Testament kan veel familieleed voorkomen én geld besparen 6 Mannen zonder hoogtevrees werken aan windturbine bij Terneuzen Terneuzen Hoogtevrees hebben ze inder daad niet, vertellen ze. Met de lift zijn de mannen naar boven gegaan, waarna ze in de gondel op tachtig meter hoogte via een luik naar buiten kunnen stappen en hun werk kunnen doen. In de kop van de wind turbine langs de Tractaatweg is een (smeer)olielekkage ge weest. Ze moeten de boel schoonmaken. Praten willen de hoogtewer kers, twee Nederlanders en een in Brabant wonende En gelsman, wel. Hun namen la ten ze achterwege. Ze kennen het persbeleid van hun bedrijf niet. Het is typerend, ze houden zich strikt aan de regels op grote hoogte én op de grond. Anders kun je dit soort werk niet doen. Ze vinden het ook niet spectaculair wat ze doen, maar als ze de foto's er van zien, lijken ze toch in elk geval een beetje onder de in druk van wat ze zelf doen. ADVERTENTIE Erfrechtspecialiste Carien Moeijes geeft donderdag 8 juli een lezing in FiZi Filmtheater ERFRECHTPLAN. www.erfrechtplan.nl 085 - 8000 100 zaterdag 26 juni 2021 'Zo spectaculair is dit toch niet' Rijdend over de Tractaat weg van Axel naar Terneu zen zag je ze hangen deze week, onder de gondel onder een van de 22 wind turbines in de Koegorspol- der: de mannen zonder hoogtevrees. Ze werken voor onderhoudsbedrijf Deutsche Windtechnik, blijkt laat in de middag bij een bezoekje. Harmen van der Werf Werkzaamheden op grote hoogte aan windturbine in de Koe- gorspolder langs de Tractaatweg tussen Axel en Terneuzen. fotos ANNE HANA ZIERIKZEE - Er bestaan veel misverstanden over de verdeling van een nalatenschap wanneer één van de twee partners overlijdt. De meeste vijftigplussers denken dat de afwikke ling van een erfenis in Nederland prima bij wet geregeld is. Maar niets is minder waar, stelt erfrechtspecialiste Carien Moeijes van Erfrechtplan. Volgens haar kan een goed testa ment veel familieleed én geld besparen. 'Wie dan leeft, wie dan zorgt', wordt weieens gezegd. Toch kan het leven van een achterblijvende partner na een over lijden, los van alle verdriet en rouw, door het ontbreken van een testament op een regelrecht drama uitlopen. Door wets wijzigingen in de algelopen decennia, is het vaak onduidelijk hoe het erfrecht nu wettelijk is geregeld. "Met een testament weet men vooraf al precies waar ze aan toe zijn wanneer een dierbare wegvalt", zegt Carien Moeijes. "Bij verhalen over testamenten en erfenissen wordt vaak ge dacht dat het iets is voor vermogende mensen", gaat Carien Moeijes verder. "Binnen de generatie vijftigplussers heeft mis schien niet iedereen een kapitaal op de bank opgebouwd. Een groot deel heeft wel een eigen huis dat (bijna) hypotheekvrij is. Ook dat is vermogen waarover erfbelasting verschuldigd kan zijn." Aan de hand van een simpel rekensommetje legt Carien Moeijes uit dat bij het ontbreken van een testament, het overlijden van een partner tot een financieel drama voor de achterblijvers kan leiden. "De nog levende partner heeft wel iswaar een grote vrijstelling van erfbelasting, maar deze ouder moet de erfbelasting over de erfdelen van de kinderen al wel direct afrekenen. Zo'n acht maanden na het overlijden van een partner ligt de blauwe envelop op de deurmat. Als de erfenis voor het merendeel bestaat uit het huis, hoe ga je dan die erf belasting betalen?" Carien Moeijes kent meerdere voorbeelden van mensen die hierdoor in financiële problemen zijn gekomen. "Onnodig fa milieleed, dergelijke schrijnende situaties zijn te voorkomen door het opstellen van een testament. Maar je moet het wel even doen." Vreemd genoeg is het maken van een afspraak bij een nota ris voor veel mensen nog een erg grote stap. Dat ziet Carien Moeijes ook. "Mensen vrezen vaak dat het handenvol geld kost of dat de materie erg ingewikkeld is. En nadenken of pra ten over een testament is ook niet de leukste bezigheid die je kunt bedenken, dus schuiven ze het opstellen van een testa ment voor zich uit. Soms té ver." Het is daarom verstandig om bij leven samen een volmacht vast te laten leggen in een levenstestament. Is dat niet het geval, dan zal het er in de praktijk op uitdraaien dat de part ner van iemand die bijvoorbeeld door ziekte wilsonbekwaam is geworden ineens voor alledaagse zaken bij de rechter om toestemming moet vragen." De kosten van een testament wegen niet op tegenover de las ten die anders voor rekening van nabestaanden en partners komen", zegt Carien Moeijes tot slot. "Laat staan het onvoor ziene leed dat er mee gemoeid kan zijn. Dat wens je niemand toe." Lezing op locatie Donderdag 8 juli om 13:00 uur of om 15:30 uur geeft Carien Moeijes een lezing over de noodzaak van een testament en levenstestament. U kunt een van deze lezingen kosteloos bij wonen door u in te schrijven op www.erfrechtplan.nl of te bellen naar 085 - 8000100. Door de nieuwe anderhalve meter maatschappij zijn er maar een beperkt aantal stoelen beschikbaar. Daarom is aanmel den noodzakelijk. We houden uiteraard strikt rekening met de RIVM richtlijnen. In de wet is inmiddels geregeld dat bij het overlijden, de over blijvende ouder en de kinderen samen erven. De langstleven de is eigenaar van alle eigendommen en de kinderen zijn wel iswaar erfgenaam maar krijgen nog niets in handen. Ze krijgen een soort tegoedbon op de overblijvende ouder. Erfrechtplan heeft in samenwerking met een groot aantal no tariskantoren een laagdrempelige service ontwikkeld, waarbij op heel persoonlijke wijze een testament kan worden opge steld. Bovendien blijven de totale kosten inzichtelijk en relatief laag. "Onze erfrechtspecialist komt bij de mensen thuis om de wensen en verzoeken op te tekenen en vertaalt dit naar een concept-testament in begrijpelijke taal. De erfrechtspecialist gaat samen met de klant naar de notaris om het definitieve testament te laten bezegelen. We verlagen niet alleen de drempel naar de notaris, we ontzorgen ook. Naast een testament kan ook een levenstestament familiedra ma's voorkomen, legt Carien Moeijes uit. "Stel, één van de twee partners wordt wilsonbekwaam, dan is het niet vanzelfsprekend dat de ander zonder meer kan be schikken en beslissen over de (gezamenlijke) eigendommen. Blijft u liever thuis? Geef u dan op voor onze online lezingen. Deze worden dagelijks gehouden op verschillende tijdstippen. U bepaalt zelf wanneer u de lezing volgt via uw eigen compu ter, tablet of smartphone. Locatie: Datum: Aanvang: FiZi Filmtheater Kerkhof 3 4301 BZ Zierikzee donderdag 8 juli 2021 13:00 uur of 15:30 uur Inschrijven kan via: www.erfrechtplan.nl 085 - 8000 100

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 129