UEFA schrapt regel over uitdoelpunten Lorena Wiebes pakt leiderstrui in België II Griekspoor op Wimbledon en het vervolg van haar atletiekcarrière 9 De afschaffing van de omstreden regel betekent dat in grote toer nooien als de Champions League en de Europa League vanaf heden alleen wordt gekeken naar het aantal doelpunten. Bij een gelijke stand volgt verlenging en eventu eel strafschoppen. Ook bij het on derling resultaat in de groepsfase geven gemaakte uitdoelpunten vanaf het seizoen 202i/'22 niet meer de doorslag. ,,De uitdoelpuntenregel is een intrinsiek onderdeel van de UEFA-competities geweest sinds de introductie in 1965'', aldus Aleksander Ceferin, president van de Europese voetbalbond. De be slissing om de regel te schrappen hing evenwel al een tijdje in de lucht. ,,Het opheffen ervan is de laatste jaren vaak besproken tij dens diverse UEFA-meetings. Veel coaches, fans en andere be trokkenen vroegen zich af of de regel wel eerlijk was en spraken de voorkeur uit om die af te schaf fen'', verklaarde Ceferin. Volgens de UEFA is het nu veel makkelijker om uitdoelpunten te maken dan in het verleden toen de regel werd ingevoerd. Moderne stadions, zelfs met fans, zijn min der intimiderend en ook de speel wijze is flink veranderd, meent de bond. De wedstrijden zonder pu bliek en op neutraal terrein tij dens de coronacrisis zouden de af schaffing van de regel versneld hebben. Diverse topcoaches pleitten al voor het schrappen van de uit- doelpuntenregel. Deze regel kostte Ajax in 2019 nog een plaats in de Champions League-finale, toen Tottenham Hotspur in blessuretijd de 2-3 maakte in Amsterdam. Dat was voor de Engelsen precies genoeg na de o-1 nederlaag in eigen huis. In het kopgroepje van vijf kwam Ellen van Dijk als vierde over de finish, kort achter de Belgische Lotte Kopecky. Het peloton moest in Galmaar den vijf keer een ronde van ruim 27 kilometer afwerken, inclusief de nodige kasseistroken. In de laatste omloop kon de Belgische klassementsleidster Jolien D'hoore op de tweede en laatste helling, de Steenhoutberg, het tempo van de voorste rensters niet meer bijbenen. Daarna ging Wie bes alleen op avontuur, maar de winnares van de eerste etappe op woensdag slaagde er niet in om weg te blijven. - In de laatste kilo- 7-} meters plaatste Ami alioesik alsnog een beslissende demarrage waarna ze alleen over de finish kwam. Wiebes sprintte naar de tweede plek. De Ronde van België eindigt van daag met een rit over 101 kilome ter met start en finish in Geraards- bergen. had geen idee. Maar nu is het an ders. Ik moet de rest van mijn le ven ook nog met deze rug doen.'' ,,Dat is het tegenstrijdige, iedere topsporter wil altijd doorgaan. Maar het moet me ook wat ople veren. Dat is het belangrijkste. Stel je voor dat ik nooit meer on der de 23 seconden op een 200 meter kom, dat gaat mij niet meer het plezier opleveren. Dat geloof ik gewoon niet. Dan kan ik heel mooi leven naast de top sport, daar ben ik zeker van. Hoe dan ook heb ik al een geweldige carrière er op zitten. Maar ik hoop echt nog steeds dat ik ook een beetje word beloond voor het harde werken van de laatste jaren waarin het niet allemaal lukte.'' ,,Ik heb het er nu ook al met mensen over die dicht bij me staan. Niet over het woordje 'stoppen', maar over het hele principe: altijd zo dicht bij goud zitten en er nu zo ver vandaan zitten. Dat is moeilijk, iets nieuws, niet comfortabel.'' „Steeds beter, maar ik blijf die heel gretige die heel graag wil." ,,Daarom dacht ik: misschien moet ik dat toch een keertje doen. Maar ik vind het heel moeilijk hoe dit soort dingen gaan. In de supermarkt vragen wildvreemden hoe het met mijn rug gaat. Ik ben voorzichtig met dit soort dingen naar buiten brengen.'' ,,Ja, het is zeker geen geheim. In tegendeel zelfs. Ik blijf strijden, heb eerder de support nodig van mensen, dan de reacties: weer niet, hè? Ik wéét dat het wéér niet is. Maar ik wil er alles aan doen weer goed te zijn.'' „Misschien voelt het een beetje als een zwakte. En daar heb ik een hekel aan. Mensen denken vaak dat het smoesjes zijn. Maar dit is helaas een keer echt niet zo. Het zijn harde feiten en ik denk dat het goed is daar een keer open kaart in te spelen, in plaats van alles maar bij mezelf te houden. „Het is ook mijn allergrootste valkuil: ik wil altijd meer, har der, beter. Ben kei- en keihard voor mezelf en dat is denk ik ook de reden dat ik niet zo graag wil vertellen. Ik ben eigenlijk nooit tevreden. In 2015 loop ik 21,63, maar ik ben al bezig met 2016. In 2016 haal ik zilver en dan baal ik dat ik geen goud heb gehaald. Achteraf denk ik: ik haal zilver op de Olympische Spelen, het slaat helemaal nergens op. En in 2017 word ik wereldkampioen en denk: en nu? Waar gaan we nu weer aan wer- - ken? Het is y jammer dat Ik ga wél de balans opmaken na Tokio. Wat wil ik? Waar kan ik plezier uithalen? Kan die rug een stuk beter worden? -Schippers ik er niet stil bij kan staan. Ik weet nog wel hoeveel mensen zeiden: je moet ervan genieten. Ik dacht: wat is dat voor onzin- iets? Waarom genieten? Ik wist niet hoe.'' Kijk je al verder dan Tokio? „Misschien een paar wedstrij den. Ik denk eraan om daarna twee maanden echt alles op een rijtje te zetten. Ik zie mezelf nog niet zomaar ineens stoppen. Of er moeten heel gekke dingen ge beuren. Maar ik ga wél de balans opmaken. Wat wil ik nog? Waar kan ik plezier uithalen? Kan die rug een stuk beter worden? Zo nadenken, dat heb ik nog nooit hoeven doen. Iedereen vroeg al tijd: hoelang ga je nog door? Ik PODCAST vrijdag 25 juni 2021 GO ROTTERDAM Uitdoelpunten tellen voortaan niet meer 'dub bel' in Europese clubcompeti ties. De UEFA heeft dat gisteren bekendgemaakt. Moura schiet Spurs tegen Ajax naar CL-finale. foto anp LONDEN Tennisser Tallon Griekspoor (24) heeft voor de eerste keer het hoofdtoernooi van Wimbledon bereikt. In de derde ronde van de kwalificaties won hij in vijf sets van de Brit Arthur Fery: 4-6, 3-6, 7-6 (5), 7-6 (5), 6-2. Griekspoor was als achtste geplaatst in de kwalificaties in Londen. Hij kreeg in de eerste twee sets geen kans om Fery te breken, maar herstelde zich daarna, onder meer via twee gewonnen tiebreaks. De be slissende set won hij afgetekend. Lesley Pattinama- Kerkhove (29) drong ook door tot het hoofdtoernooi. Ze versloeg in drie sets de Duitse Jule Niemeier. Vooral in de beslissende set had ze daar even de tijd voor nodig, 6-4, 2-6, 9-7. Botic van de Zandschulp slaagde niet in zijn opzet. Hij verloor in vier sets van de Ar gentijn Marco Trun- gelliti, 3-6, 6-4, 6-7 (5) 5-7. Kiki Bertens is rechtstreeks toege laten tot het hoofd toernooi van Wim bledon. GALMAARDEN Wielrenster Lo- rena Wiebes heeft in de Ronde van België de leiderstrui gepakt. De renster van Team DSM ein digde in een heuveletappe over 137 kilometer, met start en fi nish in Galmaarden, als p\ tweede achter winna res Alena Amialioe- sik uit Belarus. dumt me terug' t Dafne Schippers op Papendal: ,,Ik zie mezelf nog niet zomaar ineens stoppen. Of er moeten heel gekke dingen ge beuren." FOTO PIM RAS Ergens heb je er wel al een idee bij. Je zegt: ik zie mezelf nog niet stoppen. De balans opmaken. Hoe gaat dat eruitzien? Gaat dat al wat beter? Je zegt: ik vind het lastig te worden afgeschreven. Tegelij kertijd vertel je nu pas voor het eerst wat er écht aan de hand is. Lucht het op? Om het nu tóch te vertellen? Waarom is het zo moeilijk te vertellen? Het interview met Dafne Schippers is ook te beluis teren als podcast. Onder de noemer 'Ti-Ta-Tokio' is het te vinden op onze website en bij alle bekende podcastplatforms. Ook de gesprekken met de baan- sprinters, judoka Noël van 't End, boksster Nouchka Fon- tijn en surfer Kiran Badloe zijn daar terug te luisteren. Beluister het interview via onze site.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53