Zoeken naar overlevenden in puin in Miami Klokkenluider brengt zoenende Britse minister in het nauw □LLIIC m iwp NIEUWS 15 High performance e-bi Volgens de burgemeester van Miami-Dade County, Daniella Le- vine Cava, is er hoop nog overle venden te vinden. Reddingswer kers proberen tunnels te graven naar de verschillende verdiepingen in de hoop ruimtes te vinden waar zij zich mogelijk bevinden. Ze wor den daarbij gehinderd door nieuwe instortingen en branden. Volgens de brandweer zijn meer dan tachtig reddingsploegen aan wezig. Er worden speurhonden en drones ingezet, en camera's en so- nartoestellen, om tekenen van le ven op te vangen. De reddingsactie wordt beschreven als een 'lang zaam en methodisch' proces. De hulpdiensten hopen dat het lawaai dat ze in het puin horen, afkomstig is van overlevenden. ,,Zulke gelui den hoor je altijd bij een reddings actie'', aldus Erika Benitez van de brandweer van Miami Dade County in The New York Times. Volgens gouverneur van Florida Ron DeSantis, die een bezoek bracht aan de plaats van de ramp, zou er contact zijn met enkele men sen. Hij kondigde de plaatselijke noodtoestand af om alle noodzake lijke middelen te kunnen inzet ten. De Amerikaanse president Joe Biden maakte op zijn beurt federale noodhulp vrij. Er zijn intussen vier doden ge- teld. Onder meer een moeder en haar kind werden onder het puin gered, maar de hulpdiensten moes ten een van de benen van de vrouw amputeren om haar te kunnen be vrijden, vertelden de autoriteiten aan de krant Miami Herald. Meer dan 150 anderen zijn nog vermist. Het gebouw telde meer dan 130 appartementen, waarvan er tachtig bewoond waren. Een groot deel van de Champlain Towers South zakte in de nacht van woensdag op donderdag rond half twee lokale tijd plots in elkaar. Ge tuigen vertellen dat ze wakker schrokken van het geluid van brandalarmen die afgingen, vallend puin en het trillen van de aarde. Van het twaalf verdiepingen tellende gebouw bleef alleen een rokende hoop puin over. Een bewa kingscamera filmde de ramp en toont hoe die zich in enkele secon den tijd voltrok. De brandweer eva cueerde onmiddellijk 35 mensen uit het deel van het gebouw dat nog overeind stond. Staal en beton Over de oorzaak is nog geen duide lijkheid. Volgens lokale autoriteiten werd er gewerkt aan het dak van het veertig jaar oude gebouw. Er zou volgens een advocaat die betrokken was bij het project, ook een grote renovatie op de planning hebben gestaan, omdat staal en beton van het gebouw waren aangetast. Ook werd vlakbij een nieuw apparte mentengebouw opgetrokken. Korrelige beelden van Matt Han cock in een innige omhelzing met zijn assistente Gina Coladangelo op een bewakingsvideo versche nen gisterochtend op de voorpa gina van boulevardkrant The Sun. De minister van Volksgezondheid lijkt haar te zoenen, terwijl zijn hand op haar achterwerk rust. Na de onthulling van de krant moet de politicus - die getrouwd is - vrezen voor zijn baan. De nachtmerrie van elke be windvoerder, in een compromit terende positie in een tabloid ver schijnen, raakt meer dan zijn hu welijk met Martha Hoyer Millar al leen. De kantoorliefde vond plaats op 6 mei, toen de lockdownregels Britten nog verbood om hun grootmoeder te omhelzen. Een jaar eerder juichte Hancock het opstappen toe van epidemioloog Neil Ferguson, die in vergelijkbare omstandigheden werd gesnapt. Premier Boris Johnson liet via een woordvoerder weten Hancock zijn misstap te vergeven en nog volledig vertrouwen in hem te hebben. Het lijkt uiterst twijfel achtig of Johnson hem de hand boven het hoofd kan blijven hou den. Hancock verscheen enkele weken geleden voor een parle mentaire commissie om uitleg te geven over zijn beleid tijdens het begin van de pandemie. Onder zijn bewind werden zie kenhuispatiënten vaak zonder co ronatest naar verpleeghuizen ge bracht. Mogelijk leidde deze on zorgvuldigheid tot de dood van duizenden ouderen in de centra, V waar het virus vrij spel kreeg. Zijn rol in het bemachtigen van be schermende kleding en mondkap jes voor zorgpersoneel wordt eveneens tegen het licht gehou den. Miljoenen ponden zouden zijn verspild aan ondeugdelijk ma teriaal. Volgens Dominic Cummings, de voormalige rechterhand van Johnson, loog Hancock tegen de t Het slippertje vond plaats, toen Britten niet eens hun oma mochten omhelzen premier tijdens de eerste golf dat alle getroffenen 'adequate zorg' kregen. Cummings liet ook weten minimaal dertig keer om diens ontslag te hebben gevraagd. Johnson bevestigde in uitgelekte appjes hem 'hopeloos' te vinden. Hancock bleef alleen op zijn plek om uiteindelijk als zondebok ge bruikt te kunnen worden. De smeuïge beelden, waarop Hancock eerst zorgvuldig kijkt of de kust veilig is, roepen meer vra gen op. Gina Coladangelo was niet zomaar een secretaresse met wie hij de saaiheid van de lockdown probeerde te doorbreken. Hancock leerde haar kennen tijdens zijn studietijd in Oxford, de universi teit waar hij ook zijn echtgenote ontmoette. Met Coladangelo, vol gens Britse bronnen een 'harts vriendin', presenteerde hij zelfs een radioprogramma. Hancock stelde Coladangelo, ge trouwd met een multimiljonair, vorig jaar maart aan als onbezol digd adviseur om haar zes maan den later een betaalde rol te geven. Volgens de oppositie en parlemen tariërs van zijn eigen Conserva tieve Partij heeft hij daarmee mo gelijk de ministeriële code gebro ken. ,,Zijn positie is onhoudbaar'', stelde Anneliese Dodds, voorzitter van Labour. ,,Boris Johnson moet hem ontslaan.'' Johnson vreest de reactie van het Britse volk meer. Na het uitstellen van Freedom Day, de dag waarop de laatste re stricties verdwijnen, daalt zijn po pulariteit. Binnen zijn eigen partij rommelt het. Hancock, zelfs door koningin Elizabeth niet serieus genomen - 'Hij kletst uit zijn- moet vrezen dat hij zijn affaire met een afscheid zal moeten bekopen. zaterdag 26 juni 2021 De Champlain Towers South stortte in de nacht van woensdag op donderdag plotseling deels in. foto afp Reddingsteams zoeken wan hopig naar overlevenden in het puin van een deels ingestort ap partementencomplex in de kust plaats Surfside bij Miami. De in storting heeft aan zeker vier mensen het leven gekost. Over 159 anderen was gisteren nog onduidelijkheid. Koen Van De Sype Rotterdam-Surfside Een slippertje van de Britse mi nister van Volksgezondheid Matt Hancock met zijn adviseur kan hem zijn baan kosten. Toen de zoenpartij plaatsvond, gol den strenge coronarestricties. Geert Langendorff Londen Minister Matt Hancock en zijn adviseur Gina Coladangelo. reddot winner 2020 Bekroond met meerdere erkende fiets- en design awards QWIC e-bikes al 15 jaar innovatie, design kwaliteit uit Nederland Join the new mobility era. Ontdek de innovatieve e-bikes van QWIC. Het serieuze alternatief voor de auto en het OV. De e-bikes zijn smartphone connected diefstal protected, verkrijgbaar in 25 en 45 km/h variant, accu's tot 756Wh, actieradius tot 170km. Ruim 600 QWIC dealers, de beste service altijd dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 15