Raad zet licht op groen voor asielzoekerscentrum Vooral grote groei in de onderbouw l OPHEFFINGS UITVERKOOP Ons pand moet leeg. Alle tapijten nu met extra HOGE KORTINGEN! www ran '(if'/i <U 'HiL 7 Daarmee doelde raadslid Martijn Vermeulen op het in 2019 gesloten azs aan de Albert Plesmanweg. Dat heeft er bijna tien jaar gestaan. ,,La- ten we snel meer sociale huurwo ningen bouwen in plaats van weer een asielzoekerscentrum", zei Ver meulen. Veel andere fracties noem den dat een schijntegenstelling. ,,Beide zaken hebben werkelijk niets met elkaar te maken", vond Johnny Lukasse (SGP/CU). „Bo vendien kun je niet stellen dat je als gemeente wel genoeg hebt gedaan als nog zoveel mensen op de vlucht zijn", voegde CDA'er Frans van der Knaap daar aan toe. Omdat het aantal vluchtelingen dat naar Nederland komt weer is toegenomen zijn extra opvangplek ken nodig, ook in Zeeland. De pro vincie heeft elke gemeente ge vraagd wat ze kan betekenen. Dat kan de komst van een asielzoekers centrum zijn, maar bijvoorbeeld ook het opnemen van extra status houders (mensen die al een ver blijfsvergunning hebben) of het bieden van hulp aan de opvang in andere gemeenten. Goes kiest nu voor het opnieuw huisvesten van een asielzoekers centrum, net als Middelburg en Terneuzen. Nieuw Goes stelde dat ook andere gemeenten meer moe ten doen en kreeg daarin bijval van de Partij voor Goes. Die vindt dat ook de kleinere Zeeuwse gemeen ten best wat meer inspanningen kunnen leveren dan nu het geval is. - Rob Paardekam De situatie is op dit moment al zo nijpend dat één groep van de Kloe- tingseschool aan de Zomerweg op het centrale leerplein zit. ,,Maar dat is daar natuurlijk niet voor be doeld", zegt bestuurder Pim van Kampen van onderwijskoepel Al- bero. Hij hoopt dat op korte ter mijn al een tijdelijke oplossing kan worden gevonden. Ruim een jaar geleden verruil den de leerlingen van de Kloe- tingseschool hun oude gebouw aan de Groenedaal voor het gloed nieuwe onderkomen. ,,Wat zijn echt overdonderd door wat er daarna is gebeurd", zegt Van Kam pen. ,,De school groeit als kool sinds die in het nieuwe gebouw zit. Waar we hadden gerekend op een leerlingaantal van 160, zitten we na de zomer waarschijnlijk al op 190 leerlingen." Niet geslapen Voorafgaand aan de bouw van de school zijn uiteraard toekomst prognoses gemaakt, maar volgens Van Kampen kon dit scenario op geen enkele wijze worden voor zien. Die lezing wordt bevestigd door wethouder André van der Reest, verantwoordelijk voor on derwijshuisvesting. ,,We hebben echt niet zitten slapen." Volgens Van Kampen heeft de groei te ma ken met het goede onderwijs op de school, het mooie nieuwe gebouw Pim van Kampen: „Wellicht moeten we in de toekomst een post- codebeleid gaan hanteren." foto lex de meester en het feit dat de Kloetingseschool en Kibeo (kinderopvang) nu on der één dak zitten. Nieuwe leerlin gen komen zelfs uit Goese wijken als Mannee, Noordhoek en Goese Diep. De school groeit als kool sinds die in het nieuwe gebouw zit De gemeente, Albero en Kibeo zijn met elkaar in gesprek over een snelle oplossing. Wellicht in de vorm van tijdelijke lokalen. Van Kampen vindt dat daarna een structurele oplossing moet volgen. De grote groei zit in de onder bouw, dus er is waarschijnlijk geen sprake van een probleem dat over een paar jaar weer is opgelost. Een voordeel is dat het nieuwe schoolgebouw dusdanig is ont worpen dat op de verdieping rela tief eenvoudig nog twee lokalen kunnen worden bijgebouwd. Van der Reest zegt dat het zaak is nu eerst even goed te kijken wat de beste optie is. ,,Want we willen niet bouwen voor leegstand." Maximum Van Kampen stelt dat de school niet kan blijven groeien. Twee honderd leerlingen is volgens hem wel zo'n beetje het maximum. ,,Wellicht moeten we in de toe komst een postcodebeleid gaan hanteren. Dat mogen we als school. Dat betekent dat alleen kinderen die in bepaalde postco- degebieden wonen nog nieuw kunnen komen op de Kloe- tingseschool." Het gebouw van de Kloetingseschool en kinderopvangorganisatie Kibeo in Kloetinge is na ruim een jaar al te klein. Dat lijkt een tikkeltje gênant. Moderne Perzische tapijten Berbers Wij/% 0031 164 24 22 16 BE ZATERDAG 26 JUNI 2021 GOES Het licht voor een nieuw asiel zoekerscentrum in Goes is op groen gezet door de gemeente raad. Alleen Nieuw Goes ziet niets in de komst van zo'n azc. ,,We hebben al genoeg gedaan." School is na een jaar al te klein Kloetinge - Pim van Kampen bestuurder onderwijskoepel Albero Een jaar geleden werd de naam van het schoolgebouw onthuld: IKC Kloetinge. foto johan van der heijden Rob Paardekam Showroom: BERGEN OP ZOOM, Bosstraat 24 Grote markt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 133