7 PONTES PIETER ZEEMAN GROEPEN 8 OP 'SURVIVAL' Is het handig om al je boeken mee naar school te nemen? Hoe schrijf je iets in je agenda? En hoe ga je straks om met al dat huiswerk? Pontes Pieter Zeeman bereidt alle aankomende brugklassers van Schouwen-Duiveland voor op hun middelbareschooltijd via brugklassurvival- lessen. Heel veel dingen wor den anders als de ba sisschool wordt ver ruild voor de middel bare school. Een daar van is dat er vaak verder moet wor den gereisd, met de bus of met de fiets. Meesters Maurice Brul en Jacco Folmer van OBS Duiveland lieten de kinderen uit groep 7 en 8 daarom maar meteen ervaren hoe het is om van Nieuwerkerk naar Zierikzee te fietsen. Dat is nog niet zo ver als de afstand die de leerlin gen van OBS Stapelhof moesten afleggen vanuit Renesse. ,,Die ver trokken 's morgens om acht uur en kwamen pas om tien voor half tien aan. Ze waren helemaal uitgelaten, want ze hadden ook nog pech on derweg", vertelt Jacqueline Wier stra. Zachte landing De coördinator onderbouw en le rares Frans geeft samen met Ma- rije Driessen, docente Nederlands, brugklassurvivallessen aan alle achtstegroepers van de basisscho len. De hele maand juni zijn ze er al zoet mee. Donderdag zijn de laatste vier scholen aan de beurt: Stapelhof en Binnen de Veste in de ochtend en aansluitend CBS On der De Wieken en Duiveland. De lessen, onder de naam 'Pieter Zee man, ik kom eraan!' zijn bedoeld r_ x om de aankomende brugklassers een zachte landing te geven op hun nieuwe school. Het maakt niet uit of ze voor Pontes kiezen of een andere school, allemaal mo gen ze meedoen. Ik vertel het maar zoals het is. Elke dag huiswerk maken is wel even wennen natuurlijk De survival bestaat niet zozeer uit een fysieke uitdaging, het gaat meer om praktische tips. Toch mogen Rosalie Bos en Finn Kie- senberg van OBS Duiveland nog even hun spierballen testen van Wierstra. Ze mogen allebei een tas uitzoeken en die vullen met een stapel boeken. Uit het assortiment met onder andere een strandtas, handtas en boodschappentas, kie zen ze allebei een rugzak. ,,Goede keuze", tipt Wierstra. Als de tas sen gevuld zijn - het is even prop pen - mogen ze op de rug. ,,Toe maar, ga er maar mee lopen", moe digt Wierstra het duo aan. Voor overgebogen sjokken Finn en Ro salie even heen en weer voor de klas. De leerlingen worden geen mooie beloftes gedaan. ,,Ik vertel het maar zoals het is. Elke dag huiswerk maken is wel even wen nen natuurlijk. Het is best een din getje. Je bent niet meer gelijk uit school klaar met alles", waar schuwt Wierstra. ,,Maar we gaan jullie daar natuurlijk wel mee hel pen." Zo leren de kandidaat-brug- klassers via een experiment hoe ze het beste leerstof tot zich kunnen nemen: schrijf het op. En ze leren plannen en afkortingen gebruiken. In de andere les maken de scho lieren kennis met techniek. Ze mogen zelf achter de computer plaatsnemen om met een CAD-te- kenprogramma iets te ontwerpen. ,,We willen de kinderen het in zicht meegegeven dat een teke ning de basis is van techniek", zegt Adri de Gans van Pieter Zeeman. Allemaal leuk en aardig, maar Esey Mebrahtom en zijn klasgenoot Maarten Hanse van CBS Onder De Wieken in Burgh-Haamstede vin den er niets aan. Beide jongens hebben de meeste interesse voor gym. ,,En geschiedenis, vooral de Tweede Wereldoorlog. Wat Adolf Hitler deed, vind ik niet goed", zegt Esey. Hij en Maarten gaan in het najaar naar Pontes, net als veel andere klasgenoten. Esey: ,,Ik heb zin in deze school, want ik heb hier heel veel vrienden." vrijdag 25 juni 2021 SD Hoe overleef ik... de brugklas? Valeska Nastaly Zierikzee Jacqueline Wierstra van de Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee legt de kinderen van OBS Duiveland in Nieuwerkerk uit hoe het er volgend jaar in de brugklas aan toe zal gaan. fotos katja van noort - Jacqueline Wierstra, coördinator onderbouw Jacco Folmer, directeur van OBS Duiveland in Nieuwerkerk, helpt zijn leerlingen van groep 7/8 met het experiment op Pontes Pieter Zeeman. - Esey Mebrahtom, leerling van basisschool Onder de Wieken in Burgh-Haamstede krijgt les in techniek, maar vindt er niet zo veel aan. Hij heeft meer interesse in gym en geschiedenis. Rosalie Bos en Finn Kiesenberg hebben een rugzak met boeken ingepakt en mogen even ervaren hoe het is om daarmee rond te lopen. Jacqueline Wierstra (l) heeft ze de keuze gegeven uit ver schillende tassen, waaronder een shopper en een strandtas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 58