Ze komt uit een kermisgezin. Mercedes had er een V 1 prima stage op zitten en de school zei meteen ja op haar idee. ,,Een oud-Hollandse kinderker- mis leek me helemaal leuk", vertelt Mercedes. Ze wijst naar de wagen waar je kan eendjesvissen en blik- gooien. Op het kunstgrasveld bij de school kunnen kinderen ook zaklo- pen, koekhappen en balspelletjes doen. Ze heeft de opzet voor de ker mis helemaal uitgedacht, een tijd- schema gemaakt en ook vrijwilli gers opgetrommeld. Haar ouders helpen bijvoorbeeld ook graag mee. Trots met hoofdletter T ,,Ik ben Mercedes' trotse moeder, met een hoofdletter T", zegt Hetty Schipper, kermisondernemer die bij het eendjesvissen staat. ,,Merce- des heeft deze kermiswagen van onder het stof gehaald en helemaal afgesopt. Hij stond al maanden in onze loods in Bergen op Zoom." Het 'Prijzenpaleis' met de teksten 'Speel mee!' en 'Win hier' staat in derdaad te blinken. De schoolkinderen zijn uitgela ten, Hetty Schipper is ook blij. ,,We liggen al sinds oktober stil met onze kermisactiviteiten. Hopelijk kan het binnenkort weer echt be ginnen." Ze heeft onder meer bots- auto's en een oliebollenkraam. Ze is geboren in Goes en kijkt ernaar uit straks weer door heel Zeeland op kermissen te kunnen staan. De sluisdeur wordt in de tweede week van juli opgehesen en naar Bruinisse vervoerd. Daar wacht re paratie. Dat is dringend nodig, om dat een onderdeel kapot is van het mechaniek dat de sluisdeur onder invloed van waterweerstand ver grendeld houdt. Vooral de pleziervaart zal de ge volgen merken. In plaats van twee kolken is er sinds deze week tot en met donderdag 15 juli maar één kolk beschikbaar om onder de Philips- dam door te gaan. Dat is de zuide lijke kolk. Het repareren kan vol gens Rijkswaterstaat echter niet wachten tot na het recreatieseizoen omdat de deur niet veilig genoeg meer is. Na 15 juli zijn er weer twee kolken beschikbaar voor jachten. Tot die tijd plaatst Rijkswaterstaat een extra ponton van dertig meter aan de westzijde van het sluizen- complex zodat boten daar kunnen wachten. Op twee donderdagen zal de ple- ziervaart extra op moeten letten, want op 8 en 15 juli is ook de tweede kolk afgesloten. Dat zijn de dagen waarop de sluisdeur wordt wegge- haald en teruggeplaatst. Jachten kunnen op die dagen gebruik ma ken van de twee kolken voor de be roepsvaart onder aanwijzingen en begeleiding van Rijkswaterstaat. Het euvel bij de Krammersluizen volgt kort na de ellende bij de Gre- velingensluis bij Bruinisse. Daar was één van de twee de bruggen een halfjaar buiten gebruik. Hal verwege mei werd die weer in ge bruik genomen. De man bedreigde donderdagoch tend rond 8.50 uur het personeel met een op een vuurwapen gelij kend voorwerp en eiste geld. Daarna vluchtte hij de zaak uit. De politie begon een onderzoek, waaruit in de loop van de dag de vermoedelijke identiteit van de overvaller naar voren kwam. De 22-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats werd als bestuurder van een auto rond 21.20 uur door een arrestatie-een heid van de politie aangehouden. Hij is voor verder onderzoek en verhoor naar een politiecellen complex gebracht. De auto is in beslag genomen en wordt onder zocht. Burgemeester van Middelburg Harald Bergmann is trots op de politie. ,,Direct na de melding zijn ze snel en goed in actie gekomen. En daarna hebben ze met man en macht onderzoek gedaan om de dader op te sporen. Nog geen 24 uur na de overval is de verdachte al aangehouden. Ook in deze zaak heeft de politie weer laten zien dat de kans dat je in Middelburg ge pakt wordt, groot is." Volgens Bergmann heeft een overval altijd grote impact op de slachtoffers. ,,Het maakt niet eens zozeer uit wat er buit gemaakt wordt, maar het feit dat je overvallen wordt, is echt afschuwelijk en heeft grote emotionele impact. Het gebeurt helaas, ook in Middelburg. De Zeeuwse politie bevestigt dat het oplossen van ernstige de licten, zoals woninginbraken, overvallen en straatroven vaak succesvol is. Een belangrijke oor zaak is de betrokkenheid van de Zeeuwse bevolking gekoppeld aan de gedreven agenten, die aan deze zaken werken. zaterdag 26 juni 2021 GO ,,Ik heb een donut gewonnen", roept de vierjarige Noan blij. Hij houdt een paarse pluche knuffel omhoog. Bij het eendjesvissen mocht hij doorgaan tot hij prijs had. ,,Ik heb deze walvis", vertelt Julia van vijf, ,,Ik wil nog een keer vissen!" Noan, Julia en hun klasgenootjes hadden geen idee dat er een kermis naar hun school zou komen. Arie Westeneng 's-Heer Hendrikskinderen De kermis bij basisschool de Poeljeugd in 's-Heer Hen drikskinderen is georgani seerd door Mercedes Brugman. foto MARCELLE DAVIDSE Kijk op de site bij /video Kinderen genieten van kermis op het schoolplein Kijk niet raar op als één van de sluisdeuren van de Krammers luizen binnenkort in de lucht hangt. De deur is kapot en moet daarom naar de wal verscheept worden. Rijkswaterstaat zet er tijdelijk een noodkering voor in de plaats. Michiel Bouwman Bruinisse De Krammersluizen in de Philipsdam. archieffoto marcelle davidse De politie heeft donderdag avond op de A58 bij Rilland een man aangehouden voor de ge wapende overval op een kap perszaak aan de Sint Janstraat in Middelburg. Luc Oggel Rilland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 28