oromco Emirates Verstappen is favoriet in Oostenrijk, Hamilton in rol underdog Juichen als Mbappé iHelnekent 7 FORMULE 1 DUBBEL IN OOSTENRIJK Beter dan nu is Red Bull in jaren niet geweest en dan wachten ook nog eens twee 'thuisraces' op de Red Bull Ring, waar Lewis Hamilton weer een nederlaag vreest. ,,Hij probeert de underdog te spelen'', aldus Max Verstappen. In de Oostenrijkse pers spreken ze al van een Red Bull-Revival. Het nieuw gevonden vermogen moet bij de thuisdubbel omgezet worden in goud, zo schrijven alle kranten. In nota bene Spielberg, de speeltuin van Red Bull-baas Dieter Mate- schitz, gloort een gigantische dub bele kans om Mercedes nog verder in het nauw te drukken, met WK- ronde 8 en 9 op een baan die geen geheimen kent voor het team van Max Verstappen. Die bokkende stier van de ener giedrankjes, je ziet 'm overal in Spielberg. Op spandoeken, huizen, gebouwen, winkels en kantoren. Daar waar in een ver verleden werd geracet op de oude airstrip van Zeltweg, wordt sinds 2011 gereden in een Red Bull-setting. Als Lewis Hamilton komend weekend even vergeet dat hij op vijandig terrein vertoeft, hoeft hij alleen maar van uit zijn cockpit naar het middenter rein te kijken. Daar staat 'ie te shi- nen, die gigantische bronzen stier, met gouden hoorns. Red Bull-land, de Formule 1 is er opnieuw aangekomen voor een dubbele ontmoeting. Net als vorig jaar, maar onder totaal andere om standigheden. Toen werd een ge mankeerd coronajaar na veel vertra ging alsnog op gang geschoten, met een uitvalbeurt van Verstappen en heel veel chagrijn. Nu gaat de we reld meer en meer van het slot en is de Limburger de trotse WK-leider, twaalf punten voor op Hamilton na zeven races. Geen garanties Drie races op rij gewonnen, als team. Red Bull Racing maakte die weelde al sinds 2013 niet meer mee. En dat maakt wat los. „Frankrijk was natuurlijk een heel belangrijke zege, op een baan waar we normaal niet zo competitief zijn. Dat weten om te draaien, is natuurlijk al heel fijn. En nu zijn we hier, waar het al veel vaker goed ging. Waar we al veel plezier hebben beleefd'', aldus Verstappen in Spielberg. ,,Al biedt dat tegelijkertijd natuurlijk totaal geen garanties. Maar laat duidelijk zijn dat we heel gemotiveerd zijn Frankrijk was natuurlijk een heel belangrijke zege, op een baan waar we normaal niet zo competitief zijn om hier wéér een sterk resultaat neer te zetten." Of dat mogelijk is? Geen mens die daar in de paddock nog aan lijkt te twijfelen. Was Red Bull voorheen het team dat het moest hebben van een paar specifieke circuits, nu doen ze constant mee om de zege. In Frankrijk werd zelfs Mercedes- territorium veroverd. ,,Maar wie hier nu weer de snelste auto heeft? Ik durf het echt nog niet te zeggen, het zit zo bijzonder dicht op elkaar'', bleef Verstappen voorzichtig. Hamilton daarentegen wees weer eens duidelijk Red Bull als favoriet aan. Hij maakt er dit seizoen een ge woonte van om vooraf al te vertel len wat er op het asfalt gaat gebeu ren. Hij sprak in Oostenrijk over een verlies van 0,3 seconden op het rechte stuk in Frankrijk en wees meteen naar de Red Bull Ring, waar drie rechte stroken in het rondj e op gesloten zitten, voor en na start-fi nish. ,,Ik wil niet nu al gaan beweren dat we in het nadeel zijn, zo negatief wens ik het niet te benaderen. Maar we weten allemaal hoe snel ze zijn op de rechte stukken. En dat zou hier weer best eens hetzelfde kun nen zijn'', aldus Hamilton. De reactie van Verstappen? Een voorspelbare. Hij mag dan nipt aan de leiding staan en het momentum wat aan zijn zijde hebben, geen mo ment verliest hij de realiteit uit het oog. En die vertelt hem dat het nog altijd razendspannend is, wat de verhoudingen Mercedes versus Red Bull betreft. Een secondenspel, de laatste paar keer zowaar uitgepakt in zijn voordeel. Maar dat kan net zo goed weer gaan draaien. Dus dat voortdurende downplayen van Ha milton, daar hecht hij geen waarde aan. ,,Ik word er een beetj e moe van, ik denk dat we heel erg aan elkaar gewaagd zijn'', zei Verstappen. ,,Hij probeert een beetje de underdog te spelenIk vind het allemaal wel prima." FORMULE 1 vrijdag 25 juni 2021 GO ZONDAG 15.00 UUR RACE F1 Heersend naar eigen Ring Arjan Schouten Spielberg SPIELBERG Na zijn zege in Mo naco kreeg Max Verstappen eind vorige maand bezoek van de Franse topvoetballers Ky- lian Mbappé en Ousmane Dem- béle. De Limburger, een voetbalfan en fervent FIFA-speler, sprak in zijn woonplaats een tijdje met Mbappé, de sterspeler van Paris Saint-Germain ('Ik was verbaasd hoe gewoon hij was') en over zijn karakteristieke manier van juichen, zo vertelde hij gisteren in Oostenrijk. ,,De manier waarop Kylian zijn goals viert, ik vind het wel leuk om dat ook zo te doen'', liet Verstappen weten. Daarom ging hij dus na zijn laat ste zege, in Zuid-Frankrijk, op zijn RB16B zitten en vouwde net als Mbappé zijn armen over el kaar en bleef zwijgend recht vooruit kijken. Mbappé, nu namens Frankrijk actief op het EK, feliciteerde de Nederlander nog diezelfde avond op Instagram met zijn zege. Hij plaatste een foto van de juichpose van Verstappen en voegde de volgende tekst toe: great celebration. - Max Verstappen WK-stand Constructeurs 1. Verstappen 131 1. Red Bull 215 2. Hamilton 119 2. Mercedes 178 3. Perez 84 3. McLaren 110 4. Norris 76 4. Ferrari 94 5. Bottas 59 5. AlphaTauri 45 6. Leclerc 52 6. Aston Martin 40 7. Sainz jr 42 8. Gasly 37 9. Ricciardo 34 10. Vettel 30 Max Ver stappen voelt zich thuis op zijn eigen Red Bull Ring.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51