'Coronacrisiskoor' The Vocal M treedt voor 't eerst op voor publiek Parkeervignet tot nu toe 2760 keer verkocht OPHEFFINGS UITVERKOOP HOGE KORTINGEN! i^,vari!)ih <U 'HiL Ons pand moet leeg. Alle tapijten nu met extra 7 KRITIEK AMENDEMENT Het rommelt in Burgh-Haamstede en dat moet maar eens klaar zijn, vindt de fractie van Leefbaar Schouwen- Duiveland. Moderne Perzische tapijten Berbers Want meepraten heeft zo zijn grenzen als dat betekent dat de dorpsvisie steeds vooruit wordt geschoven. LSD wil de uitvoering van de plannen voor het dorp een duwtje geven door er wat punten uit te lichten. Het is ook niet niks om in zo'n uitgestrekt dorp, dat van Westen- schouwen, via Burgh en Haam stede naar Nieuw-Haamstede loopt, alle neuzen dezelfde kant op te krijgen. En dat is te merken bij het verder uitwerken van de dorpsvisie. Er klinkt steeds kri tiek vanuit verschillende hoeken, waarbij dorpsraadsvoorzitter Kees Veerhoek vaak het middel punt is waarop wordt geschoten. Onterecht, vindt LSD-fractie- voorzitter Robbert Lievense. Daarom roeren hij en zijn partij zich in de kwestie met als doel de dorpsvisie wat meer richting te geven. Speerpunten Via een uitvoerig betoog - een troonrede, noemde SP-fractielei- der Reint Laan het - lichtte Lie- vense donderdagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering zijn speerpunten op de uitvoering van de dorpsvisie toe. Daarvoor had LSD samen met Hart voor Schou- wen-Duiveland een amendement ingediend. Onder andere de ver plaatsing van de supermarkt en Het ging een kant op waarbij de uitdaging wel heel groot werd een nieuwe ontsluiting voor Burgh werden daarin genoemd. Niet dat dat aanpassin gen zijn die gelijk in 'kannen en kruiken' zitten. In juli en augus tus is er een inspraaktermijn waarbij belanghebbenden erop kunnen schieten. De aanpak van LSD stuitte op verbazing bij diverse raadsleden. Want, 'hoe is dit nu eigenlijk tot stand gekomen?', vroeg Reint Laan (SP). ,,We moeten niet weg lopen voor het nemen van verant woordelijkheid", zei Lievense. ,,We moeten duidelijkheid schep pen." Partijleden van LSD zijn het dorp ingetrokken en gaan praten 'met alle groeperingen die we konden benaderen', zegt Lie vense. ,,Dat is niets nieuws. Wij gaan altijd gesprekken voeren op plekken waar er dingen aan de gang zijn. Dat is onze algemene manier van politiek bedrijven." In Burgh-Haamstede dreigde het volgens Lievense mis te gaan met de dorpsvisie. ,,Het ging een kant op waarbij de uitdaging wel heel groot werd. En het leek erop alsof mensen het niet met elkaar eens waren." Dat laatste bleek na de gesprekken mee te vallen, zegt hij. En in samenspraak met de groeperingen waarmee is gespro ken, waaronder de dorpsraad, de ondernemersvereniging en De Verbinding, zijn de zogeheten 'hete hangijzers' eruit gehaald. ,,Er zal iemand moeten zijn die zegt: dit zijn de punten die overgeble ven zijn, hier zul je een keuze uit moeten maken. Je kunt dat niet al leen op het bord van een dorps raad leggen of participerende in woners, daar is de volksvertegen woordiging voor nodig." Alle raadsleden konden zich donder dagavond in elk geval vinden in het amendement van LSD. Brouwershaven ,,Voor de meeste zangers in dit koor was kerst 2019 de laatste uitvoering voor publiek", zegt Stouten. Hij is dan ook verheugd dat het eindelijk weer mogelijk is om te zingen voor publiek dat in dezelfde ruimte aan wezig is. ,,We hebben wel al een livestreamconcert gegeven. Er zijn mensen die van livestream naar livestream hebben geleefd. Daar naar luisteren is gratis, maar men sen kunnen wel doneren. Daarmee hebben we de boel een beetje kun nen redden, maar daarom is het ook goed dat we nu weer echt voor publiek kunnen optreden." The Vocal M - de M is van Marien - bestaat uit vijftien leden tussen de 18 tot en met 30 jaar. ,,Ik ben zelf de oudste", zegt Stouten. Op het repertoire staan geestelijke liede ren. Tijdens de repetities en de uit voering wordt steeds de 1,5 meter in acht gehouden, zegt Stouten. ,,Het is geen activisme van ons hoor, zingen is nooit verboden ge weest. Wel hebben we gezien waar het bij andere koren misging. Daarom repeteren we steeds 1,5 uur aan een stuk, zonder pauze. We gaan na afloop allemaal gelijk naar huis en blijven niet plakken. Daardoor is er nooit iets gebeurd. En als er een lid klachten had, bleef hij thuis." Er zijn 50 kaarten (via marien- stouten.nl) beschikbaar voor het concert dat om 20.00 uur begint. ,,We willen niet gelijk volle bak. We verwennen mensen ook via de livestream via mijn YouTubekanaal en dat blijven we voorlopig ook doen." Dirigent Marien Stouten be speelt tijdens het concert tevens het drukwindharmonium. Het koor wordt begeleid door Christi- aan Stouten op de vleugel en Aleida Stouten op de dwarsfluit. Dat de wethouder het antwoord op de vraag hoeveel aanvragen ze ver wacht niet weet, heeft te maken met een paar factoren. Ten eerste is de prijs van het vignet verlaagd. ,,In fe bruari gingen we nog uit van een andere prijs, namelijk 75 euro. Op basis daarvan maakten we een schatting dat er 1500 parkeervignet- ten uit zouden gaan. Nu kunnen mensen voor 15 euro een vignet ko pen dat van 1 juli tot en met 31 de cember 2021 geldig is." Die lagere prijs maakt het vignet aantrekkelijker en bovendien kun nen er nu twee vignetten (de tweede voor een meerprijs) per huishouden worden aangevraagd. Maar dat is ook gelijk het punt waarop de schatting van de ge meente vastloopt. ,,We hebben zo'n 15.000 huishoudens op Schouwen- Duiveland, dus in theorie zouden er 30.000 vignetten kunnen worden uitgegeven. Maar niet alle huishou dens hebben een auto en ook niet alle huishoudens met twee auto's vragen er twee aan." Mensen krijgen geen vignet thuisgestuurd. Het parkeren werkt op kentekenregistratie. Wie in de kernen wil parkeren of bij het strand logt daarvoor in op de website van de gemeente of belt een telefoon nummer. zaterdag 26 juni 2021 SD Leefbaar haalt angel uit gesprek dorpsvisie Valeska Nastaly Burgh-Haamstede - Robbert Lievense, Leefbaar Schouwen-Duiveland Van dagelijks zeven koren diri geren naar in één klap niets. Dat kon niet lang duren bij Ma rien Stouten uit Scharendijke. ,,Het ging al gauw kriebelen en via WhatsApp met koorleden is midden in de coronacrisis een jongerenkoor ontstaan." Dat koor, The Vocal M, treedt van daag voor het eerst op voor pu bliek in de Grote of Sint Nico- laaskerk in Brouwershaven. Valeska Nastaly Ruim een week nadat inwoners van Schouwen-Duiveland het konden aanvragen, hebben 2760 mensen een parkeervignet aangeschaft. Bij dat aantal (ge rekend tot en met donderdag) zit ook de aanvraag van wethou der Ankie Smit. Zij behoort tot de inwoners die het graag willen hebben, maar ze heeft geen idee hoeveel inwoners uiteinde lijk een parkeervignet gaan aan vragen. Valeska Nastaly Zierikzee The Vocal M bestaat uit 15 leden onder de 35 jaar. foto erik vink Showroom: BERGEN OP ZOOM, Bosstraat 24 affl .0031 164 24 22 16 E WEBSHOP Grote markt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 130