4'\{ II emogen weer en flirten: Maar... hoe moest dat ook alweer? Verdachte krijgt geen verlof voor afscheid pa 'Bel huisartsenpost alleen bij spoed' 5P| EUWS 11 CONTACT ONWENNIG lp! f £ün Na anderhalf jaar afstand houden mogen we ons dit weekend weer in het nachtleven storten om te dansen, feesten en flirten. Maar hoe doe je dat ook alweer? Liefdesexpert Carla Ketelaar: ,,Als je zelf plezier hebt, ben je al een heel eind." Alle horeca mag vanaf vandaag weer open. De nachthoreca zelfs voor het eerst sinds de eerste lockdown, bijna anderhalfjaar geleden. Wie gevaccineerd is, corona gehad heeft, of een test doet, mag zich dansend en feestend uitleven. Maar zijn we het flirten niet ver leerd, nu we nderhalf jaar ge zoomd in plaats van gezoend heb ben? Carla Ketelaar (kleine foto), die singles coacht die op zoek zijn naar een relatie, gelooft dat dat wel meevalt. ,,Het klopt, we hebben het afgelo pen jaar weinig on bekenden in het echt gezien. Maar ik denk eigenlijk dat we het flirten niet verleerd zijn. Dat is toch eigenlijk spelen. Een beetje dollen. Spannend, als je een vreemde ziet en je niet weet wat er gaat ge beuren. Als je zelf plezier hebt, ben je al een heel eind. Dan is je uitstraling goed. Dus dat zal dit weekend ook zo zijn. Al denk ik dat het dit weekend vooral om het bevredigen van de huidhonger gaat.'' „Jazeker. Zeker de singles onder ons. Stel je voor dat je bijna nooit meer iemand aanraakt. Als je een gezin of een partner hebt, kun je je dat nauwelijks inbeelden. Ik denk dat dit weekend vooral om seks draait. Het zou heerlijk zijn als we dat los van elkaar zouden kunnen zien: flirten en aanraken en seks. Flirten moet altijd leiden tot iets. Het is toch heerlijk als je dat los kunt zien van seks? Als je met een groep vriendinnen uitgaat, is het ook fijn als je elkaar weer aan kunt raken." ,,Het zullen vooral de jongeren en de singles zijn die losgaan. Omdat iedereen zo blij is dat je elkaar weer kunt aanraken. Het is toch heerlijk dat je weer onbekenden kunt zien? En als die eerste be hoefte weg is, is er weer ruimte om serieus te gaan kijken. En dan blijft onlinedaten toch ook belang rijk. Want daten in het uitgaan is best moeilijk. Je hebt geen bordje op je voorhoofd met 'single'.'' ,,Ik heb in deze periode heel wat mensen aan een relatie geholpen. Juist nu. Mensen moesten elkaar eerst beter leren kennen door de afstand die we moesten houden. Er was geen sprake van dat je gelijk met elkaar het bed indook. Dus seks, daar was de eerste vier a vijf keer zeker geen sprake van. En dat was het voordeel van deze coronatijd: mensen kenden elkaar vaak al beter, voordat ze seks hadden. Het heeft dus ook zeker heel besten dige relaties opgeleverd. Dat is ook een soort oerkracht. In crisistijd bestaat ook liefde. Dat zag je ook in de oorlog: liefde is er altijd.'' ,,De openingszin? Nou, dat is vooral je eigen gevoel. Maar het mondkapje is af. Je ziet eindelijk elkaars hele gezicht weer na an derhalfjaar. Dus ik denk dat ik er iets van zou maken als 'Wat heer lijk dat ik je hele gezicht kan zien. Wat een mooie lach heb jij'." AMSTERDAM De rechtbank heeft Mohamed R., prominent verdachte in het grote liquidatie proces, geen onderbreking van diens voorarrest gegeven om af scheid te nemen van zijn on langs overleden vader. R. zit in middels drieënhalf jaar vast op verdenking van betrokkenheid bij liquidaties, waartoe hoofd verdachte Ridouan Taghi de op dracht zou hebben gegeven. Gis teren verzocht R. op een zitting in de gerechtsbunker in Amster dam om gelegenheid te krijgen voor het afscheid. De rechtbank toonde begrip voor R.'s wens, maar zei dat de verdenkingen tegen hem meer gewicht in de schaal leggen. Daarbij bestaat vluchtgevaar. Van de drieënhalf jaar voorarrest heeft R. al drie jaar doorgebracht in de extra beveiligde inrichting (EBI) in Vught. Hij bezwoer de R. bezwoer de rechtbank dat hij nooit de benen zou nemen rechtbank dat hij nooit de benen zou nemen. ,,Ik loop niet weg. Ik zou dit proces niet eens meer willen missen, ik ga mezelf tot het eind toe verdedigen. Anders zou het Openbaar Ministerie ge lijk krijgen.'' Volgens de rechtbank is het aan de directeur van de EBI om R. eventueel verlof te geven voor het afscheid. Bijzondere maatre gelen daarbij moet de directeur bespreken met politie en justitie. Het OM zei dat het 'bedenkin gen' heeft, maar dat er geen 'vol verzet' is tegen een mogelijkheid R. een afscheid te laten bijwo nen. Over alternatieven, zoals een beeldverbinding, wordt nog nagedacht, aldus het OM. R.'s broer Saïd zit sinds fe bruari vorig jaar in uitleverings detentie in Colombia, waar hij werd aangehouden. Justitie be schouwt Saïd als de rechterhand van Taghi. UTRECHT Huisartsenposten vragen mensen om alleen te bellen in geval van spoed. Het is volgens koepelorganisatie voor eerstelijnszorg InEen en de huisartsenposten 'ongekend druk' bij posten in het hele land. Op een aantal locaties liep de wachttijd afgelopen weekend op tot een uur. Dat willen de zorgver leners dit weekend graag voorko men. Huisartsenposten zijn er voor zorg buiten de openingstij den van huisartsenpraktijken. Als de zorg kan wachten tot na het weekend, is het niet de bedoeling de huisartsenpost te bellen. ,,Op dit moment bellen opval lend veel mensen voor zaken die geen spoed hebben'', aldus InEen. Als de wachttijden oplopen, gaan mensen zelfs het spoednummer van de huisartsenpost bellen. ,,Daardoor bestaat het risico dat mensen die direct zorg nodig heb ben ons niet kunnen bereiken. Dat willen we uiteraard voorkomen'', zegt Corine van Geffen, bestuurs lid van InEen en bestuurder van Huisartsenposten Amsterdam. Tijdens de coronapandemie le ken mensen juist heel zelfred- zaam, aldus InEen. Er werd toen voornamelijk voor spoed contact opgenomen met de huisartsen post. Waarom dat nu ineens is ver anderd, valt moeilijk te zeggen. ,,Het lijkt een combinatie van minder coronamaatregelen, meer naar buiten en weer sporten. En daarnaast krijgen we ook vragen over coronavaccinaties, waarvoor we alleen maar kunnen doorver wijzen naar de GGD'', aldus Van Geffen. Irritatie Er ontstaat volgens de organisatie irritatie bij bellers, vooral als ze worden verwezen naar hun eigen huisarts wanneer hun klachten niet als urgent worden gezien. Huisartsenposten en InEen vragen 'met klem' de mensen aan de tele foon met respect te behandelen. Wie gezondheidsklachten heeft, kan eerst op de websites thuis- arts.nl of moetiknaardedokter.nl kijken, aldus InEen. Daarop staat betrouwbare informatie over veel aandoeningen en advies. Ook kun nen mensen op de site van hun huisartsenpost terecht. Advertentie 'Eczeem: hormoonzalf of een natuurlijk alternatief?' Holland8Barrett zaterdag 26 juni 2021 GO Angelique Rondhuis Deventer We hebben behoefte elkaar aan te raken? Wie serieus op zoek is naar een partner, kan dus beter dit week end even overslaan? Eigenlijk was de coronaperiode dus best nuttig, da- tetechnisch be zien? Maar dan toch maar die ene vraag voor wie echt niet durft: hoe spreek je een vreemde aan in de kroeg dit weekend? m feese? Een Australische vader kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last had van eczeem en begon aan de keukentafel zelf een middel uit te vinden voor de klachten van zijn zoon. Nu, ruim twintig jaar later, is zijn huidverzorgingsproduct op natuurlijke basis in Australië het meest gebruikte natuurlijke middel tegen eczeem en psoriasis en is het bij veel mensen niet meer uit het leven weg te denken. Arjen van de Merwe haalde de crème naar Europa en introduceerde het om te beginnen in Nederland. Van de Merwe vertelt: 'Vrienden van mij hebben kinderen met eczeem die zich tot bloedens toe krabben. Op zoek naar een oplossing kwam ik op buitenlandse internetforums steeds goede ervaringen van het Australische "Grahams" tegen. Ik besloot een aantal producten uit het assortiment hierheen te halen en deelde die bij wijze van test uit aan mensen met eczeem, psoriasis, een jeukende hoofdhuid etc. Toen ik de reacties teruggekoppeld kreeg was duidelijk dat heel veel mensen hierin hadden gevonden wat zij al zo lang zochten; zij waren af van de ellendige jeuk en hun huid werd heel rustig'. 'Dit is een medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Inmiddels is Grahams al jarenlang verkrijgbaar in Nederland bij elke drogist. Het zijn stuk voor stuk probleemoplossende producten zoals de eerder genoemde Eczeem Crème*, C+ Crème*, Psorias Crème*, maar ook bijvoorbeeld Rosacea Crème* en shampoo voor een droge hoofdhuid (jeuk, schilfertjes, roos). Doordat winkels enthousiaste reacties van klanten krijgen en veel herhalingsverkopen zien, worden er weer meer mensen op het bestaan van Grahams gewezen. En de gebruikers zelf vertellen het natuurlijk ook door; vaak is het iets waarmee zij erfelijk belast zijn dus de familie is als eerste op de hoogte als een product goed aanslaat. 'We krijgen dagelijks heel emotionele reacties', vertelt Van de Merwe tot slot. 'Je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd verschrikkelijk last van zijn/haar huid heeft en nu ineens aan den lijve ondervindt dat er ook een leven zonder krabben en schilfers mogelijk is.' natural alternatives

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 11