'Weekendje weg' 'Ik wil mijn zangkoor terug' 'MZC'11 aanmoedigen' 'Dat ding hoeft niet meer op' Eindelijk zijn we van (de meeste) coronaregels af Agaath verlangt naar gezelligheid. Sven is dolblij dat hij op stap kan. En George wil weer naar het voetbalveld. Vanaf vandaag kan het weer, want dan vervallen de meeste coronamaatregelen. ,,Het is alsof je weer in het leven stapt", vindt George. 'Nét toen ik 18 werd ging alles dicht' Voor Elisa van Gent (23) en Dor- een van Kooten (19) voelt het alsof ze hun vrijheid weer terug hebben. ,,Het is heerlijk dat je thuis ge woon weer mensen kunt ont- vangen, en dat je weer normaal met mensen kunt afspreken", zegt Elisa. ,,Ik geef niet om uit gaan, maar heb zin om een dagje weg te gaan met de familie, of om met een groepje uit eten te gaan." Doreen: ,,Mijn schoonouders wilden in april een weekend weg met de familie, maar dat kon toen niet. Ik denk dat we dat nu snel alsnog gaan doen." ,,Yes! Yes! Eindelijk mag ik!" Sven Kleppe (19) uit Zierikzee is dolblij: hij mag vanavond op stap in Renesse. ,,Ik heb het uit gaan zó gemist. Anderhalfjaar mocht het niet. Nét toen ik acht tien werd, ging alles dicht." Sven en zijn vrienden laten zich eerst testen in Goes, maar dat hebben ze er graag voor over. ,,Ik ben al vaker getest. Het maakt me niks uit. En ik vind het goed dat dat moet. Dan heb je tenminste ze kerheid." Waar hij het meest naar uitkijkt? ,,Ik heb zin in de gezelligheid. Lekker zónder mondkapje tegen elkaar aan staan." ,,Het is alsof je weer in het leven stapt", vindt George Velthuijsen (87). De Zierikzeeënaar kijkt reikhalzend uit naar alle dingen die hij weer kan doen. Voetbal team MZC'11 aanmoedigen bij voorbeeld. ,,Dat was altijd dé in vulling van mijn zaterdag. Ik kom daar altijd veel mensen te gen. Ik kan ook weer naar de se niorenclub: samen koffie drin ken en praten met elkaar. Dat is heel gezellig. En vanavond zit ik Gezelligheid, daar verlangt Agaath van Zeventer (71) uit Zierikzee naar. ,,Ik wil mijn zangkoor terug. 'Maandag was dag' heet het: we zingen oude liedjes, maar dat hebben we sinds het begin van de corona al niet meer gedaan. Ik wil dol graag weer beginnen. Een beetje tutten, een beetje klet sen. Heerlijk!" Elk jaar in juli komen de kleinkinderen van haar broer logeren. ,,Een huis vol heb ik dan. Ik mis ze zo erg! Ik hoop dat ze volgende maand weer komen. Dan gaan we zin gen, dansen en knuffelen." ,,Eindelijk hoef ik dat ding niet meer op. Ik heb er zó'n hekel aan", zegt Corina Jansen (53) uit Brouwershaven. Ze krijgt het al tijd benauwd van mondkapjes. ,,Ik vergeet hem soms expres", verklapt ze. ,,Ik heb ook niet het gevoel dat het iets helpt. Je kunt toch ook afstand nemen?" Jan sen is ook blij dat ze weer op kantoor kan werken. ,,Het is leuk om weer collega's te ont moeten. Je kunt ze weer gewoon wat vragen." En nu veel landen weer een geel reisadvies hebben, maakt Jansen ook vakantieplan nen. ,,We willen naar Sicilië of Sardinië." in het theater, bij Mike Boddé. Het is zo fijn om weer onder de mensen te zijn." It zaterdag 26 juni 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl 'Alsof je weer in het leven stapt' Cornelleke Blok Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25