'Heerlijk: even weg uit je normale bestaan' Chaotische verbouwing Schuldig of onschuldig? Kimono's en liefdesverdriet Magie, listen en valkuilen Welkom in het onderbroeken museum Joran Floor (27) vormt samen met Kees Meulendijks (34) en Petra Mackenbach (44) de BiebBoys, bibliotheek-medewerkers die zich dit jaar de winnende NBD Biblion Jeugdspecialisten mogen noemen. Dit trio werkt in de Bibliotheek Gelderland Zuid en vertelde tijdens de lockdown vanuit een zelfgebouwde studio dagelijks over nieuwe boeken en avonturen. Nu verschijnen er maandelijks filmpjes met challenges waar scholen gebruik van maken. Doel: het leesplezier terugbrengen bij kinderen. We vroegen Joran Floor naar zijn mening over de winnaar in de categorie 10 t/m 12 jaar: Het leven van een loser: totaal gesloopt, en naar de andere vier titels die genomineerd waren. tot) c or#) MEZZA 37 'De boeken uit de serie Het leven van een loser van Jeff Kinney zijn werkelijk altijd uitgeleend, zo populair zijn ze. De verhalen draaien om Bram Botermans en zijn avonturen thuis en op school. In Totaal gesloopt krijgt zijn familie een erfenis. Bram heeft allerlei wilde plannen, maar zijn moeder kiest voor de verbouwing van het huis en die ontaardt in een grote chaos. Op elke pagina valt er wel iets te lachen. En omdat Kinney er fan tastische tekeningetjes bij maakt, leest het makkelijk weg. Zeker ook door de herkenbaarheid.' (De Fontein 15,99) Dog Man wordt in dit boek gearres teerd omdat hij wordt verdacht van het beroven van een grote bank. Maar is dat zo? Zijn vrienden proberen zijn onschuld te bewijzen. De schrijver, Dav Pilkey, had als kind op school veel problemen door zijn dyslexie en ADHD. Tijdens strafuren bedacht hij dit personage.' (Condor 14,99) 100% Coco van Niki Smit is een populaire serie omdat het een Netflix-reeks is en vanwege de heden daagse thema's: mode, show, de tv-wereld en liefde. Modevlogger Coco hopt van stad naar stad op zoek naar schattige outfits en ontwerpers en komt in dit deel, 100% Coco Tokyo, dus terecht in Japan. Een universum vol kimono's, eenhoorns en sushi. En o ja: de liefde en liefdesverdriet natuurlijk.' (De Fontein 15,99) er tien boeken zijn verschenen. Hoofd figuren Andy en Terry maken de hut steeds hoger en bizarder door etages toe te voegen met allerlei waanzinnige thema's. Zoals een aquarium vol mensenetende haaien, de hoogste trampoline ter wereld en een chocolade waterval. In dit deel komt er een onder broekenmuseum bij. Het boek prikkelt de fantasie, heeft humor en is ook nog eens ontzettend spannend omdat de verhaalpolitie Andy en Terry op de hielen zit. (Lannoo 15,99) HF.T LEVEN TOTRflt CÏSL00P7 VIICI SHIT tO? ■WAAFZlttNlftE BOO BB UT r YA* 117 fOWHlOTMH 'In De Tempelja gers: het verdwe nen eiland Kivamba van Michael Reefs waan je je in een wereld vol magie, listen en valkuilen. En dat is het aller mooiste van lezen: even weg uit je normale bestaan. Ik wilde het in één keer uitlezen, dit was mijn favoriet. Noah en Finn halen hun tante over mee te gaan op zoek naar een magisch voorwerp in een tempel. Heel toffe serie, door de spanning in combi natie met humor en de aanstekelijke tekeningen.' (Billy Bones 17,99) 'De serie Dog Man telt inmiddels zeven delen, die allemaal draaien om avonturen die politieheld Dog Man - half hond, half mens - beleeft met zijn hondenvrienden. Knotsgek, vol met humor, avontuurlijk en spannend. Om De woef van de wildernis heb ik hard moeten lachen. 'In elk nieuw deel van De waanzinnige boomhut van Andy Griffiths krijgt de boomhut er dertien verdiepingen bij. We zijn nu bij 130, dus dat betekent dat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 117