'PAPA MAG GEEN DIKKE PAPZAK WORDEN' Bastiaan Ragas 'De kinderen verstoppen hun drop voor mij' 'Met mijn levensstijl moet ik bootcampen' 'Ik ben 's nachts een onrustige labrador' 'Met trollen op Twitter kan ik goed omgaan' 'Ik drink graag een biertje met mijn oudste' Zanger en presentator Bastiaan Ragas wordt volgende week 'gezond en wel' 50. Hij drinkt elke dag een paar glazen alcohol en compenseert dat met grint sjouwen in de tuin. Hij vermijdt de macho sportschool en wil het liefst zijn eigen slaapkamer. 'Je kunt 's nachts toch bij elkaar op bezoek?' ETEN DRINKEN 'Ik ben onmatig, dol op drank, gezelligheid en borre len. Knabbeltje erbij, iets lekkers voor elkaar afsnijden. Het mooiste moment van de dag. Ik drink elke avond wel een paar glazen wijn of bier, net als de meeste mensen die ik ken. Hoewel: mijn vrouw Tooske heeft meer discipline dan ik. Op koken ben ik ook gek, maar Tooske doet dat meestal, zij kan dat echt goed. Na zestien jaar huwelijk vind ik het nog steeds een wonder dat ze elke dag iets anders op tafel zet. Met roken ben ik gestopt, chocola en drop koop ik niet. Als een van mijn kinderen een zak drop van oma heeft gekregen, ga ik er 's nachts naar op zoek. Dat weten ze, dus zo'n zak verstoppen ze goed.' BEWEGEN 'Dat is nodig omdat ik zo onmatig ben. Dan zeg ik tegen mijn kinderen: 'papa gaat weer sporten anders wordt-ie...' een dikke papzak', vullen ze dan aan. Dus twee keer per week bootcamp ik met vrienden in de duinen. Om half 7 opstaan en opdrukken in de kou is niet per se leuk, maar die prijs moet ik betalen voor mijn bourgondische levensstijl. Verder werk ik elke dag een uurtje of twee in de tuin. De sportschool vind ik vreselijk. Vieze lucht, plakkerige toestellen, macho sfeertje, takkeherrie. Dan liever takken zagen en grint sjouwen.' SLAPEN 'Onrustig. Ik twitter vaak 's nachts omdat ik wakker lig en ook omdat de mensen die ik volg in Amerika dan beginnen. 's Middags doe ik nog weleens een slaapje van twintig minuten, als een oude man, en ik drink slaapthee. Ik heb aan zes uur slaap genoeg. Mijn vrouw en ik hebben aparte dekbedden: zij is een schone slaapster, ik een onrustige labrador. Ik zou het liefst gescheiden slaapkamers willen. Dat vinden mensen raar, maar je kunt toch gewoon op bezoek komen? Onze vier kinderen, van 11 tot en met 19 jaar, hebben ook een eigen slaapkamer. Dus misschien komt dat later wel.' SCHERMTIJD 'Belachelijk veel, ik denk zes uur per dag. Social media, nieuws, alles door elkaar. Ik ben verslavingsgevoelig en die smartphone is gemaakt om al je impulsen te faciliteren. Twitter vind ik inhoudelijk interessant en ik ben redelijk maatschappelijk betrokken. Ik vind wat van de vervuiling van Tata Steel, van de industriële veeteelt. Ik word weleens belaagd door trollen, als ik weer eens een mening heb die iemand niet aan staat, maar ik kan daar redelijk mee omgaan. Er zitten te veel leuke mensen op Twitter om daarom te stoppen.' ONTSPANNEN 'Ik vind het leven ontzettend mooi, bijzonder, fascine rend en ontroerend. Dan kijk ik naar mijn vrouw en kinderen op wie ik dol ben, denk ik aan mijn ouders bij wie ik net op bezoek ben geweest. Het zon licht op de bomen, een vogel die zingt, een biertje drinken met mijn oudste zoon. Al die dingen ontspannen me. Ik ervaar wel druk - ik breng binnenkort een single uit, ben bezig met een boek en presenteer op 2 juli het radio programma All About Love bij Sublime - maar mijn agenda is zo divers dat ik het allemaal wel aankan. Ook na irritante dingen fladdert mijn geest wel weer door naar iets anders.' MEZZA 47

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 127