Plan aanpak overlast jongeren haalt het niet 6 Mannen zonder hoogtevrees werken aan windturbine bij Terneuzen Hoogtevrees hebben ze in derdaad niet, vertellen ze. Met de lift zijn de mannen naar boven gegaan, waarna ze in de gondel op tachtig meter hoogte via een luik naar buiten kunnen stappen en hun werk kunnen doen. In de kop van de windtur bine langs de Tractaatweg is een (smeer)olielekkage ge weest. Ze moeten de boel schoonmaken. Strikte regels Praten willen de hoogtewer kers, twee Nederlanders en een in Brabant wonende En gelsman, wel. Hun namen la ten ze achterwege. Ze ken- nen het persbeleid van hun bedrijf niet. Het is typerend, ze houden zich strikt aan de regels op grote hoogte én op de grond. Anders kun je dit soort werk niet doen. Ze vinden het ook niet spectaculair wat ze doen, maar als ze de foto's ervan zien, lijken ze toch in elk geval een beetje on der de indruk van wat ze zelf doen. VVD-fractievoorzitter George Meij nam het voortouw in de dis cussie. Hij is benaderd door bewo ners van de Basaltpromenade en flats bij het Churchill Hotel. Zij er- varen volgens hem vooral bij beter weer 'een forse toename van nach telijke overlast'. En dat gaat dan, meldde Meij, om geluidsoverlast, gevaarlijk rijgedrag, intimidatie en 'zelfs een barbecue op de openbare weg'. Coronamaatregel Dé manier om dit aan te pakken, is 'onverwijld' verbodsborden te plaatsen, zodat niet-bewoners tij dens nachtelijke uren niet meer op de parkeerterreinen mogen ko men, aldus VVD, CDA en CU. In het voorjaar van 2021 is dat ook ge beurd, stelden zij. Dit ging om een coronamaatregel die werkte. Wel trad er een waterbedeffect op. Uit andere delen van Terneuzen kwa men juist meer klachten over 'hangjongeren'. Hoe alarmerend met name VVD'er Meij de toe stand op de parkeerterreinen langs de Westerschelde ook ver woordde, hij kreeg voor een toe gangsverbod de handen niet op el kaar. PvdA-fractievoorzitter Laszlo van de Voorde schoot er zelfs door uit zijn slof. ,,Dit is weer zo'n maatregel om jongeren aan banden te leggen. Waar is de verdraagzaamheid ge bleven? Als er overlast is, moet worden ingegrepen, maar zoek ook naar andere middelen met bijvoor beeld jeugdwerkers." Nachtrust Dat er voor jongeren in Terneuzen niet al te veel te doen is, staat hele maal los van de overlast op de par- keerterreinen, reageert CDA-frac- tievoorzitter Jos van Ginneken. ,,Dat is een andere discussie. Het Dit is weer zo'n maatregel om jongeren aan banden te leggen. Waar is de verdraagzaamheid gebleven? gaat er ons om dat omwonenden hun nachtrust terugkrijgen. Ze hebben daar recht op." Toch zal het zeker voorlopig niet tot parkeer verboden voor niet-inwoners ko men. Burgemeester Erik van Mer- rienboer haalde een streep door de rekening van CDA, VVD en CU. Hij zei zulke verboden niet in te kunnen stellen, alleen op naam en tijdelijk, en hij noemde verbo den ook 'disproportioneel'. Twee agenten in opleiding zijn de situa tie in het kaart aan te brengen, voegde Van Merrienboer toe, om te bepalen welke maatregelen no dig zijn en wel kunnen. CDA, VVD en CU trokken daarop hun voorstel in, met twee kanttekeningen: dat ze erop terug komen en dat ze verwachten dat de politie bij klachten snel op treedt. zaterdag 26 juni 2021 'Zo spectaculair is dit toch niet' Werkzaamheden op grote hoogte aan windturbine in de Koegorspolder langs de Tractaatweg tussen Axel en Terneuzen. fotos anne hana Rijdend over de Tractaat weg van Axel naar Terneu- zen zag je ze hangen deze week, onder de gondel onder een van de 22 wind turbines in de Koegorspol- der: de mannen zonder hoogtevrees. Ze werken voor onderhoudsbedrijf Deutsche Windtechnik, blijkt laat in de middag bij een bezoekje. Harmen van der Werf Terneuzen Het moet afgelopen zijn met de overlast door 'hangjongeren' op de parkeerterreinen bij de Ba saltpromenade en op de Schel- dedijk bij het Churchill Hotel in Terneuzen. De terreinen moeten in de nachtelijke uren verboden worden voor niet-bewoners, be pleitten CDA, VVD en Christen Unie deze week in een raads commissie. Ze kregen er de han den niet voor op elkaar. Harmen van der Werf Terneuzen -Laszlo van de Voorde, fractievoorzitter PvdA Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 134