te 'De Zoete Zusjes zoeken een schat' en 'Het leven van een loser: Totaal gesloopt' zijn deze week door de Kinderjury uitgeroepen tot de beste boeken van 2020. De bekroonde auteur Hanneke de Zoete en BiebBoy Joran Floor over humor, herkenbaarheid en fantasie. Hanneke de Zoete (39) - met De Zoete Zusjes zoeken een schat winnaar in de categorie 6 t/m 9 jaar - noemt het overweldigend dat duizenden kinderen haar eerste leesboek het beste van 2020 noemden. Ze maakt samen met haar dochters Saar (10) en Janna (6) al een paar jaar de Zoete Zusjes-filmpjes op YouTube en ze bracht verschillende doe- en knutselboeken uit. 'Maar een leesboek is toch een andere tak van sport,' zegt Hanneke de Zoete. 'Toen de uitgever me vroeg een poging te wagen, antwoordde ik: we doen het alleen als het echt goed is en niet vanwege het succes (miljoenen views per maand, red.) van het YouTube- kanaal. Ik ben zeventien jaar juf geweest en heb in die tijd talloze boeken voorgelezen. Daardoor weet ik hoe mooi het is als kinderen enthousiast reageren en opgaan in een verhaal. Ik hou van herkenbaarheid, het alledaagse, kneuterige situaties met familie en rondom huis die iedereen zich kan voorstellen. Zoals op vakantie gaan, Kerstmis vieren of zoeken naar een schat en fantaseren over rijk zijn. Mijn gezin is een bron van inspiratie, maar het verhaal is fictief. En heel belangrijk: er moet lekker gelachen kunnen worden. Dan heb je weer zin om in een ander boek te duiken. Daarnaast vind ik het leuk als je er iets van kunt leren. Gaan de zusjes op vakantie, dan benoem ik bijvoorbeeld de Waddeneilanden en laat door plaatjes zien waar die liggen.' m De tekeningen in haar boek zijn van de hand van Iris Boter. 'Ik vind ze perfect passen bij het verhaal en ze zorgen voor sfeer. Bovendien trek je kinderen ermee je boek in. Er zijn er steeds minder die dikke pillen zonder plaatjes kunnen lezen.' Dit willen kinderen lezen co LU I Hanneke de Zoete met haar dochters Janna (l) en Saar. De Zoete Zusjes zoeken een schat verschijnt bij Kosmos Uitgevers 13,99). luafehfcb qjH '""Be ZOETE: f ZUSJES 36

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 116