Bohemian Rhapsody in Blof-stijl Reiswijzer: naar welk land kan ik op reis en welke regels gelden 21 Bl0f. „Halverwege december werd ik echt wel gedeprimeerd. Er kon niets meer. In het begin van de coronatijd heb ik me een tijd lang best een over bodig mens gevoeld. Van de ene op de andere dag stond er niemand meer te klappen voor ons, wc-papier was op een zeker moment belangrijker. Kennelijk deden wij er niet meer toe, stonden we achter in de rij. Dat dwong me na te denken over de vraag of de wereld nog wel op ons muzikanten zat te wachten. Los van het feit dat er wel wat ego verbrijzeling bij kwam kijken, ben ik daar wel aan gaan twijfelen.'' Vermorzeld Jakobsen: ,,Het hele jaar ben je onderdeel van die band, dat is je bestaansrecht. Dat valt dan opeens weg en wie ben je dan nog? Eigenlijk is dat ook 40 keer Top 40 gewoon leed. Ik zeg dat omdat ik die hele periode lang vond dat ik niet mocht zeuren en moppe ren. Financieel heb ik al jaren mijn schaapjes op het droge, terwijl anderen hun baan kwijtraak ten, hun levenswerk vermorzeld zagen of dier baren verloren. Er was zoveel leed rond corona dat ik mijn eigen issues al die tijd heb afge zwakt.'' Slager: ,,En dat is dan eigenlijk ook weer niet goed, dan sta je het jezelf niet toe je ergens heel kut over te voelen.'' Jakobsen: ,,Dat is zo.'' De persoonlijke bespiegelingen hebben het bandgeluid niet veranderd. ,,De impact was er meer op ons persoonlijk'', vervolgt Jakobsen. ,,Ik merkte dat ik het na dertig jaar bijna voor lief nam wat er allemaal met Bl0f gebeurde. Het voelde als vanzelfsprekend.'' Slager: ,,Die van zelfsprekendheid is er nu wel uitgeramd.'' Het opvallendste nummer op de EP is het laatste van de vijf, Wonderen zijn welkom. Het is met 9,5 minuut het langste lied dat de Zeeuwen ooit opna men. Het is een nummer met meer dere muzikale delen; zo is er een lange gitaarsolo en het lied eindigt met een mantra. ,,Het lijkt wel onze Bohemian Rhapsody", zegt drummer Norman Bo- nink. ,,Het is een muzikale roadtrip'', zegt Slager, die de tekst vol mijmerin gen over mooie ervaringen uit het ver leden schreef. Boeddhistisch Passage uit Wonderen zijn welkom: 'Ik weet nog goed dat we liedjes van Bruce Springsteen zongen/en dat we schreeuwend van de rotsen spron gen/we doken diep in de rivier.' ,,De tekst greep mij aan bij het inzingen'', zegt Paskal Jakobsen. ,,Dit stuk deed me letterlijk denken aan een trip die ik ruim dertig jaar geleden naar Frankrijk maakte met Bas (Kennis, red.), nog voor Bl0f bestond. We sprongen toen ook in de rivier. Alleen zongen wij liedjes van Crowded House, maar ja, de tekst is dan ook van Peter. Het lied gaat over het bewust zijn van de mooie din gen die je meemaakt, het niet als van zelfsprekend beschouwen. Voor mij is het een heel boeddhistisch lied.'' Hoe bijzonder ook, het is niet geko zen als single. Jakobsen: „Daarvoor is het wel erg lang. Maar we zijn trots op Wonderen zijn welkom, we hebben dat helemaal op onze eigen voorwaarden gemaakt. We waren al bijna 9 minuten ver toen onze producer zei: 'Zou je hier niet even op adem komen, even een stukje rust inbouwen?' Waren we met een weer 20 seconden verder. Maar dat is hoe wij werken; enigszins eigenwijs. We maken onze eigen muziek zonder platenbaas die vertelt wat we moeten doen, want daar luisteren we toch niet naar.'' Kijk op pzc.nl/reiswijzer zaterdag 26 juni 2021 Horizon, de voorlaatste single van Bl0f, was het veertigste nummer waar mee de band de Top 40 haalde. Veertien num mers belandden in de top 10. Met Holiday in Spain (met Counting Crows, 5 weken) en Zoutelande (met Geike Arnaert, 10 weken) scoorde de band een nummer 1-hit. Een heel album volgt later dit jaar, de vijf liedjes die Bl0f gisteren uitbracht onder de naam Polaroids_01 zijn er een voorbode van. Horizon was eerder dit jaar de eerste single, gisteren werd Doe het dan de nieuwe single. ,,Een aan sporing om, nu het weer kan, niet te twijfelen, maar echt te doen wat je van plan bent'', zegt bassist Peter Slager. A Bl0f begon tijdens de pandemie aan zichzelf te twijfelen. Vlnr. Paskal Jakob sen, Peter Sla ger, Bas Ken nis en Norman Bonink. FOTO JEROEN ZONDAG Met onze Reiswijzer vind je alle actuele regels die gelden voor je favoriete reisbestemming. Welke Landen hebben een geel reisadvies, heb je een vaccinatiepaspoort nodig, is de horeca open of moetje in quarantaine? Alle antwoorden op die vragen vind je terug in de Reiswijzer. Vul jouw bestemming in of klik op het gewenste Land op de kaart en Laatje informeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21