Kinderen Sprienke kiezen met stuiterbal nieuw logo ROB JACOBS KOSTUUMS 89,- KOLBERTS 59,- JASSEN/JACKS 79,- JASSEN LEER 99,- BROEKEN 59,- VESTEN 59,- TRUIEN 59,- OVERHEMDEN 39,- 69,- SHORTS 79,- POLO'S 39,- Op overige 20% korting Verzwaring levert dorp meer op dan hinder 7 Mytylschool De Sprienke in Goes staat deze week in het teken van de verkiezin gen. Er wordt niet met stembiljetten op politici gestemd. Nee, met stuiter ballen kiezen de kinderen het nieuwe logo van hun school. MANNENMODE Dat nieuwe logo moet er ko men, omdat De Sprienke (een school voor kinderen met een verstandelijke of lichame lijke beperking) samengaat met De Deltaschool (voor zeer moeilijk lerende kinderen). ,,Dan kun je als school natuurlijk zeggen: we kie zen snel een nieuw logo en klaar. Maar het is veel leuker om de leer lingen er ook bij te betrekken'', zegt Josje de Regt. Dat doet de school door er een kunstzinnige happening van te maken. Alle klassen krijgen een workshop, waarin de kinderen op een creatieve manier met het logo aan de gang gaan. Dat leverde al mooie kunstwerken op. ,,Zo heeft een klas het logo nagemaakt in de stijl van het kubisme'', vertelt De Regt. ,,Ook gaan we met een drone de lucht in, waarbij de kinderen het logo tonen met platen boven hun hoofd.'' De gemaakte kunst werken worden in de school ten toongesteld. Mooie kleur Maar misschien nog wel het leukst is dat de jongens en meisjes zelf mogen kiezen wat het nieuwe logo van hun school wordt. Toegege ven: de verschillen zijn klein. De keuze gaat tussen twee logo's die in principe hetzelfde zijn, op één kleur na. In het ene zit geel, in het andere groen (naast de kleuren blauw en roze). Het maakt de pret er niet minder om. Alle kinderen kregen een stuiterbal die ze mo gen deponeren in een grote koker bij het logo van hun keuze. Het logo met de meeste ballen wint. Indy en Eva kozen allebei voor het logo met groen erin. „Gewoon omdat we dat een mooie kleur vinden'', was de korte, maar hel dere uitleg van de twee meiden. Dat blijkt uit het deze week gepre senteerde definitieve ontwerp, dat over twee weken officieel ter in zage ligt. Neem bijvoorbeeld de toegangsweg naar het dorp. ,,Die wordt opgewaardeerd", zegt Alex de Smet van waterschap Schelde- stromen. Om extra lange transpor ten van aannemer Van der Straa- ten over die route te kunnen laten rijden, moeten scherpe bochten eruit. Dat leidt tot een nieuwe by pass tussen de Scheldemond en de Kaai, ter hoogte van de rotonde met het vuurtorentje. Ook de kruising met de Oude Rijksweg gaat op de schop. Afgaand op de mening van de Reimerswaalse gemeenteraad zul- len geen grote bezwaren komen uit Hansweert. ,,Het waterschap verdient een pluim", vindt An- dries Jumelet (CU). ,,Een school voorbeeld van hoe je met inwo ners omgaat." Joey Smet (Leefbaar Reimerswaal) spreekt zelfs over een uniek resultaat dat door uitge breid polderen is bereikt. Het heetste hangijzer was volgens hem de vraag hoever de dijk zou op- Het waterschap verdient een pluim. Een schoolvoorbeeld van hoe je met inwoners omgaat schuiven richting de huizen aan de Veerweg. Maar mede door de plaatsing van een damwand, zal dat erg meevallen. Smet ziet meer pluspunten, zo als een parkeerstrook onderaan de dijk voor het fiets-voetveer. ,,En met de trap naar het praathuis zul len de gebruikers ook heel blij zijn." Verder ziet hij gouden kan- sen voor Hansweert om de zone tussen het slibdepot en het histo rische voormalige sluizencomplex op te waarderen. Wethouder Kees Verburg, die eerder met het idee voor een dijkpaviljoen op die plek kwam, belooft in september met uitgewerkte plannen te komen. Ook de vijf camperplaatsen met uitzicht op de Westerschelde ko men daarin terug. De aanpassing van het voetbal complex is al wel helemaal uitge werkt. Om ruimte te maken voor de brede dijk wordt één veld een kwartslag gedraaid. ,,Dat past pre cies. Al die ontwikkelingen zijn in goed overleg met de Hansweertse Boys gegaan." Verburg is blij dat de verbinding vanuit de oude dorps kern richting zeedijk is gehand haafd. De huidige oprit vanaf de Kanaalstraat verdwijnt, omdat die vanwege de verhoging te steil zou worden. In plaats daarvan komt er een nieuwe verbinding tussen de Lange Geer en de Scheldemond. ,,Dat moet geen drukke door gaande route worden, maar we hebben er wel op gehamerd dat mensen nog wel een rondje op de fiets of met de auto kunnen rijden om te kijken hoe hoog het water staat." (wol katoen) lange/korte mouw 2 stuks voor vrijdag 25 juni 2021 Indy (l) en Eva brachten deze week hun stem uit voor het nieuwe logo van de school. Ze doen dat door een stuiterbal te gooien in de koker van het logo van hun voorkeur. foto marcelle davidse Rob Paardekam Goes Hansweert heeft profijt van dijkwerk Het blijft een gigantische ope ratie waarvan iedere inwoner van Hansweert onvermijdelijk hinder zal ondervinden. Maar dankzij de zorgvuldige voorbe reiding blijft het dorp deze keer niet achter met lelijke of pijn lijke littekens. Sterker nog, Hansweert profiteert hier en daar zelfs van de aanstaande dijkversterking. Joeri Wisse Hansweert -Andries Jumelet, raadslid ChristenUnie 0PHV)\M\N6 Prijzen vanaf E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 60