w 10 Na de magere jaren zagen oudgedienden Steven Kruijswijk (34) en Robert t to Speel het Tour de France Wielerspel en win een Krush racefiets! WIELRENNEN TOUR DE FRANCE 2021 Steven Kruijswijk (34) en Robert Gesink (35) zijn de oudgedienden van de Tourploeg van Jumbo-Visma. Ploeggenoten en goede vrienden 'met allebei een sterke kop'. Door de jaren heen hebben ze de rollen van kopman en meesterknecht omgedraaid. - 'v Het is een luxe die weinigen gege ven is: de Tour de France voorbe reiden samen met één van je beste vrienden. „We hadden samen met de Kruijswijks hier aan de over kant van de weg een mooi huis ge huurd'', zegt Robert Gesink over de eerste week van het trainings kamp in het wintersportoord Tig- nes. En het was volle bak in het chalet, want ook de gezinnen wa ren mee. Steven Kruijswijk met zijn Sophie en de kinderen Perre en Feline, Gesink met zijn vrouw Daisy en Anne en Bram. Gesink: ,,Heel gezellig, de kids trekken ook goed met elkaar op. En op een ge geven moment zijn Steven en ik maar weer gaan fietsen.'' Eigenlijk plannen Gesink en Kruijswijk elk jaar wel een uitje met hun partners. Kruijswijk over hun vriendschap: ,,Robert was ge tuige op mijn huwelijk, dat zegt genoeg.'' Gesink: ,,We hebben in Girona jaren naast elkaar gewoond. We zaten vaker bij elkaar op de koffie dan wie dan ook. En we hebben meer uren naast elkaar gefietst dan wie dan ook.'' Maar deze familievakantie voor de Tour de France was op initiatief van Jumbo-Visma. De trainings kampen met familie zijn de laatste jaren gemeengoed. Kruijswijk: ,,Wanneer de familie eenmaal weg is, merk je hoe fijn het is dat ze er waren. Voor de Dauphiné hadden we ook al een trainingskamp met de ploeg, dus dan wordt de peri ode zonder familie wel heel lang.'' Wanneer renners zich goed voe len, kunnen die zich op de best mogelijke manier voorbereiden, zo is de gedachte bij de ploeg. Zo als Jumbo-Visma anno 2021 op zo veel mogelijk details let. Eten wordt tot op de gram nauwkeurig afgewogen, etappes worden minu tieus verkend, materiaal is tot in de puntjes verzorgd en niemand stapt nog op een tijdritfiets zonder test in een windtunnel. Ondertus sen worden de renners die de ploeg aantrekt alleen maar beter. De komst van tweevoudig wereld kampioen tijdrijden Rohan Den nis is het zoveelste bewijs dat Jumbo-Visma in trek is en tot de beste ploegen van de wereld be hoort. Kruijswijk en Gesink waren ge tuige van die groei, maar zijn de magere jaren niet vergeten. Ze za ten op de eerste rij toen het wie- lerbolwerk Rabobank implo- deerde en daarna reden ze in de shirts van Blanco, Belkin en Lotto Jumbo. In het tijdperk voor Pri- moz Roglic, Wout van Aert en Dy- A- lan Groenewegen vormde het duo de pijlers van de ploeg. Ze zijn het Nederlandse fundament waarop Jumbo-Visma is gebouwd. Kort terug naar 2015. De ploeg is ternauwernood van de ondergang gered door Jumbo en de Neder landse Loterij, maar speelt dat jaar amper een rol van betekenis. In de Tour de France staat Gesink echter op. In de tiende etappe, die door de Pyreneeën voert, trekt hij bru taal ten aanval en komt uiteinde lijk als vierde boven op La Pierre Saint-Martin. Ploegmanager Me- rijn Zeeman staat huilend bij de fi nish. Ten eerste omdat Gesink veel heeft meegemaakt. Die is een jaar eerder geopereerd om af te komen van hartritmestoornissen waar hij Speel gratis mee op pzc.nl/wielerspel vrijdag 25 juni 2021 PC Twee vrienden 'met allebei een sterke kop' @daanhakkenberg DAAN HAKKENBERG 4 Brest Steven Kruijswijk (l) en Robert Gesink, eerder dit seizoen in de Ronde van Catalonië. foto cor vos Ben jij de ultieme Tour de France-specialist? In het Wielerspel stel je een team van 20 renners samen. Deze 20 renners scoren elke etappe punten met hun uitslag én positie in de klassementen van de gele trui, groene trui, bergtrui en de jongerentrui. Laat zien watje waard bent en maak kans op een Krush Aero racefiets t.w.v. 1.999 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54