Burgemeester: 120 dagen verhuur toestaan in Sluis is spelen met vuur Protest tegen trapveldje in Othene: 'Ik ben de kluts kwijt' 7 ZENHUYS IN HULST YOGA, MINDFULNESS EN MASSAGE Vijf docenten die lessen in yoga, mindfulness en massage geven, zitten nu onder één dak in Hulst. Sophie van Denderen opent dit weekend het Zenhuys. ,,Het ging van een droom naar een idee en nu zit ik hier!" I en kantoorruimte met systeemplafond en tl- balken is omgetoverd naar een open ruimte I met houten vloer, zacht licht, warme kleuren en de geur van wierook. De transformatie van het pand aan 's-Gravenhofplein 4 in Hulst kon niet groter zijn. Dat was de bedoeling van Sophie van Denderen. Ze wil dat mensen zich meteen senang voelen als ze het Zenhuys binnen stappen. ,,De er varing begint met kleur, geur en materiaal. Een ledlamp of kaars licht maakt een heel groot ver schil." Gezonde levensstijl Sophie raakte een aantal jaar gele den in de ban van holistisch leven. Oftewel een manier van leven met aandacht voor voeding, meditatie en een gezonde levensstijl. Ze weet hoe het is als er stress bij werk of studie komt kijken: Sophie stu deerde internationaal recht en rondt nu een master internationale criminologie af. Ze komt uit Hulst, woont momenteel in Amsterdam en woonde de afgelopen jaren in Spanje en Latijns-Amerika waar ze veel vrijwilligerswerk deed in het verlengde van haar studie. De laatste jaren verdiepte ze zich steeds meer in mindfulness, mas sage en yoga. ,,Je gaat je veel afvra gen. Waarom is er criminaliteit, zijn er ongelijkheden, crises en hoe los je die op? Vaak hebben mensen een andere benadering nodig." Van het één kwam het an der en Sophie volgde zelf een op leiding tot holistisch masseuse. Ze masseert mensen die pijn hebben maar zet ook een stapje extra. ,,Het kan ontspannend en dieper wer ken. En een stukje inzicht bieden." Ze behandelt sinds twee jaar mensen in Amsterdam en merkte dat er in Hulst ook interesse voor Als je veel rust en stilte hebt gehad, kun je kijken hoe je dat nu kunt combineren en hoe je met prikkels omgaat was. Zeker na corona, nu veel weer mag en mensen weer moeten wennen aan de drukte. ,,Als je veel rust en stilte hebt gehad, kun je kij ken hoe je dat nu kunt combineren en hoe je met prikkels omgaat." Ze kende andere docenten die samen wilden werken en het Zenhuys was geboren. ,,Ik heb zo'n mooi team nu." Dat bestaat met Sophie erbij uit vijf personen die yoga, mindfulness en holistic pulsing aanbieden. ,,Het Zenhuys is een multifunctionele ruimte", legt So phie uit. Met een gordijn kan ze de ruimte afsluiten waar ze massages geeft. Daarnaast gaan er regelma tig workshops gegeven worden. ,,Ademsessies, soundhealings, cre atieve workshops, er past zó veel bij." Bij het Zenhuys hoort ook een winkeltje dat op zaterdagmidda gen en op afspraak open is. ,,Zodat je een zen-ervaring thuis kunt creëren." Sophie koos producten met zoveel mogelijk gerecyclede en natuurlijke materialen uit die bij de filosofie van het Zenhuys passen. De meditatiekussens zijn van gerecycled linnen en de kaar sen door een inwoonster uit de buurt gemaakt van sojawax. ,,We hebben samengezeten om te kij ken welke geur hier het beste past." Een meerderheid van de Sluise ge meenteraad (10 tegen 9 stemmen) nam donderdagavond het voorge nomen besluit om 120 dagen toeris tische verhuur toe te staan. Het col lege van B en W had 60 dagen voor gesteld. Vermue waarschuwde ook al in de raadsvergadering dat 120 da gen in strijd is met de Huisvesti gingswet. Van permanente bewo ning is dan geen sprake meer. Voorlopig besluit De fracties van Nieuw Gemeente- lang, VVD en Onafhankelijk West én CDA-raadslid Sjaak Quaak ko zen toch voorlopig voor 120 dagen. 'Voorlopig', want er volgt nog een inspraakronde. Definitieve besluit vorming is eind dit jaar voorzien. Lia Flikweert, fractievoorzitter van Onafhankelijk West, verwijst daar vrijdag ook naar in reactie op Ver- mue. Dat Vermue stelt een definitief besluit voor te dragen ter vernieti ging aan de Kroon, zegt Flikweert te kunnen begrijpen vanuit haar rol als voor raadsvoorzitter. ,,Maar", geeft Flikweert aan, ,,wij gaan ervan uit dat het wel kan. En als het juri disch echt niet kan op deze manier, dan wellicht op een andere ma nier." Nieuw Gemeentebelang en On afhankelijk West zijn van plan zijn met oppositiepartij Dorps Toe risme maart 2022 als één lokale par tij aan de raadsverkiezingen mee te doen. D T stemde tegen het 120- dagenbesluit. Flikweert is daar la coniek over: ,,We stemmen elk van uit onze eigen rol." De voetbalkooi in de Terneu- zense wijk Othene moest al weg onder druk van omwonen den, komen elders in de buurt andere bewoners ook nog in verzet tegen de plaatsing van twee goaltjes op een trapveldje. Wethouder Sonja Suij re ageerde donderdagavond ge tergd in een raadscommissie. ,,Ik ben de kluts kwijt." Peter de Kraker, raadslid voor D66, kaartte 'het probleem' aan namens bewoners van de Wa termunt. Ze hadden bij hem aan de bel getrokken, omdat er 'opeens' goaltjes waren ge- plaatst op een groenstrook vlakbij hen. Ze klaagden niet over spelende kinderen, maar dat de groenstrook een mooi stuk natuur was en zou zijn vernietigd door maaiwerk voor het trapveldje. 'Onzin', bleek uit het antwoord van wethou der Suij. Er stonden al speeltoe stellen; die waren slechts ver vangen door goaltjes. ,,Kunnen kinderen in heerlijk vers gras buiten spelen, is het weer niet goed", luchtte ze haar hart. Suij verwees daarmee ook naar eer dere kritiek van De Kraker op de aanleg van kunstgrasvelden. Schielijk trok hij zijn keutel in. ,,Als de vlag er zo bijhangt..." zaterdag 26 juni 2021 VL 'Van droom naar idee en nu zit ik hier' Sophie Stockman Hulst -Sophie van Denderen Het Zenhuys geeft gedurende het openingsweekend proefles sen waarvoor aangemeld kan worden. Meer informatie via het- zenhuys.nl. De gemeenteraad van Sluis speelt met vuur, als wordt vast gehouden aan het toestaan van toeristische verhuur van wonin gen in de kernen gedurende 120 dagen per jaar. Burgemeester Marga Vermue liet gisteren weten niets anders te kunnen dan zo'n besluit ter vernietiging voor te dragen aan de Kroon. Harmen van der Werf Sluis Harmen van der Werf Sophie van Denderen in het nieuwe Zenhuys in Hulst. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 135